Někdo ukradl Razeru dva prototypy notebooků se třemi monitory

Očividně nejsme jediní, komu se ztrácí notebooky

Aktualizace: Společnost Razer potvrdila, že jí během výstavy v Las Vegas odcizili dva prototypy notebooků Projekt Valerie. Také vypsala odměnu 25 tisíc dolarů za nalezení přístrojů a ideálně i dopadení zloděje.

Původní zpráva: Mezinárodní veletrh elektroniky CES 17 je vždy překvapivou událostí. Pro Razer to letos platilo dvojnásob a ne zrovna v dobrém slova smyslu. Kalifornská firma se totiž dostala do podobné situace, ve které se momentálně nacházíme i my – neznámý pachatel jí odcizil dva funkční prototypy notebooku přímo ze stánku na veletrhu. 

Nečekanou krádež oznámil před několika hodinami pár hodinami CEO kalifornské společnosti Min-Liang Tan. Ve svém příspěvku sice nezveřejnil, o které dva prototypy se jedná, podle informací serveru PC Gamer šlo o čerstvě představené notebooky se třemi monitory, kterým se na lasvegaském veletrhu dostalo asi největší pozornosti.

Firma v tuto chvíli spolupracuje s vyšetřovateli a zároveň žádá všechny návštěvníky veletrhu, aby je kontaktovala, pokud zavětří jakoukoliv stopu, která by je zavedla k pachateli. Není vyloučené, že se jednalo o sabotáž ze strany konkurence, což v téhle branži není nic neobvyklého.

Razer kromě notebooku se třemi 4K monitory představil i projektor s kódovým označením Ariana. Ten komunikuje s hrami a promítá jejich obraz na zeď za monitorem pomocí fisheye čoček. Hráči by díky tomu měli být více vtaženi do svých her, rozhodně se ale pro inteligentní projektor najde více použití. Právě proto Min-Liang Tan raději nezveřejnil, jaká zařízení byla ze stánku odcizena. Nadupaný notebook i nový projektor jsou stále ve vývoji, pro konkurenci jsou oba projekty pochopitelně velmi cenné.

Není to ovšem poprvé, co se Razer stal obětí krádeže. V roce 2001 se zloději vloupali do kanceláří společnosti a odcizili několik notebooků, včetně prototypu Razer Blade. Průmyslová sabotáž je ve Spojených státech vážný zločin a neznámého pachatele nečeká moc příjemná budoucnost. A toho zloděje, co šlohl naše herní notebooky, taky ne!

Čtěte také: Razer představil prototyp herního notebooku se třemi monitory
Čtěte také: Ukradli nám notebooky. Za nález nabízíme až 20 000 Kč

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře