Prime Arena kombinuje hratelnost Doty 2 a PUBG. Rozdáváme klíče do alfy

Winner winner MOBA dinner

O popularitě battle royale her nemůže být v současné době sebemenší pochyb. PlayerUnknown’s Battlegrounds už atakuje hranici dvou milionů aktivních hráčů, bezplatný Fortnite zase oslavil sedm milionů bojovníků o holý život. Na trhu se pomalu vynořuje jedna kopie za druhou, autoři hry Prime Arena se ale nebáli razantně zaexperimentovat a pojmout fenomén z jiné perspektivy.

Hra totiž kombinuje prvky klasické MOBA s battle royale režimem. V praxi to vypadá tak, že hrajete za svou postavu jako v Dotě 2 či LoL, jen nemáte svůj tým – kopete sami za sebe a všichni ostatní v aréně jsou vašimi nepřáteli. Vítěz může být jen jeden hráč. Prime Arena tedy staví celou hratelnost na survival režimu pro sólisty, což zní jako docela odvážný experiment vzhledem k tomu, že MOBA žánr naopak klade důraz na týmovou spolupráci. Autoři to ovšem považují za správný krok – těm totiž vadila toxicita MOBA komunity.

„Je to jeden z hlavních problémů daného žánru. Hráči jsou nuceni se socializovat s dalšími lidmi v týmu, často však očekávaná kooperace vyústí spíše v ostré hádky ještě před samotným začátkem zápasu. Utahování pravidel a vylepšování nahlašovacích nástrojů je k ničemu. Tamější komunita jako taková je prostě agresivní!“ vysvětluje Alexander Myasišev z ruského studia Nival. „Prime Arena vyřešila problém po svém – prostě hrajete sami za sebe a snažíte se ostatní pokořit. Poslední přeživší vyhrává,“ dodává.


Distancování se od týmové spolupráce je rozhodně zajímavý přístup a sami musíme přitakat, že komunita okolo MOBA her je nesmírně jedovatá. Hra je momentálně v uzavřeném alfatestu a měla by se překlenout do předběžného přístupu na Steamu někdy na podzim. Pokud ovšem máte zájem si zabojovat o život v aréně již nyní, nabízíme vám jinou možnost než čekat.

Rozdáváme totiž celkem 12 klíčů do uzavřené alfy Prime Arena. Stačí, když nám odešlete odpověď na mizerně jednoduchý a lajdácky vytvořený soutěžní formulář (pálí nás oči z práce). Soutěž ukončíme v pátek 13. října a výherce vylosujeme v průběhu víkendu. Hodně štěstí a díky za pochopení!

Čtěte také: Otestujte battle royale ve Fortnite. „Kopírka PUBG“ je nyní volně ke stažení

Zdroj:

Tisková zpráva

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře