Fanoušci zprovoznili servery pro Battlefield 2142, hrají jich tisíce

EA zatím překvapivě proti tvůrcům nevyslalo svoji legii právníků, Battlefield 2142 Revive je proto alespoň prozatím v bezpečí a plně v provozu.

Gamespy byl mezi vývojáři oblíbenou cestou k tvorbě funkčního mutliplayeru. Služba bohužel v roce 2014 vypnula nadobro své servery a o svůj mutliplayer přišlo stovky her, včetně 50 titulů od EA. Na seznamu nešťastníků se nacházel i Battlefield 2142, který ale fanoušci ještě opustit nechtěli.

Vytvoření vlastního klienta jim trvalo téměř dva roky a tento pátek jej konečně vydali pod jménem Battlefield 2142 Revive. Ten je spolu s dalšími doplňky pro hru k dostání na jejich webových stránkách. Hraní je zdarma i pokud titul nevlastníte, není tedy důvod si starou futuristickou akci z roku 2006 nevyzkoušet. Při spuštění se do hry přihlásilo více než 11 tisíc lidí, ke včerejšímu dni bylo přes 3000 virtuálních bojovníků online.

Battlefield 2142 Revive zatím nebyl zasažen právníky od EA, stále to ale neznamená, že k zastavení projektu ze strany vydavatele nedojde. Prozatím to je skvělý způsob, jak zdarma vytvořit reklamu pro mladšího bratříčka Battlefield 1.

Čtěte také: Redakční první hraní: Battlefield 1

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře