Assassin’s Creed Empire – souhrn informací

Další Assassin's Creed se podívá do antického Egypta.

Poslední dva dny žijí herní diskuzní fóra jedním tématem – další pokračování Assassin’s Creed. Server Kotaku a komunita 4chan se údajně dostala ke spolehlivému zdroji informací, který se pořádně rozpovídal o Assassin’s Creed Empire. A my vám přinášíme pořádný souhrn všeho, o čem se špitlo, jen pozor – stále jde pouze o spekulace.

Nejdříve začneme sprchou – hra nevyjde dříve než v druhé polovině roku 2017. Po dlouhé době tedy Ubisoft přeskočí každoroční vydávání a zaměří se na jiné tituly (mluví se o Watch_Dogs 2). Letos se tedy dočkáme jen spin-offů Assassin’s Creed Chronicles, které se budou odehrávat ještě v Indii a Rusku, a filmového zpracování, o kterém jsme nedávno psali v souvislosti s novými fotkami. Ten přijde do kin již tento podzim.

Pokud si pamatuje náš článek TOP 10 míst, kde by se měl odehrávat další Assasin’s Creed, víte, že jsme se opět trefili. Japonska se sice nedočkáme, ale i tak zní nový setting dost dobře  – pracovně se nazývá Empire a uvítá nás ve starověkém Egyptě,

Mrkněte na další místa, kde bychom se chtěli prohánět!


O příběhu se zatím nic moc neví krom toho, že hlavní protagonista nejspíše propojí další dva díly, které se mohou odehrávat i v antickém Římě a Řecku. Chronologicky půjde o prequel ke všem hrám, tedy ještě daleko předtím, než se rozpoutal konflikt mezi asasíny a templáři. První civilizace a její artefakty tu budou stále hrát velkou roli.

Na vývoji se podílí stejný tý, který pracoval na Black Flag, tudíž můžeme očekávat i návrat na moře. Nil i jeho ústí do Středomoří se k tomu jistojistě vybízí a už se těšíme, až naše kocábka změří síly s fénickými piráty či římskými flotilami. Námořní bitvy nás bavily, tak proč ne.

Rozhodně stojí za to zmínit, že Empire má být údajně třikrát větší než Black Flag, a to už je pořádný kus pískoviště na hraní. Počítá se tedy se Středozemním mořem i velkou částí pevninského egyptského království. Načítání se podle zdroje objeví jen při přechodu mezi těmito vrstvami.

assassins creed egypt fake

Tenhle falešný obrázek udělal před lety pořádné haló v hráčské komunitě.


Co se týče herních novinek, vývojáři plánují pořádně překopat soubojový systém a vůbec ho značně zmodernizovat, což není vůbec na škodu. Ať už je AC Syndicate jakkoliv dobrá hra, generické odrážení útoků už jsme moc nepřekousávali.

Souboje by se vím měly blížit k třetímu Zaklínači, kde se hráč má spoléhat na správné typy útoků a více využívat slabin protivníka, a společně s tím by se měly prohloubit i RPG prvky. Empire zůstane však akční, přítomen by měl být i crafting a vylepšování výbavy. Kromě své vlastní lodičky a koníka pro rychlejší přepravu po rozlehlém světě bude mít hrdina i ochočeného sokola. Na co a proč, to se zatím neví.

To by bylo vše, co o hře víme. Dříve než na letošní E3 asi na povrch nic nevytane, je dobré však dodat, že místo hry letos vyjde buďto kompletní kolekce Assassin’s Creed her (kromě Syndicate) a i výše zmíněný Watch_Dogs, 2, jehož odhalení by mohlo přijít v následujících měsících. Uvidíme.

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře