Pánvičky zachraňují hráče v PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jsou neprůstřelné

„I am one with the pan, the pan is with me.“

Videoherní logika se s tou skutečnou často neslučuje. Koně šplhající kolmo po skalách, renesanční Italové padající z desítek metrů do sena nebo běhající modří ježkci jsou ve hrách na denním pořádku. Občas se ale najdou novinky překračující běžnou šílenost, jako tomu je v případě PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Survival akce od studia Bluehole zažívá pořádný úspěch. Za dva týdny zvládla prodat přes milion kopií. Stále se ale nachází v programu Early Access a k dokončení má hodně daleko. Pravidelné updaty jsou proto povinností – ten poslední kromě odstranění několika chyb přidal i zajímavý prvek.

Díky aktualizaci se totiž pánvičky staly neprůstřelnými. Vůbec nezáleží, jestli ji hráč drží v rukou, nebo ji má upevněnou za páskem, vždy dokáže odrazit jakoukoliv kulku. Ani nejsilnější zbraň ve hře (AWM) nemá proti této kuchyňské pomůcce žádnou šanci.

Zatím není jasné, zda byla přeměna z přehlíženého předmětu na nejlepší ochranu proti nepřátelům záměrem vývojářů. Může se jednat jen o vedlejší účinek větších změn, které způsobily opravy bugů v enginu hry. Každopádně se hráčům nyní plní sny stát se chudým Iron Manem a své nadšení dávají na svých streamech jasně najevo.

Čtěte také: PlayerUnknown’s Battlegrounds má další zářez. Prodal přes milion kopií za 16 dní

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře