Papers, Please se dočká vlastního filmu. Podívejte se na první trailer

Prokletí filmů podle her pořád přetrvává a vyloženého trháku jsem se zatím nedočkali. Snímky jako Lara Croft, Warcraft, Need for Speed, ani filmový Assassin’s Creed tuto kletbu ještě nedokázaly prolomit. Zda na tom něco změní filmová jednohubka na motivy indie titulu Papers, Please, je stále záhadou.

Hra, za níž stojí nezávislý vývojář a designér Lucas Pope, spatřila světlo světa již v roce 2013. Uvrhla nás tehdy do funkce imigračního inspektora ve fiktivním totalitářském státě Arstotzka. Rozhodnutí, která dala vašemu morálnímu kompasu dozajista zabrat, vás nakonec dovedla k jednomu z dvaceti různých konců.

Celý film produkují v Rusku a k našemu zklamání bude trvat pouze deset minut. Autoři Nikita Ordynskij a Lilja Tkach se zaměřují především na autentické zpracování herního světa a jeho konceptu. Hlavní roli imigračního úředníka si ve filmu zahraje Igor Savočkin, kterého můžete znát například z filmů Leviatan nebo Tichaja zastava. Snímek doprovodí oficiální soundtrack ze hry, jenž byl pro potřeby filmu přepsán do instrumentální verze.

Kratičký trailer docela umně zachytil něco atmosféry ze hry – přesvědčte se sami níže. Na to, jak dopadne hotový film, si budeme muset ještě počkat. Papers, Please má premiéru již tento rok, ale přesné datum nám zatím jeho producenti neoznámili. Uvidíme – na tento kousek si rádi počkáme. Glory to Arstotzka!

Čtěte také: Kapela Sabaton a skladatel Akira Yamaoka spojili síly. Vydali klip k World of Tanks

Zdroj:

PC Gamer

Jan Vavřiník
Mám rád visual novely a špagety s kečupem. A tohle tu mám jen proto, že jsem ještě nevymyslel pořádné bio, takže moje břímě převzal Tran.
Facebook komentáře