E-sport jako medailová disciplína? Na Asijských hrách se objeví v roce 2022

A zlatou medaili za hraní Solitaire získává...

E-sport se díky peckám jako Counter-Strike, Quake nebo StarCraft stal nedílnou součástí internetové kultury. Na počátku hráli profíci jen o věhlas a obdiv fanoušků, dnes už za svůj výkon vyhrávají tisíce dolarů. Brzy ale dojde i na mnohem cennější odměny.

Asijský olympijský výbor v úterý oznámil, že profesionální hraní her učiní medailovou disciplínou. Poprvé se tak digitální atleti utkají o cenné kovy na Asijských hrách 2022 v čínském Hangzhou. O jaké hry se bude jednat, ale zatím není vůbec jasné.

Asie je pro e-sport rájem, pochopitelně se díky tomu dočkáme nejpopulárnějších titulů. Nabízí se League of Legends, Dota 2, Overwatch, Hearthstone či Counter-Strike: Global Offensive. Na bližší informace si budeme bohužel muset počkat. Snad si seznam čínští organizátoři neschovají na poslední chvíli.

Pro herní komunitu je ale rozhodnutí tamějšího olympijského výboru historickým momentem. Asijské hry jsou totiž druhou největším sportovní událostí světa. Jejich 45 zúčastněných zemí s více jak 10 tisíci sportovci překonají jen samotné Olympijské hry. Je proto naprosto možné, že se mezi olympioniky v roce 2024 dostanou i hráči.

Čtěte také: E-sport se v Polsku zařadí na úroveň klasického sportu

Blýskavé poháry brzy nahradí cennější medaile.

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře