Bohemia Interactive představila survival střílečku Vigor. Odehrává se v postapokalyptickém Norsku

Půjde o exkluzivitu pro Xbox One

Na letošní E3 jsme se v záplavě velkých oznámení dočkali i českého příspěvku. Studio Bohemia Interactive oznámilo práce na novém titulu Vigor. Jedná se o survival online multiplayerovou střílečku z pohledu třetí osoby, do níž se bude moci zapojit 8 až 16 hráčů.

Děj českého survival titulu je zasazen do alternativní časové linky, konkrétně do Norska roku 1991. Skandinávská země se po nukleární válce stala poslední baštou lidské společnosti, zbytek Evropy zůstal v troskách. Hráč se tradičně zhostí role bezejmenného dobrodruha, jehož úkolem bude přežít v prostředí plném nebezpečných protivníků – tedy hráčů.

Hratelnost staví především na nejistotě. Nikdy nevíte, kolik oponentů zbývá na mapě ani kde se aktuálně nacházejí. S trochou štěstí se ale nemusíte vůbec pustit do přestřelky (a nejen proto, že střelných zbraní bude jen pomálu), pacifistům poslouží několik únikových cest na mapě. Nejde o hloupou strategii – případné bídné zhebnutí rukou jiných hráčů totiž znamená, že přijdete o veškerý nasbíraný loot, taktický ústup je tedy na místě.

Kromě soubojů na vás čeká spousta dalších činností typické pro survival žánr, jako je craftění nebo stavba a levelování základny. Hra vzniká v brněnských kancelářích studia Bohemia Interactive a vyjde překvapivě exkluzivně pro Xbox One. O dalších platformách se zatím nemluví.

Vigor se v průběhu letošního léta dočká režimu Game Preview, jemuž budou předcházet dva tzv. „Closed Preview“ víkendy. Do konce tohoto roku pak k zakoupení prémiová balíček Premium Founder’s Pack, během roku 2019 se ze hry stane free to play titul.

Čtěte také: HRA ZDARMA – Přidejte si povedený horor Layers of Fear do své knihovny na Steamu!

Zdroj:

Tisková zpráva Whispr

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz

Komentovat příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Požadovaná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.