Civilization VI hraje přes milion lidí, překonávají ji jen hry od Valve

Tak ještě jeden tah a...

I přesto, že nás dělí od vydání šestého pokračování Civilizace sotva měsíc, vývojáři už teď hlásí dosažení více než milionu prodaných kopií a jde tak o nejrychleji prodávaný titul z kultovní strategické série. A není to jediný rekord, kterého se Civilization 6 dočkal.

Studio Firaxis Games svůj úspěch sdílelo spolu s fanoušky na svém Twitteru, kde se objevila fotka tvůrčího týmu společně s poděkováním. Hra se na Steamu dokonce i v několika posledních dnech zařadila do žebříčku nejvíce hraných her, kde v počtu aktivně hrajících hráčů předběhla tituly jako GTA V nebo Rocket League. Zařadila se tak do nejpopulárnější trojky vedle Doty 2 a CS:GO, které žebříčku denně vládnou již několik měsíců, ba dokonce i let.

V letošním roce se jedná už o druhou úspěšnou hru ze studia Firaxis Games. Začátkem roku vyšla ještě fantastická tahová strategie XCOM 2, jež se letos na podzim dočkala i verze pro PlayStation 4 a Xbox One. Naše recenze Civilization 6 vyjde do konce týdne. Až se Tran přestane vymlouvat, že ho šikanuje Gilgameš…

Čtěte také: GTA V prodalo 70 milionů kopií, třetí Mafie zase 4,5 během prvního týdne

civilization_6_steam_charts

Zdroj:

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.
Facebook komentáře