E3 2016: Detroit bude o robotovi, který se chce stát člověkem

Nepůjde ale jen o jednoho androida, David Cage slibuje čtyři hratelné postavy, včetně té se jménem Kara ze starého tech dema.

Možnost, že jednou vznikne umělá inteligence, která si nás jednou podmaní, děsí lidstvo už od stvoření prvních počítačů. Stejného nápadu se ujal i David Cage ze studia Quantic Dream, jen z naprosto jiného úhlu pohledu. A tak vznikla jeho nová hra Detroit s trefným podtitulem Become Human.

Ve hře se chopíte jedné ze dvou hratelných postav – robotů, na které se lidstvo dívá trošku skrze prsty. Zatímco Kara, představená ještě vloni, utekla z továrny na androidy (nemyslíme telefony) a disponuje lidskými city, Connor je chladnokrevný a radši koná než mluví – jak byl ostatně naprogramován.  V průběhu hry vystřídáme čtyři androidy.

Na rozdíl od Heavy Rain nebo Beyond: Two Souls bychom se měli dočkat komplexního systému rozhodnutí. Podle Cage bychom se měli cítit, jako bychom na příběhu spolupracovali společně se scénáristy. Tento systém krásně demonstruje E3 trailer, v němž má jedná krátká scéna tucet možných konců.

Stejně jako u předchozích her od studia Quantic Dream se jedná o exkluzivní titul pro Playstation 4. Záběry ze hry sice vypadají skvěle, ale sám David Cage přiznal, že se hry letos určitě nedočkáme. Podívejte se tedy aspoň na gameplay trailer.

Přehled veškerého dění z E3

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře