Do Pokémon Go přichází velké rozšíření. Přibude přes 80 pokémonů a mnoho dalšího

O dlouhodobě očekávané mechaniky však nepůjde

Koncem tohoto týdne dorazí do Pokémon Go masivní aktualizace, která přinese desítku nových pokémonů a řadu rozšiřujících funkcí. Slibovaných mechanik, jako jsou vyměňování pokémonů nebo souboje mezi hráči, se však ještě nedočkáme.

Do hry zavítá více než 80 nových pokémonů z druhé generace. Hráči tedy narazí na čerstvé příšerky jako Chikorita, Cyndaquil, Totodile a další z regionu Johto, které můžete znát z gameboyových her Pokémon Gold a Silver, případně ze seriálové adaptace, která se objevila i v Česku. Jelikož nejde o malý počet, Niantic zlevní rozšíření batohu Storage Upgrade o 50 % (z 200 na 100 coinů).

Někteří původní pokémoni z první generace také dostanou nové evoluce, ke kterým se dostanete pouze skrze speciální evoluční předměty. Při protočení pokéstopu budete mít vysokou šanci, že z něj vypadne právě jeden z pětice evolučních předmětů. Každý je totiž určen pouze pro jeden druh pokémona, jak tomu bylo i ve hrách (Dragon Scale pro Seadru, Up-Grade pro Porygona a další).

Niantic chce rozšířit způsoby chytání kapesních příšerek. Ve hře jsou momentálně dva pokémoni, kteří mají během střetu odlišné chování od ostatních. Dito se například umí zamaskovat do podoby jiné běžné potvory (většinou Rattata a Pidgey) a Abra vždy po prvním neúspěšném hodu uteče. Podobné vlastnosti by měly dostat i nové přírůstky.

Seznam pokémonů z oblasti Johto. Větší obrázek najdete zde.


K individuálnímu chytání přispěje i nové ovoce. Kromě dosud jediného dostupného Razz Berry, které uklidňovalo daného pokémona a zvyšovalo tak šanci na jeho chycení, do hry přibudou další dva sladké plody. Nanab Berry dokáže zpomalit pokémoní pohyby, aby šly potvory lépe chytit, a Pinap Berry zdvojnásobí množství sladkostí z chycení.

V druhé generaci se také bude u většiny pokémonů odlišovat pohlaví. Jaké to bude mít ale praktické využití, není zatím známo – možná se brzy dočkáme křížení pokémonů jako v případě handheldových sérií. Poslední potvrzená změna se týká customizace vaší postavy. Niantic v již vydané aktualizaci rozšířil oblečení i doplňky pro avatara, aby se hráči mohli více od sebe odlišovat.

Předpokládají se i nové odznaky a schopnosti jednotlivých pokémonů, které zřejmě dostanou potvory z první generace. Nejde ovšem o potvrzenou informaci. Update s pokémony z regionu Johto by měl přistát do konce tohoto týdne ve většině světových regionů.

Čtěte také: Pokémon Go pohltila růžová mánie. Valentýnský event je tady!

Tomáš Mlejnek
お前はもう死んでいる
Facebook komentáře