E3 2016: Souhrn z EA konference

Co všechno se objevilo na letošní E3 konferenci EA?

První velkou konferenci máme za sebou, ačkoliv byla skromnější, než bývalo zvykem. EA se od E3 částečně odtrhlo a odstartovalo vlastní herní akci v Londýně pod názvem EA Play. Letos jsme se žádných větších překvapení nedočkali, rozhodně je ale o čem mluvit a na co se těšit.

Níže najdete souhrn všeho, co se na konferenci E3 objevilo, včetně nějakých drobků:

Fe a EA Originals

Oznámení drobné a krásně vypadající hříčky malého švédského studia některé překvapilo, byť ne tolik jako loňské představení Unravel. Zatím se neví, kdy se zpívající liška objeví na trhu a na jaké platformy vyskáče. Společně s oznámením se dočkala premiéry i EA Originals, nové platforma podporující menší herní studia. Celý článek k Fe a EA Originals.

Titanfall 2

Nešikovný únik informací před tiskovkou EA možná zapříčinil, že jsme kdovíjak nebyli překvapení z toho, co pak vývojáři ukázali na velkém plátně. Ačkoliv přinejmenším grafický posun není podle našeho názoru tak velký, singleplayerovou kampaň a několik změn ve frenetické multiplayerové řežbě vítáme. naopak se obáváme, zda Titanfall 2 přežije vydání Battlefieldu 1 – dělí je od sebe jen pět dnů. Celý článek k Titanfallu 2.

FIFA 17

I každoroční fotbalová nálož se nevyhnula únikům informací před konferencí. Přítomnost trenéra Manchesteru United byla spíše cringe, zato oznámení příběhové kampaně FIFA 17 si zaslouží pozornost. Děj bude sledovat kariéru Alexe Huntera a jeho cestu až do Premiere League a údajně se máme dočkat i dialogových možností. Ve fotbalové hře! A ano, FIFA 17 poběží na Frostbite enginu. Celý článek k FIFA 17.

Kompletní záznam z konference EA.


Mass Effect: Andromeda

Velká škoda, že se EA neodhodlalo k pompéznějšímu odhalení nového Mass Effectu, který měl být jeden z hlavních taháků konference. Naopak to spíše znamená, že hra ještě není připravená se ukázat zbytku světa. Místo toho jsme se dočkali několika málo záběrů ze hry a potvrzení několika našich domněnek. Staré rasy jsou zpět a s nimi i hromada technologií, neuvidíme je ale dříve než na jaře příštího roku. Celý článek k Mass Effect: Andromeda.

Star Wars hry

Jakmile na pódium vstoupila Jade Raymond, už jsme se těšili na velké odhalení její Star Wars hry. Ničeho takového jsme se ale nedočkali. Namísto toho sdělila divákům, že se na obzoru rýsují celkem tři nové Star Wars tituly – Battlefront 2 příští rok, její akce ze třetí osoby v roce 2018 a pak další hra od Visceral. Víc se toho neví, alespoň se ale podělili i minizáběr z jedné z jejich chystaných her – je libo Tatooine na Frostbitu? Celý článek ke Star Wars hrám.

Battlefield 1

Nejočekávanější bod programu nemohl nikoho urazit. Battlefield 1 vypadá prostě fantasticky a potvrzuje to nejen trailer k singleplayeru, ale i hodinové hraní multiplayeru. Jde sice o něco akčnější pojetí první světové války, ale ruku na srdce – kdyby měla být hra každým coulem realistická, asi byste šli hrát něco jiného. Zajímavost na závěr? EA si do multiplayeru přizvalo i Wiz Khalifu, Mike Tysona či Snoop Doga, který hrál se špekem v puse. Jak jinak. Celý článek k Battlefieldu 1.

Drobky a zajímavosti

Madden NFL 17 asi tuzemské hráče nevyrve ze židle, je dobré jej alespoň zmínit. Nová funkce Play the Moment umožní nadšeným fandům amerického fotbalu zasáhnout a zahrát si nejzásadnější momenty zápasu – chvilky před gólem, faulem, nepovedeným výkopem či mrštnou kličkou protivníka. EA dále oznámilo podporu konkrétních neziskových organizací a charit skrze hraní jejich her, ačkoliv nic podrobnějšího k tomu neřekli.


Kompletní zpravodajství k E3 2016


Zdroj:

Vlastní, Youtube

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře