GDC bylo plné hodně divných herních ovladačů. Podívejte se na video

Kreativní výlet do dětství

Lidská kreativita nezná mezí, obzvláště pokud se dá dohromady s učebnicemi pro elektroniku a programování. Vývojáři a domácí kutilové jsou díky tomu schopni vytvořit poměrně komplexní i bizarní kusy hardwaru. Se svými vynálezy se ti nejlepší sešli na herní akci GDC, a jak můžete vidět ve videu od Polygonu, o zábavu nebylo nouze.

Pro stánek alt.ctrl.GDC se prezentéři vybírají dokonce půl roku před začátkem výstavy. Konkurence je hodně vysoká, s dotykovým ovladačem pro VR byste určitě neuspěli. Vystavující jdou ještě o tři kroky dále a jsou třeba schopni vytvořit ovladače ze dvou plyšových kruhů, kterými do sebe dva hráči mlátí.

Ještě podivnější je jednoduchá dřevěná krabice s provázkem. V ní se nachází digitální pejsek a hráč mu musí provázek vytáhnout. Zajímavou kombinací japonské pokladničky a Stanley Parable je hra Victor the Loser. Robotický hlas dává pokyny, které tlačítko má hráč zmáčknout, a s postupem času se snaží podvádět. Třeba zmáčknout plastovou rukou špatné tlačítko.

Naším favoritem ale je kartónová krabice. S ní se totiž ovládá virtuální vesmírná loď, jejíž součástí je kosmická helma v podobě cedníku. Lepší simulátor našeho dětství, kdy jsme si hráli v obří krabici od ledničky, si neumíme představit.

Výstava alt.ctrl.GDC je součástí srazu vývojářů už čtvrtým rokem a letošní ročník rozhodně nebyl jejím posledním. Už teď se nemůžeme dočkat, jak na příští ročník někdo přijde hrát For Honor s vařečkou. Na splnění dětských snů není nikdy pozdě!

Čtěte také: Nintendo Switch nepropadl. Za první týden prodal přes 1,5 milionů kusů

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentovat příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Požadovaná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.