Game On míří do Prahy. Největší herní výstava na světě začne již za dva týdny

Přijďte se podívat na jedinečnou sbírku herních artefaktů

Prestižní londýnské kulturní centrum Barbican přiveze do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic – výstavu o historii, vývoji a budoucnosti počítačových her GAME ON. Ve více než třiceti světových metropolích ji už viděly téměř 4 miliony lidí. Expozici bude doplňovat bohatý doprovodný program.

Výstava představí ucelenou kolekci zásadních her, které tvořily herní historii od prvních zařízení ze šedesátých let – nebudou chybět Pong, Space Invaders, Super Maria či GTA ani herní novinky, které jsou teprve v přípravě. Své místo tu bude mít i virtuální realita. Součástí expozice je rovněž speciální sekce o marketingu a vývoji her, o hudbě k hrám i propojení filmu a her.

Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci vyzkoušet si legendární arkádu Star Wars z roku 1983 od firmy Atari. Divák se tak na chvíli může stát pilotem X-Wingu a bojovat proti TIE Fighterům ze závěru Epizody IV. K vidění bude i bondovka GoldenEye 007 nebo hra Tomb Raider z roku 1996, kterou proslavila Lara Croft.

Součástí expozice bude i unikátní české oddělení představující domácí herní scénu, které krom Prahy jinde neuvidí. Pořadatelé pro umístění výstavy zvolili prostor nově vznikajícího Art&Digital centra v hale 40 v Pražské tržnici v Holešovicích. K vidění tam bude od 21. září 2017.


Všechny exponáty, až na dva unikátní historické kousky, jsou uzpůsobeny k hraní a návštěvníci si je mohou zahrát přímo na místě. Výstava je přehledně členěna do dvaceti jednotlivých sekcí, podrobně mapující jednotlivá období vývoje i typu her v různých regionech světa. Speciální sekci zde budou mít i časopisy a herní média.

GAME ON je první výstavou na světě, která mapuje fenomén počítačových her. Díky kurátorům Barbican Centre je celá kolekce seřazena jako ucelený přehled vývoje do kontextu kulturního vývoje světa, tak jako je to třeba s klasickým výtvarným uměním,“ uvedl ředitel výstavy David Urban.

Výstavu pořadatelé koncipovali jako multigenerační zábavu. Bohatý program je připraven nejen pro malé děti, ale rovněž pro jejich rodiče, a nadšení mohou být v mnoha případech jistě i prarodiče. Součástí výstavy je bohatý doprovodný program: exhibiční turnaje i turnaje pro veřejnost (informace k registracím najdete v tomto článku), přednášky ikon české herní scény, speciální program zde budou mít tvůrci videí na letsplayeři, youtubeři a cosplayeři.

„Je to je unikátní šance pro návštěvníky všech generací a zájmů poznat celý tento herní svět a jeho komunitu. Nabídneme nejen unikátní vhled do jejího světa, nabídneme i odborné přednášky o bezpečnosti hraní, ale i kyberprostoru jako takového,“ slibuje Urban. Podrobnosti k výstavě Game On najdete na oficiálních stránkách.

Čtěte také: Výstava Game On míří do Prahy a pohostí finále turnajů. Zaregistrujte se!

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

Redakce
Jsme pisálci, studenti, snílci a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě. A občas jej zaprasit svými divnými a ujetými nápady. Powered by SkillZone.cz
Facebook komentáře