PS4 se nejspíše dočká zpětné kompatibility s hrami z PS2

Co takhle si na nové konzoli zahrát i kousky z PS2?

Zatímco si microsoftí stáj zlepšila reputaci zahájením zpětné kompatibility Xboxu One s hrami z X360, konkurence v tomhle ohledu stále zaostává. Očividně ale Sony nezahálí a přestože na své nové vlajkové lodi nespustí hry z PS3, kousky z ještě starší generace možná ano.

Aspoň to vyplývá z rozhovoru pro Wired.com a videa od Digital Foundry. Nepůjde však o zprovoznění kompatibility se vším všudy jako spíše o vytvoření emulátoru, který by dokázal přehrát hry z PS2.

Novináři z Digital Foundry potvrdili, že se jim podařilo rozjet pár Star Wars titulů, jejichž kvalitu na PS4 si můžete ověřit ve videu níže. Podpora vyšších rozlišení hry znatelně omladí a dle jejich názoru se mají nostalgici na co těšit.

V jakém rozsahu půjde hry spouštět či jak bude vypadat samotný emulátor, to zatím nikdo neví a Sony si další informace prozatím nechává pro sebe. Dle všeho se ale služba naplno rozjede již příští rok.

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře