Střílečka Battleborn je nyní (skoro) free-to-play. Novým hráčům nabídne šest hrdinů

Trvalo to jen rok

Battleborn je učebnicový příklad hry, které nemalým způsobem uškodilo datum vydání. Gearbox se totiž rozhodl svou komiksovou střílečku vydat ve stejný měsíc co velmi očekávaný Overwatch. Nejnovější projekt od Blizzardu téměř bez problému zastínil svého konkurenta, přestože vyšel později.

Ve prospěch Gearboxu nenahrával ani fakt, že si za své dílo žádal $60. Recenze se k Battlebornu vyjadřovaly spíše pozitivně, o titul hry roku nemohl v porovnání s dalšími kandidáty ani pomyslet. Již po vydání se proto začínaly ozývat zvěsti, že vývojáři přejdou na free-to-play model.

Ředitel Gearboxu Randy Pitchford všechna nařčení samozřejmě zamítal. Rok po vydání se ale situace změnila a Battleborn je tak možné hrát úplně zdarma. Vývojáři tomu sice říkají „free trial“, popravdě ale neobsahuje moc velká omezení.

Neplatící hráči mají přístup ke všem částem hry, zmenšena je jen nabídka hrdinů. Místo původních 30 se každý týden můžou těšit na šestici rotujících postav, jež si mohou zakoupit. Hráči se zakoupenou verzí dostali Founder Status a sadu kosmetických předmětů.

Pokud si tedy chcete bez placení vyzkoušet konkurenci Overwatche, stačí zajít na Steam stránku hry.

Čtěte také: Zdroj mrzutosti? Sapkowski dostal za práva na herního Zaklínače příliš málo

Zdroj:

2p.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře