ARK: Survival Evolved

PC PS4 Xbox One
Sledovat

ARK: Survival Evolved zdražil na 70 eur. Ještě před vydáním plné verze

Hrátky s dinosaury mají novou cenovku

Od včerejšího dne si pro ARK: Survival Evolved sáhnete mnohem hlouběji do kapsy. Plná verze hry sice vyjde až na začátku srpna, vývojáři ze studia Wildcard ale již nyní zvýšili cenu na dvojnásobek.

Za přežívání po boku přerostlých ještěrů si nyní zaplatíte €69,99 místo původních €29,99 za early access. Na americkém Steamu dokonce stojí „jen“ $59,99. Autoři ARK: Survival Evolved argumentují tím, že v předvečer vydání chtějí zachovat v rámci ceny takovou paritu, jakou mají ve smlouvách s vydavateli a investory.

O tom, že se cena vyšvihne nahoru, se vědělo už více než rok. Ostatně na možné zdražení upozorňuje i popisek na steamové stránce hry. Zarážející spíše je, že nová cenovka přišla měsíc před vydáním plné verze, čímž si Wildcard vysloužil ostrou kritiku herní komunity.

Pro ARK: Survival Evolved je to už druhý oheň na střeše. Vloni totiž dostal své první DLC Scorched Earth, přestože hra stále trčela v early accessu. Tehdy vývojáři argumentovali tím, že si chtějí „osahat vydávání větších obsahových balíčků“. Více se ke zdražení zatím nevyjádřili.

Malou útěchou alespoň může být fakt, že majitelé early accessu nemusí nic připlácet. Uvidíme, zda se dočkáme vlny negativních recek jako v případě GTA V.

Čtěte také: Mrkněte na více než hodinový záznam ze streamu Kingdom Come

Zdroj:

PC Gamer

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře