GC17: Gwent vstupuje do světa e-sportu. Láká na milionové odměny

To, že e-sport není žádná okrajová záležitost, nám dnes a denně dokazují nejen početné livestreamy, ale také tucty progamingových eventů, jejichž návštěvnost dosahuje nemalých čísel. Není tedy žádným překvapením, že se touto cestou vydává i polské studio CD Projekt RED se svým karetním Gwentem.

Novinku představili vývojáři na letošním Gamescomu. Profesionální větev bude v Gwentu rozdělena na tři části. Na své si přijdou jak začínající pařani, tak ostřílení veteráni, kteří mají za sebou řadu podobných klání, třebaže v jiných titulech. Celá série na sebe navazujících turnajů se pak jednoduše nazývá GWENT Masters.

Jakmile ve hře dosáhnete nejvyššího možného ranku (v tuto chvíli 21), otevře se vám možnost účasnit se základní úrovně ligy, tedy Pro Ladderu. Zde budete po celou další sezónu soupeřit s ostatními hráči o co nejlepší možnou příčku. Na konci dvouměsíční sezóny se mezi dvě stě nejlepších hráčů rozdělí tzv. Crown Points, speciální turnajové body.

Celých 10 % nejhorších hráčů a také ti, kteří se v uplynulé sezóně nezúčastnili alespoň deseti her, budou z Pro Ladderu vyloučeni. V další sezóně se mohou samozřejmě kvalifikovat znovu. Crown Points budou využívány napříč celou sérií turnajů a půjdou získat v Pro Ladderu, oficiálních a licencovaných turnajích. Tyto body se také objeví ve vašich statistikách přímo ve hře.


Šťastlivci z nižších úrovní ligy se následně mohou přesunout do GWENT Open. Jedná se o sérii osmi turnajů, která se stane vstupní branou do profesionálního hraní Gwentu. V každém z nich se střetne osm hráčů s největším počtem Crown Points. Kromě Crown Points na ně čeká i prizepool ve výši 25 000 dolarů, dva finalisté se mohou také těšit na své místo v turnaji GWENT Challenger.

Ten se bude konat každé čtyři měsíce. Zúčastní se o osm statečných – finalisté uplynulých dvou turnajů GWENT Open, dvojice hráčů s nejvíce Crown Points, dva vítězové minulého GWENT Challenger a v poslední řadě také dva hráči z publika, kteří obdrží pozvánku od vývojářů. Turnaje budou celkem čtyři a v každém si hráči mezi sebou rozdělí prizepool ve výši 100 000 dolarů a další Crown Points.

Vrcholem celé ligy se stane World Masters, turnaj, ve kterém si e-sportová špička rozdělí 250 000 dolarů (5,5 milionu Kč!). Střetne se zde osm hráčů, složených z vítězů předešlé ligy a těch, co za celou sérii nasbírali největší množství Crown Points. Titul nejlepšího hráče Gwent na světě však obdrží jenom jeden z nich.

Ještě v rámci srpnového Gamescomu se odehrál hned první GWENT Open, z něhož se dva hráči mohou těšit na první GWENT Challenger v prosinci. Uvidíme, jak to polským vývojářům pošlape – prizepooly jsou více než lákavou motivací.

Čtěte také: GC17: Češi opět bodují. Stali se mistry světa v Hearthstone Global Games

Zdroj:

Vlastní

Jan Vavřiník
Mám rád visual novely a špagety s kečupem. A tohle tu mám jen proto, že jsem ještě nevymyslel pořádné bio, takže moje břímě převzal Tran.