Jak nainstalovat totální konverzi Enderal do TES V: Skyrim

Zaujala vás naše recenze totální konverze pro Skyrim? Zde máte pár tipů, jak mod nainstalovat a na co si dát pozor

Zaujala vás recenze totální konverze Enderal pro TES V: Skyrim? Ačkoliv je instalace poměrně jednoduchá, měli byste si dát pozor hned na několik věcí. Chill vám v tomto návodu poradí, jak zprovoznit macatou a cenami ověnčenou modifikaci, aniž by u toho hořel počítač.

Mod můžete stáhnout zde. Instalace se vůbec nemusíte bát, protože na stránkách je k dispozici návod a sám launcher, který je potřeba si stáhnout zvlášť Ten vás pak bez problému krok za krokem provede. Instalace jako taková obnáší ovšem docela dost kroků, takže si na ni vyhraďte nějakou tu půlhodinku. Sám mod má navíc necelých 10 GB, které je potřeba stáhnout, i s tím tedy počítejte.

Poznámka pro moddery: S ostatními mody příliš kompatibilní není – většina modů na vylepšení UI či nějaké kosmetické úpravy se v Enderalu vůbec neprojeví. Mody na textury některé ano, některé ne, ale doporučuji, abyste s nimi byli opatrní, protože se může lehce stát, že místo textur uvidíte prázdné černé či fialové místo.

Modifikace na vodu se neprojeví, dobrá zpráva ale je, že je vůbec nepotřebujete, protože textury, barva, průhlednost a odrazy na vodě jsou v Enderalu předělané a vypadají opravdu moc pěkně. Na mody upravující počasí či světelné efekty dejte velký pozor, protože mají tendenci rozbíjet hru – některé efekty, které vás např. navádějí dál ve hře, se neprojeví, některé věci nefungují (např. mod Enhanced Lights and FX způsobí, že neuvidíte žádný oheň, což mě osobně pěkně iritovalo, a mody na déšť většinou způsobí, že naopak neuvidíte žádný déšť – takže třeba zjistíte, že na pohled je krásně slunečno, ale podle zvuků lije jak z konve).

Ovšem opět – Enderal má mnoho efektů vlastních a i ve své „vanilla“ verzi vypadá co do světla a počasí opravdu pěkně, netřeba jej tedy upravovat. Opatrní buďte i s ENB. Pro ty z vás, kteří ENB vyžadují, byl vytvořen tento mod, který vypadá velice pěkně, nicméně buďte připravení na obrovskou zátěž na grafiku. Na mody na úpravu postav (vlasy, oči, kůže, poprsí, oblečení atd.) zapomeňte, jediné, čeho tím dosáhnete, je, že se vám občas něco vůbec nezobrazí.

Pro Enderal jako takový bylo vytvořeno hned několik modů, takže doporučuji zkrátka deaktivovat ty, co máte pro Skyrim, projít Nexus a nainstalovat si to, co vám bude sedět. Ale jak říkám, pozor, abyste své elektronické miláčky nepřetížili. Můj počítač s Nvidia GTX 970 byl tak tak schopný to s ENB utáhnout. Dobrá zpráva je, že Enderal v sobě má automaticky SkyUI a dokonce jej využívá i třeba při výrobě zbraní a předmětů, což je, alespoň pro většinu z nás, příjemný bonus.

Jakmile si přes launcher nainstalujete hru a nastavíte všechno, jak má být, v nabídce napravo si klikněte na „Update“ a podívejte se, jestli není k dispozici nějaké patche. Ty rozhodně instalujte, jakmile to bude možné, protože dělají velký rozdíl. V posledním např. konečně přidali v angličtině i bardské písničky, takže už vás z herního světa nemusí vytrhávat všudypřítomná němčina.
Pokud jste připravení ke hře, stačí už jen kliknout na „Launch Enderal“. Enderal spouštějte vždy přes tento launcher.

Čtěte také: Recenze: Enderal – The Shards of Order (Skyrim modifikace)

Zdroj:

Vlastní

Music freak, požitkářka, fantasačka, milovnice japonské kultury a občasný gamer. Ve hrách u ní vítězí příběh, mezi její oblíbené patří klasická RPG typu Baldur’s Gate, prakticky cokoliv od Biowaru a série Elder Scrolls. Jako malá vyrůstala na sérii Heroes of Might & Magic. Kromě hraní se baví čtením, psaním, přednášením, překlady, výpomocí na conech a webdesignem.
Facebook komentáře