České Mashinky slaví první úspěchy. Vévodí v prodejích na Steamu

Jediný titul, který Mashinky drží od prvního fleku, je PlayerUnknown's Battlegrounds

Máme radost, když se daří českým projektům na mezinárodním trhu. Už několik her z našich luhů a hájů si sáhlo na nejvyšší příčky prodejnosti na Steamu, jmenovitě třeba Factorio, Space Engineers, Kingdom Come: Deliverance či Samorost 3. V posledních dnech se k nim přidala i pohodová tycoonovka – Mashinky.

České vláčky od Jana Zeleného zaujaly nemalý počet nadšenců do tycoonů a po svém nedávném vjezdu do steamové stanice early accessů hned zamířily na druhé místo v prodejích. Jediný titul, který Mashinky drží od prvního fleku, je PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Chválou nešetří ani uživatelské recenze na Steamu. Mnozí hráči vidí v Mashinkách duchovního nástupce kultovního Transport Tycoonu a libují si, že se po dlouhé době dočkali pořádného titulu s vláčky. Ačkoliv hru čeká ještě dlouhý vývoj plný testování, ladění a přidávání nového obsahu, může se tak chlubit záviděníhodnými prvními úspěchy.

Případně skočte na steamovou stránku Mashinek a ověřte si naše tvrzení na vlastní oči. S Janem Zeleným chystáme brzy rozhovor, tak se těšte. Věděli jste, že celých sedm let makal na hře prakticky sám?

Čtěte také: VIDEO – Chuchel od českých Amanita Design nešetří na roztomilosti

Facebook komentáře
Zdroj:

Steam

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
%d blogerům se to líbí: