Autoři série Metro oznámili sci-fi FPS Arktika.1 – ale exkluzivně pro Oculus

Nové Metro tedy stále v nedohlednu.

Vývojáři série Metro konečně ukázali nový titul, o němž jsme psali pár týdnů nazpět. Bohužel se návratu do temných tunelů radioaktivní Mosky zatím nedočkáme. Oznámení sci-fi střílečky Arktika.1 by ale i tak nemělo uniknout vaší pozornosti.

Autoři tentokrát pojali postapokalyptismus trošku jinak. Svět se dostal do nové doby ledové a existuje jen několik posledních lidských kolonií, které bojují o přežití na zledovatělých pláních Ruska. Nepřítelem ale nebude jen tuhá zima a nedostatek zdrojů, ale i bandité, nepřátelské frakce či „podivné potvory“.

Pokud už jste se pomalu těšili na další nálož poctivé akce po vzoru Metro v ledových kulisách, možná vás zklameme. Hra je vyvíjena exkluzivně pro Oculus Rift a jeho ovladače Oculus Touch. O upravené PC nebo konzolové verzi zatím nepadlo ani slovo. Arktika.1 by měla vyjít v druhé polovině příštího roku.

To ovšem neznamená, že ze stájí 4A Games nevykluše i jiný kůň. Podle některých novinářů stále makají na dalším pokračování oblíbené postapo střílečky Metro, která by měla navázat na nedávno vydanou novelu od Dmitrije Gluchovskiho. Uvidíme, doufejme.

Čtěte také: Autoři série Metro lákají na jejich novou hru, zřejmě půjde o sci-fi

Zdroj:

PC Gamer

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře