VIDEO: Trailer k Assassin’s Creed Origins odhaluje zrod asasínského bratrstva

Bratrstvo zrozené ze stínů

S blížícím se vydáním akčního Assassin’s Creed Origins se pomaličku dostáváme pod tradiční kanonádou gameplay videí a trailerů, kterými Ubisoft nikdy nešetřil. Nejnovější kousek ovšem odhaluje zásadní moment celé série – zrod asasínského řádu.

Hlavní hrdina, egyptský bojovník Bayek, patří k posledním členům řádu medjayů, elitních jednotek tehdejší říše. Ti udržovali v zemi řád a někteří z nich fungovali také jako bodyguardi královny Kleopatry. Starověký Egypt ovšem v Assassin’s Creed Origins stojí na pokraji chaosu, což volá po nových strážcích pořádku a spravedlnosti. Ideálně takových, kteří budou operovat ze stínů pyramid.

„Řídíme se novým krédem. Z temnoty jsme se zrodili a v temnotě i zůstaneme. Už nejsme medjayové. Nyní jsme asasíni,“ ukončuje Bayek své poselství, doprovázené ikonickým zvukem vysouvající se skryté čepele. Tak vznikli první asasíni, kteří vyměnili hlídání paláců a frontové linie za intriky, vraždy a politické hrátky ze zákulisí.

Z hlediska univerza jde rozhodně o zásadní a vzrušující moment, na který se ve hře těšíme. Na druhou stranu je trošku s podivem, že by Egypťané začali používat výraz „asasín“. Jde totiž slovo, které má kořeny u hašašínů – tedy arabské sekty ze začátku 13. století. Altair tedy možná bude proti tomuto historické-etymologickému přešlapu protestovat, stále ovšem platí, že základní filozofie řádu vznikla dlouho před událostmi z prvního dílu.

Assassin’s Creed: Origins každopádně vyjde už za pár týdnů, tedy 27. října na PC, XONE a PS4. Brzy přineseme i dojmy z hraní – vás možná překvapí, jak moc se egyptský přírůstek do rodiny liší od zbytku série.

Čtěte také: GC17: Far Cry 5 přináší starou hratelnost, ale i svěží americkou přírodu

Zdroj:

VG247

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře