Blizzard hledá nové vývojáře. Dočkáme se remasteru Diabla a Warcraftu?

Návrat, za který bychom se nezlobili

Retro frčí a své o tom ví i Blizzard, který na konci března oznámil remaster prvního StarCraftu i s datadiskem (a zároveň uvolnil původní verzi hry ke stažení). Možná to nebude jediný remaster, kterého se dočkáme od kalifornského herního velikána.

Na stránkách Blizzardu se objevila nabídka práce pro zkušené vývojáře, který umí pořádně pracovat se serverovou infrastrukturou To samo o sobě není tak zajímavé jako zmínka o StarCraftu, Warcraftu 3 a Diablu 2 a poznámka, že těmto zásadním titulům chce studio navrátit někdejší lesk.

Možná se tím pádem dočkáme remasteru posledních dvou zmiňovaných her. Předělávka StarCraftu už je ostatně ve výrobě a návrat do nejpopulárnějších dílů real-timové strategie a akčního RPG bychom přivítali s otevřenou náručí. Pakliže se poštěstí, možná se oznámení dočkáme letos na BlizzConu.

Blizzard moc dobře ví, že remastery aktuálně docela šlapou, ale znáte to – jedeme zatím jen na vlně spekulací. StarCraft: Remastered má vyjít na platformách Windows a Mac ještě letos v létě, o ceně se zatím neví. Měla by se ale objevit na oficiálních stránkách, proto je doporučujeme sledovat.

Čtěte také: StarCraft je nyní volně ke stažení. I s datadiskem a patchem

Zdroj:

Blizzard

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře