Vývojáři Kerbal Space Program rozšířili řady Valve. Pracují na neoznámeném projektu

„Houstone, Kerbal přistál!“

O Early Access se v posledních letech mluví spíše v negativní konotaci. Mnoho her v předběžném přístupu je označováno za nehratelné šunty, kterými jen vývojáři okrádají nevědomé hráče. Naštěstí existuje řada výjimek – zářným příkladem je povedená simulace Kerbal Space Program.

Za zelenými astronauty stojí mexičtí vývojáři ze studia Squad. Vesmírný simulátor byl jejich prvotina, až do roku 2010 se živili marketingem. Středoameričtí tvůrci mají prostě talent, což kromě skvělých recenzí dokazuje i nejnovější zpráva z Valve.

Část vývojářů ze Squad se totiž přesunulo do Bellevue, aby pracovali na neoznámeném projektu. V podcastu Game Dev Unchained to prozradil Roger Lundeen, jenž ve Valve pracoval jako designér herních prostředí. Podle jeho slov ve Valve dokonce pracují kolem šesti měsíců.

Rozhodně se nejedná o nečekaný krok. Tvůrci Steamu mají s najímání nadaných moderů nebo vývojářů rozsáhlé zkušenosti. Přeci jen Portal začal jako studentský projekt, který po akvizici Valve vyrostl do jedné z nejoblíbenějších herních sérií.

Čtěte také: Far Cry 5 se dočkal krátkých teaserů. Kompletní trailer přijde v pátek

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře