ROZHOVOR: Po turnaji se o nás zajímají i neherní média, říká Petr „CzechCloud“ Žalud

Ještě před týdnem bychom ani nepomysleli na to, že by si Češi odnesli z Gamescomu titul mistrů světa v karetním Hearthstone. O to větší radost jsme měli, když se našinci vrátili zpět se zlatou medailí. Vyzpovídali jsme Petra Žaluda (v komunitě známého spíše jako CzechCloud), aby nám pověděl, jak vypadala cesta českého týmu za titulem i co ho zaujalo na herním veletrhu.SkillZone.cz: Tak to máte za sebou a hezky s medailí. Za celou redakci gratulujeme! Jaké jste si dávali naděje před vstupem do Global Games v Hearthstone?
Petr „CzechCloud“ Žalud: Díky! Chtěli jsme původně skončit minimálně v TOP 16, což se nám samozřejmě splnilo.

Měli jste už předem domluvenou taktiku? Nebo jste ji přizpůsobovali vašim protihráčům na každé kolo v turnaji?
U tak složitého formátu, jako byl na Global Games, nešlo domluvit taktiku předem. Navíc před finálovými zápasy vyšla nová expanze Knights of the Frozen Throne, takže jsme se museli přizpůsobit i tomu.

Co jsme sledovali přímý přenos, rozhodně to nebyl jednoduchý boj. Studovali jste dopředu své protivníky? Dá se vůbec z jejich streamů vyčíst informace, které by pomohly českému týmu k vítězství?
Ano, měli jsme dokonce pár lidí dedikovaných přímo na analýzu zápasů a taktik. Hodně nám to pomohlo a v některých zápasech, třeba ve finále proti Ukrajině, to bylo přímo zásadní.

A co core tým, měli jste i tam rozhozené role?
Standa měl s Pokrovačem na starosti deckbuilding, Jára testoval a já dával dohromady všechno okolo, přesně jak to Standa říkal v své reklamě na HGG finále.Když někdo z vás hrál, dělal rozhodnutí sám, nebo někdo z vás dělal tzv. shot callera, který doporučoval další postup?
Vždycky jsme si postupně řekli názory na to, co se má zahrát, a Standa měl poslední slovo. Kvůli tomu jsme také prakticky každé kolo ropovali, protože jsme se museli ve čtyřech dohodnout.

Kdo byl z tvého pohledu nejtěžším protivníkem?
Bez debat Ukrajina. Po ní Německo, proti kterému jsme hráli bez Standy a bylo to velmi těsné.

Livestream byl místy dost napjatý. Jaké pocity jste měli po otočení hry díky StanCifkovi, který ve finále vyrovnal na 2:2?
Počítali jsme se tím, že tuhle hru vyhraje, ale nečekali jsme, že to bude tak strašně těsné. Samozřejmě nás pohltila euforie, protože další zápas jsme měli na 90 % vyhrát – a to se splnilo.

Jak si rozdělíte výhru? Máte plány, jak s ní naložíte?
Každej bereme čtvrtinu a plány máme různé. Já z ní třeba konečně zaplatím svoji operaci očí a taky musím koupit přítelkyni gauč.Rozhodně je to pro naši malou zemi obrovský úspěch. Jaké byly ohlasy od zahraničních médií a od samotného Blizzardu?
Dost neuvěřitelné. Nepamatuju si, že by kolem nějakého Hearthstone turnaje byl takový coverage. Samotný Blizzard si Global Games pochvaloval a potvrdil, a že se máme určitě těšit na další ročník.

A co na to česká kotlina? Všimli jsme si, že jste se dostali do hledáčku i neherních médií.
Jakmile jde o titul, dokážeme být dost hrdí, a myslím, že to bylo slyšet úplně všude, nejenom mezi hráči Hearthstone. Napsali nám z E15, Lupy, Hospodářských novin, Lidových novin, Aktuálně.cz i třeba z Extra.cz

Jak vůbec probíhala cesta na Gamescom? Dostali jste pozvánku, nebo jste jeli na vlastní pěst jako česká dvojka, která se zúčastnila PUBG turnaje?
Blizzard nejdříve ohlásil 48 zemí, ve kterých mohla komunita hlasovat o tom, kdo bude reprezentovat národní tým v Hearthstone. K celé této trojici (pokrovac, StanCifka, CzechCloud v případě českého týmu, pozn. red.) se následně přidal kapitán – u nás tedy Jára Vyskočil, který se kvalifikoval na základě bodů ze světového žebříčku.Věříme, že jste měli dost napilno. Měli jste vůbec čas si projít i jiné stánky na Gamescomu, vyjma blizzardí stage? Zaujala vás nějaká hra?
Bohužel ne, já konkrétně jsem z Gamescomu neviděl opravdu vůbec nic a snad si to vynahradím jindy, teda samozřejmě pokud opět nebudeme ve finále.

To by z naší strany bylo skoro všechno. Chtěli byste ještě něco dodat, případně někomu poděkovat?
Děkujeme všem, kteří nám fandili! Bez vás by to nebyl takový adrenalin a jsem z toho upřímně velmi nadšený. Díky!

Díky za rozhovor a ještě jednou gratulujeme!
Děkujeme Skillzone.cz a doufám, že se někdy uvidíme i v herně.

Čtěte také: GC17: Češi opět bodují. Stali se mistry světa v Hearthstone Global Games

Zdroj:

Vlastní

Redakce
Jsme pisálci, studenti, snílci a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě. A občas jej zaprasit svými divnými a ujetými nápady. Powered by SkillZone.cz
Facebook komentáře