Playstation VR bude o hodně levnější než Oculus Rift a HTC Vive

Na rozdíl od konkurenčních VR zařízení se na trh dostane až v říjnu tohoto roku.

Virtuální realita se nezadržitelně blíží, Oculus RiftHTC Vive už spustili předobjednávky a jejich vydání je za dveřmi. Bohužel, cenovky nejsou zrovna přívětivé, což hodlá využít Sony se svým vlastním zařízením.

Na Games Developer Conference v San Francisku Sony oznámilo, že Playstation VR se v říjnu začne prodávat za €399 (v přepočtu zhruba 11 tisíc Kč). To je sice o €200 méně, než kolik si žádá Oculus za svůj Rift, pro Sony to ale zaručený úspěch neznamená.

I přesto, že je Playstation VR levnější, vychází o několik měsíců po HTC Vive i Oculus Riftu, což by pro Sony mohla být značná nevýhoda. Na druhou stranu konkurenční zařízení nepodporují konzoli od Sony, a to by mohlo být rozhodujícím argumentem.

Playstation VR bohužel nebude fungovat hned po připojení ke konzoli. Součástí balení je sice výpočetní jednotka o velikosti Nintenda Wii, která by měla dodat dostatečný výkon, Playstation Camera potřebná pro fungování VR helmy ale chybí stejně jako pohybové ovladače. Ty ovšem nejsou potřeba pro hraní většiny her.

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře