E-sport monitor s 240 Hz přináší nový pohled na plynulost!

Člověk by řekl, že zobrazovaný obraz na displeji nikdy nemůže dosáhnout tak dokonalé plynulosti. Opak je však pravdou a leckdy se dokonce může zdát, že je koukatelnější než skutečnost. Obrovský krok kupředu pak znamená hardwarové vylepšení monitoru, které přináší přirozenou obnovovací frekvenci 240 Hz.

Můžete namítat, že 240Hz monitory na trhu již představili různí výrobci, a to už několik měsíců zpět. Do určité míry máte pravdu, ale fakticky platí „není 240 Hz jako 240 Hz“. Staré modely, resp. výrobci chlubící se touto hodnotou, zpravidla využívali softwarové zvýšení obnovovací frekvence, kdy standardní počet uměle zdvojnásobili. Monitor ZOWIE by BenQ XL2540 ve svém nitru ukrývá hardware umožňující využívat přirozenou obnovovací frekvenci 240 Hz a tím revolučně změnit pohled na plynulost ve hrách, zejména v FPS, kde záleží doslova na každém zobrazeném snímku v co nejkratším čase.

battlerforce_zowie-xl2540


Hlavním tahákem je exkluzivní plynulost obrazu, ale není jedinou předností budoucí jedničky na lokálním trhu e-sport monitorů. ZOWIE by BenQ XL2540 je 24,5palcový monitor a designem navazuje na předchozí populární modely. Na pevnou základnu navazuje stabilní otočná noha s otvorem sloužícím k organizaci kabelů. Vrchol stojanu je opatřen užitečným madlem pro přenášení. Samotný displej je opatřen dvěma odnímatelnými stínícími clonami.

Libovolné nastavení úhlu dvou křídel umožňuje hráči se adaptovat na jakékoli prostředí, a tím zlepšuje jeho soustředění jen na hru. Z boku je osazen USB hubem a zatahovacím háčkem k pověšení headsetu. Na monitoru jsou umístěny posuvné indikátory, dle kterých je uživatel schopen zopakovat individuální polohu monitoru (výšku, naklonění, otočení aj.) na jiném, např. na LAN akci.

ilustrace2_zowie-xl2540


Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů, rychlá odezva 1 ms a speciální technologie pro ochranu zraku Low Blue Light a Flicker-free jsou již v eSport monitorech ZOWIE by BenQ standardem. Stejně jako TN panel přinášející nesporné výhody pro hráče (frekvence, odezva aj.), kterých by jiné typy displeje nedosáhly. Mohli bychom zde napsat mnoho o rozdílech panelů, ale s internetovými chytráky je to boj na dlouhou trať a těm rozumným stačí tvrzení „každý uživatel má možnost vybrat si model, který splňuje jeho požadavky“. Jsem hráč – využiji výhody TN panelu, jsem grafik – volím VA/IPS atd.

Za zmínku také stojí technologie Black eQualizer, optimalizující podsvícení a kontrast tak, aby zlepšil viditelnost v tmavých místech hry a nepřesvítil místa světlá. Technologie Color Vibrance poskytuje 20 přednastavených úrovní sytosti barev pomocí, kterých snadno dosáhnete barevnosti dle vašich preferencí. Obě tyto funkce jsou k dispozici prostřednictvím ovladače S-Switch v intuitivním OSD menu, stejně jako speciální herní módy a další.

ilustrace3_zowie-xl2540


Jste rozhodnuti upgradovat svůj herní koutek o nový monitor? ZOWIE by BenQ XL2540 je revolučním modelem značky a vaší ideální volbou. Plynulost scény s obnovovací frekvencí 240 Hz je ohromující a dle slov prvních šťastlivců, kteří jej vyzkoušeli, „jednou vyzkoušíte a už nebudete chtít nic jiného“.

K monitoru se na Facebookové stránce vyjádřil markeloff, přední světový hráč Counter Strike: „Je to dobrý monitor – nejlepší, na kterém jsem kdy hrál.“ A jeho slova se dále stupňovala: „Opravdu doufám, že se nadcházející velké turnaje rozhodnou využít tento monitor, protože je opravdu skvělý, díky neuvěřitelně vysoké obnovovací frekvenci nabízí plynulý obraz. Je úžasný.“  Tento klenot a budoucí jedničku na poli herních monitorů již nyní koupíte na CZC.cz.


Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění - Inzerce

Jakub Kainc
Zarytý PC hráč se závislostí na Early Access titulech. Moje posedlost nakupováním drahého hardwaru a snahou o vytvoření sebevědomé umělé inteligence nás pravděpodobně zahubí, a proto, pokud mě uvidíte utíkat po ulici, tak doporučuji se přidat.