Nové RPG GreedFall se inspirovalo barokem i třetím Zaklínačem

Jéé, běs ze Zaklínače!

Vývojáři z francouzského herního studia Spiders, kteří mají na svém kontě Bound by Flame a Technomancer, oznámili své další RPG s názvem GreedFall. Venku je zatím krátký trailer, ze kterého je cítit jasná „zaklínačská“ aura. Tak doufejme, že se z něj bude konkurenceschopný kousek.

O samotné hře zatím tvůrci nezveřejnili příliš mnoho informací. Soudě podle ukázky je GreedFall zasazen do barokem inspirovaného fantasy světa. Na rozdíl od předešlých her od Spiders se zde sporné situace nebudou řešit pouze bojem, ale nově i nekonfliktní diplomacií.

V herním světě plném magie a různých nadpřirozených jevů se ujmete role osadníka. Společně se svou skupinou se vydáváte na dosud neprozkoumaný ostrov. Na něm později narazíte na ne příliš pohostinné původní obyvatelé – a od toho momentu začíná i celá zápletka hry.

Zatímco domorodci ovládají magii a jsou úzce spjati s přírodou, cizáci mají zase novověkou „moderní“ technologii. Síly na obou stranách budou proto velice vyrovnané. Na ostrově bude mít významný vliv politika – různé situace se budou moci řešit v klidu dialogy, ale i bojem. Prostředí bude navíc dynamické, tudíž každé rozhodnutí ponese  své následky do budoucna, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu.

Přesné datum vydání není ještě stanoveno, hra ale nevyjde dříve než v roce 2018. Jisté je, že se GreedFalll objeví na platformách PC, PS4 a Xbox One. Mrkněte na trailer níže – nepřijde vám přinejmenším ta ústřední potvora docela zaklínačská?

Čtěte také: Na konci měsíce vychází Torment. Video s českými titulky přibližuje příběh

Zdroj:

vg247.com

Tomáš Mlejnek
お前はもう死んでいる
Facebook komentáře