UPDATE: Výroba Nintendo Classic Mini končí. Poslední várka vyjde do konce dubna

Zatím jen v Severní Americe

Aktualizace: Nintendo ukončilo výboru Nintendo Classic Mini i pro evropský trh. Poslední kusy dorazí do obchodů dorazí do konce dubna, ceny konzolí ovšem již nyní vystřelily raketově nahoru. Za ukončením produkce nejspíše stojí nové herní zařízení – revize legendárního SNES.


Původní zpráva: Nintendo Classic Mini byl před svátky snad nejlepší produkt, který mohl japonský výrobce přivést na trh. Perfektně nalákal hráče na retro vlnu a prodával se lépe než zlevněné rohlíky v Kauflandu. O to víc je divnější, že výrobce dává od konzole pomalu ruce pryč.

Již v únoru se spekulovalo, že Nintendo výrobu mini konzole chce zaříznout. Nyní se nejhorší obavy potvrdili – dalších kusů Mini NES se po tomto měsíci nejspíše nedočkáme. Severoamerická pobočka Nintenda totiž potvrdila, že poslední kusy z pásu již sjely a v průběhu dubna se dostanou do obchodů.

Oficiálně se jejich prohlášení týká Spojených států a Kanady, s evropským trhem jsou ale úzce provázány. Nejspíše nebude trvat moc dlouho, než se podobného vyjádření dočkáme i u nás v Evropě. Z Mini NES se tak stane ještě ohroženější druh než před Vánoci.

Podle prohlášení nebyl Nintendo Classic Mini nikdy plánován jako dlouhodobý produkt. Díky obřímu zájmu bylo dokonce vyrobeno více várek, než Japonci původně plánovali. Snad se alespoň v budoucnu dočkáme vylepšené verze s bezdrátovým ovladačem.

Čtěte také: Ochránci zvířat si stěžují na 1-2 Switch. Nelíbí se jim „dojící“ minihra

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře