E3 2017: Nový Need for Speed nebude jen o závodech, ale i příběhu

Rychlá a zběsilá jízda

Odhalení Need for Speed Payback ze začátku měsíce přijali pařani relativně vlažně. Není se moc čemu divit, dodnes fanouškům rychlých aut straší ve skříni díl The Run, který se neúspěšně snažil přinést do závodní série hollywoodskou zápletku. O něco podobného se nyní pokouší i Payback.

Děj se točí kolem vaší msty kartelu The House, který ve fiktivním městě Fortune Valley ovládá veškerá kasina, zločinecké podsvětí i policejní složky. Od toho se také bude odvíjet i hratelnost, která klasické závody opepří o honičky s mafiány a mise s jinými cíli, než je překonání cílové rovinky.

Změnu v konceptu výmluvně demonstruje gameplay trailer, který se objevil na EA Play. V něm hlavní hrdina dostane za úkol dohnat nepřátelský kamion, což by nebyl tak složitý úkol, kdyby se mu nepostavila do cesty auta kartelu. Pokud vám místy vytanou na paměti scénky z Rychle a zběsile, nejste sami – Need for Speed Payback chce vsázet nejen na rychlá auta, ale i akční děj plný vraků, výbuchů a zpomalených záběrů.

Zda je to změna k lepšímu, si v tuto chvíli netroufneme odhadnout. To zjistíme buď letos na GamesComu, kde bychom se měli dostat k hratelné verzi nových „needů“, nebo až 10. listopadu tohoto roku, kdy hra vyjde pro PC, XONE a PS4.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: E52F4-7MXCA-HP7YN

Zdroj:

Tisková konference EA

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře