E3 2017: State of Decay 2 chce být fortelným sandboxovým survivalem

S kamarády se přežívá lépe

State of Decay byla výborná, ale trošku neprávem opomenutá survival hra, která si nás získala především svým otevřeným světem a manažírováním komunity přeživších. Nový trailer z konference Microsoftu potvrdil, že se vývojáři z Undead Labs budou držet osvědčeného mustru, ačkoliv se hra nevyhne několika velkých změn.

První díl rozhodně nebyl bez chyb a už tehdy jsme si říkali, jak moc by se nám líbil kooperativní režim, v němž bychom bojovali o přežití s dalšími kumpány. State of Decay 2 jako kdyby vyslyšel (nejen) naše přání a přinese kooperaci až pro čtveřici hráčů.

Sólo či společně se svými parťáky budete spravovat vlastní komunitu přeživších, starat se o zásoby léků, potravin i stavebních materiálů pro vylepšování základny a v případě jejich nedostatku se vydávat do světa zamořeného mrtvým masem. krvavý trailer ukázal několik nových nepřátel, přejíždění zombíků i těžká rozhodnutí, která se vám nevyhnou.

State of Decay 2 bude ale mnohem ambicióznější, než se původně očekávalo. Vývojáři totiž plánují vytvořit tři klimaticky odlišné mapy, každá bude navíc mít rozlohu srovnatelnou s prvním dílem. Mezi lokacemi půjde cestovat s vybavením i komunitou, vylepšení budov půjde přenést jen částečně.

State of Decay 2 měl dorazit do obchodů ještě letos, vývojáři ho ale odsunuli na jaro 2018. Každopádně vyjde pro PC a XONE, majitelé PS4 budou muset tento simulátor přeživšího-sběrače oželet.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: 2GTXE-BY32D-6V3BZ

Zdroj:

Tisková konference Microsoftu

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře