Proč nemá Prey PC demo? Kvůli vracení peněz na Steamu, řekli vývojáři

Bohužel je to proti pravidlům Steamu

Kde jsou ty časy, kdy člověk vylovil CD s demoverzemi několika loňských titulů a užil si pár hodin zábavy. S nástupem digitálních obchodů tato kratochvíle téměř vymizela, i když se, jak tomu je v případě Prey, pomalu vrací.

Nabídka k vyzkoušení Prey týden před vydáním se prostě neodmítá a omezená ukázka jedné z nejočekávanějších her roku přilákala hodně lidí. Tedy alespoň konzolistů. Bohužel demo z nepochopitelných důvodů nedorazilo na Steam.

Nyní se o tomto problémů rozpovídal kreativní ředitel hry Raphael Colantonio. „Šlo jen o rozdělování zdrojů. Nemohli jsme najednou vytvořit demo pro konzole a PC, museli jsme rozhodnout. Navíc PC má Steam,“ řekl v rozhovoru pro Ausgamers.

Colantio svou poznámku na adresu digitálního obchodu rozvedl: „Hráči na Steamu mohou hru vrátit, než odehrají dvě hodiny, takže to funguje jako demo.“ Nejspíše přitom zapomněl na pravidla Steamu, která právě tyto akce zakazují. Hráče za takové chování čekají postihy, i když nejsou moc vysoké.

Rozhovor uzavřel s tím, že Prey nebude na PC mít stejné problémy jako Dishonored 2. Jejich nová FPS je prý od základů vyvíjená speciálně pro PC a o žádný port se tedy nejedná. Jestli má v tomto ohledu pravdu, uvidíme již brzy. Prey totiž vychází již dnes na PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte také: Cosplayer se oblékl za postavu z Falloutu. Lidé si ho spletli s teroristou

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře