Reportáž: Animefest 2016 podle SkillCraftu (Shio)

Naše reportáž je již venku, jak ji ale hodnotí SkillCraft?

Úvodní foto: Radek Vebr

Na Brněnském výstavišti se po roce opět konal oblíbený festival Animefest, který sdružuje fanoušky japonské kultury. Každý rok se do Brna sjedou stovky milovníků anime, mangy, cosplaye a ostatních věcí spjatých s Japonskem.

V posledních letech se Animefest stává bojištěm dvou frakcí, do kterých jsou návštěvníci rozdělováni při vstupu podle toho, jakou barvu náramku dostanou. Barevné varianty pro tento rok byly černá a modrá. Lidé s černou páskou se přidali na stranu techniky, ti s modrou patřili do týmu přírody. Získávat body pro svůj tým mohl každý návštěvník Animefestu, stačilo se jen aktivně zapojovat do programu.

Tento rok se na Animefestu objevilo hned několik novinek. Jednou z těch největších bylo otevření nového prostorného pavilonu, který tomuto festivalu dodal nádech světových kvalit. Tato hala pojmula veškeré prodejní stánky, takže se v prostorách Rotundy dalo konečně projít i s nějakým větším cosplayem.

Řada fanoušků uvítala i druhou novinku, kterou bylo herní doupě SkillCraftu. Ten si s sebou do Brna přivezl desítku výkonných počítačů a také jeden supernadupaný stroj s monitorem Predátor, na kterém si mohli hráči vyzkoušet hru The Division. Herní zážitek umocňovala jak herní křesla DX Racer, tak i profesionální počítačové vybavení od firmy Razer. Celá herna byla k dispozici nepřetržitě během celého festivalu.

Na místě se bylo také možné přihlásit do několika turnajů, které SKillCraft pořádal. Konal se jak tradiční League of Legends turnaj, tak i naprostá novinku v podobě nočního turnaje ve hře Solitaire, který byl původně čistě trolící záležitostí. Do tohoto netradičního karetního turnaje se přihlásilo několik desítek lidí a tím se stal přes noc místní legendou.

Díky tak vysokému zájmu je pravděpodobné, že se Solitaire turnaj bude opakovat i na příštích akcích. Pro ty nejlepší hráče byly připravené ceny v podobě PC her, cen od společnosti Riot, trička s logem Animefestu a mnoho dalšího.

V nedělních odpoledních hodinách se odehrál zlatý hřeb SkillCraft zázemí. Jednalo se o giveaway, ve kterém se dalo vyhrát opravdu dost zajímavých cen jako například telefon HTC A9, herní křeslo DX Racer nebo limitovaná edice klávesnice BlackWidow Ultimate od značky Razer. S cenami navíc pomohly společnosti i Top Crazy a barevne-cocky.eu.

Program Animefestu je každoročně bohatý a velice zajímavý. Nabízí všechno od přednášek přes promítání filmových novinek až po nejrůznější soutěže. Ačkoliv jsou přednášky na Animefestu zaměřené především na Asii, najde se tu i několik přednášek o cosplayi, které se také těší velké oblibě.

Není se čemu divit, protože popularita cosplaye každým rokem roste. Během Animefestu jste také mohli navštívit hned několik promítání filmů či anime. Letošním trhákem byl sci-fi film Ghost in the Shell, který se odehrává v éře kyborgů a nanotechnologií.

Soutěže zaujímají v programu Animefestu velké procento času, protože jich probíhá opravdu velké množství. Pro ty pohybově nadanější je tu soutěž FestDance nebo K-pop contest, kde musí soutěžící předvést covery nejrůznějších tanečních choreografií. Pro nadšence, kteří rádi natáčí a stříhají videa, se tradičně koná AMV (anime music video) soutěž a cosplay video soutěž.

Ti největší zapálenci do anime si mohli během neděle otestovat své znalosti v Animekvízu, který obsahuje mnoho zapeklitých otázek. Fanoušci Festovního dabingu se letos mohli zaradovat, protože se jejich soutěž opět po letech na Animefest vrátila. Mohli jsme se tedy opět dočkat dvojic, které dabovaly scénky z nejrůznějších anime přímo před publikem.

Největším trhákem mezi soutěžemi jsou hlavně ty kostýmové – cosplay soutěž a její mladší brácha cosplay debut (soutěž pro začátečníky). Do obou soutěží se letos celkem přihlásilo asi 40 soutěžících.

Patnáctka z nich byli soutěžích cosplay debutu, kteří se přihlašují přímo do veřejného kola. Hlavní soutěž je však dvoukolová a do veřejného kola se dostane jen patnáctka nejlepších, které vybere odborná porota. Mezi členy letošní poroty byly jak známé zahraniční cosplayerky (Issabel, Starbit, Cosbabe, Aonir, Veve), tak i ostřílení čeští cosplayeři (Arashi, Made in Titan).

Vítězkou cosplay debutu se stala Ayaku se svým cosplayem Leontýnky ze známé české pohádky Ať žijí duchové. V hlavní soutěži se letos soutěžilo opravdu o dost a vybrat vítěze nebylo určitě jednoduché. Mimo tradiční ceny jako cosplay materiál nebo postup na Eurocosplay, se letos přidal ještě reprezentační slot na Cosplay World Masters do Portugalska.

První místo v Eurocosplay soutěži vybojovala Germia se svou paladinkou ze hry Might and Magic Heroes 7, která nás v říjnu bude reprezentovat na soutěži v Londýně. Postup na Cosplay World Masters ukořistil Mishuge v cosplayi Crusadera ze hry Diablo 3. V Portugalsku nás reprezentoval minulý víkend. Na bednu se sice nedostal, ale určitě od ní nebyl daleko. Reprezentaci zvládl opravdu na jedničku a my už se moc těšíme na jeho další práci.

Na samotném konci programu bylo na řadě zakončení Animefestu. Tam se prozradilo, že letošní ročník navštívily skoro čtyři tisícovky lidí, což je zase o trochu víc jak loni. Také se zde rozhodlo, která z frakcí získala letos převahu a zvítězila. Nakonec se radoval tým modrých náramků, patřících k přírodě. Po pár dalších slovech od hlavního organizátora byl Animefest oficiálně ukončen. My si tento ročník opravdu užili a nemůžeme se dočkat toho nastávajícího.

Nechť započne další napínavý duel!

Text: Shio (SkillCraft)

Zdroj:

Tisková zpráva

Lukáš Dolejš
Zastánce již mrtvé PS Vity, kterou i přesto podvádí s 3DSkem. Pokud zrovna nepaří Hotline Miami, či nemá pusu plnou SBX kávy, oddává se dýchánkům s Bulánky. Největší zálibou je pomalé umírání při instalačkách XBONE her.
Facebook komentáře