E3 2017: Legenda se vrací. První Age of Empires dostane remaster

WOLOLO

Závěr akce PC Gaming Show na E3 přinesl jedno velké a nečekané překvapení. Age of Empires, kultovní realtimová strategie z roku 1997, se v rámci oslav 20. výročí od prvotního vydání dočká remasterované verze s názvem Definitive Edition. Těšit se můžeme nejen na nový grafický kabátek, ale i na několik zajímavých změn v hratelnosti.

Návrat Age of Empires se setkal s velmi pozitivní odezvou. Ani se není čemu divit – oproti remasteru druhého dílu se vývojáři Microsoft Studios rozhodli překopat grafiku do plynulejších 3D animací a 4K rozlišení. Obdobně na tom bude i kompletně remasterovaný soundtrack.

Hratelnost se dočká několika zajímavých novinek. Bitevní vřavu půjde sledovat z několika úrovní oddálení, což významně napomůže k přehlednějšímu spravování jednotek na bojišti. Omlazením projdou i multiplayerové funkce, které nově počítají s Xbox Live účty. Měli bychom se dočkat i achievementů, o modifikacích a jiných uživatelských tvorbách ale zatím nepadla vůbec řeč.

Age of Empires: Definitive Edition bude obsahovat i datadisk Rise of Rome. Datum vydání se zatím neví, již nyní se ovšem můžete přihlásit do chystaného betatestu. Mrkněte na trailer níže a pokochejte se, jak ten znovuzrozený střet starověkých frakcí vypadá v novém grafickém kabátku.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: YP5QR-GVY6K-HC6Q2

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz

2 komentáře

 1. Proč je closed beta US citizens only? QQ

  Odpovědět
  • Viet Tran

   Beta by měla bejt global, ptal jsem se Microsoftu. 🙂 US citizens only je jen newsletter se speciálními nabídkami.

   Odpovědět

Komentovat příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Požadovaná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: