E3 2017: Překvapení od EA. Akce A Way Out bude o kooperativním útěku z vězení

Pouze pro páry, pouze ve split-screenu

Ještě před startem EA Play se šuškalo o několika nových značkách, které se měly během konference objevit. Nenechaly na sebe dlouho čekat – zatímco tajemná sci-fi akce Anthem se teprve dočká podrobnějšího představení na konferenci Microsoftu, cenu za největší překvapení EA Play uzmul A Way Out.

Nová hra od švédského studia Hazellight, které má na svědomí povedenou kooperativní adventuru Brothers: A Tale of Two Sons, se zaměří na dvojici trestanců Lea a Vincenta. Ti se ve své cestě za pomstou rozhodnou společně utéct z vězení a vyřídit si účty s chlapíkem, který je tam poslal. S trochou nadsázky se dá říct, že se nám příští rok dostane hratelné verze seriálu Prison Break.

Je na místě zdůraznit, že A Way Out bude ryze kooperativní záležitostí ve splitscreenu a bez kamaráda na gauči (či na druhé straně monitoru) si tento zajímavý kousek nezahrajete. Společnými silami budete mlátit bachaře, lézt potrubím, ujíždět švestkám v kradených autech a vůbec se radovat a strachovat z nově nabyté svobody.


Jeden z autorů hry, Josef Fares, slibuje netradiční hratelnost s pestrou nabídkou možností, jak vyřešit vzniklé situace. Mrkněte na ukázku a trailer a posuďte sami – nás třeba zaujala pasáž, v níž jeden z hráčů trčí v cutscéně, zatímco se druhý volně pohybuje po věznici.

Titul vyjde v rámci programu EA Originals, který se snaží podpořit menší herní projekty. Díky němu ostatně vyšla i povedená švédská adventura Unravel. A Way Out uteče ze svého vývojářského vězení na začátku příštího roku.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: F3L8P-CJ373-XMZM0

Zdroj:

Youtube

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře