Filmový Assassin’s Creed měl skončit jinak. Přežil by jen hlavní hrdina

Nakonec to tak růžově být nemělo

Filmová adaptace Assassin’s Creed se vydala vlastní cestou a z původní herní série si moc nevzala. Pro mnohé fanoušky tak byla dějovým překvapením, ale i zklamáním – což byl i náš případ. Teď se ovšem ukázalo, že filmový asasín měl skončit jinak.

Možná si ještě pamatujete, jak jste seděli v kině a sledovali, jak hlavní protagonista Callum Lynch prchá spolu s dalšími asasíny z tajného zařízení Abstergo. Po vesměs zdařilém úniku vytvoří s ostatními přeživšími „zabijáckou“ skupinu.

To se ovšem v původním znění nemělo vůbec stát. Jak odhalují bonusové záběry s komentářem režiséra Justina Kurzela, náš hlavní hrdina měl přežít jako jediný a stát se tedy osamělým jezdcem.

Možná se ptáte, proč nám režisér nedopřál krvavý a tragický konec? Jednoduše by se prý audienci prostě moc nelíbila myšlenka vlka samotáře a tak se chytli přísloví „ve dvou se to lépe táhne“. Jenže náš Callum přeci není troškař, a proto dostane rovnou celou skupinu asasínu místo jednoho parťáka.

I přesto všechno si ale film Assassin’s Creed vydělal více než 211 milionů dolarů, o propadáku se tedy nedá mluvit. Otázkou ovšem zůstává, zda by si v původním konci nevedl líp. Někteří diváci tvrdí, že by film nezachránil ani jeden z konců.

Čtěte také: Recenze: Assassin’s Creed (film)

Please enable Javascript to watch this video

Facebook komentáře