UPDATE: Česká hudební aplikace Rytmik Studio od Cinemaxu uspěla na Startovači

Podpořte české tvůrce

Aktualizace 2: Severní pól je dobyt, zahlásil před více než hodinkou Lukáš Macura ze Cinemaxu. Den před koncem se českým vývojářům podařilo překonat 60tisícový milník na Startovači a mohou se tak s klidem pustit do vývoje nové generace programu Rytmik, která navíc obsáhne i českou lokalizaci. Do konce kampaně zbývá poslední den, kdybyste ještě chtěli něco málo přihodit.

Aktualizace 1: Rytmik Studio nasbíralo 80 % z cílové částky 60 000 Kč. Do konce zbývá už jen den a pár drobných – pokud tedy hledáte šikovný hudební software pro nováčky i pokročilé skladatele, máte ještě šanci přispět na vývoj a češtinu k aplikaci.


Původní zpráva: České studio Cinemax má na kontě nejen několik povedených RPG, ale také populární hudební aplikaci Rytmik. Ta se objevila nejen na PC a MacOS, překvapivě zabrouzdala i na Nintendo DSi. Nová generace v podobě Rytmik Studio chce přinést nejen spoustu vylepšení, ale také českou lokalizaci, která doposud chyběla. Neobejde se to však bez vaší pomocí.

Autoři her jako The Keep či Inquisitor chystají novou verzi Rytmiku – hudební aplikace, s níž mohou začínající o ostřílení muzikanti skládat tracky. Právě ona přístupnost při tvorbě vlastní hudby, doprovázená širokou škálou možností, si získala oblibu celé řady uživatelů. Rytmik Studio slibuje mnohá vylepšení, včetně české lokalizace, potřebuje ovšem vaši pomoc. Aby mohla nová verze spatřit světlo světa, vývojáři zahájili kampaň na Startovači s cílem vybrat alespoň šedesát tisíc korun.

„První řada aplikace Rytmik vznikla na platformě Nintendo DSi, která bohužel neumožňovala českou lokalizaci. Tento hendikep si aplikace nese dodnes, což je vzhledem k aktivní komunitě uživatelů velká škoda,“ dodávají v profilu kampaně. „Aplikace se musí pro lokalizaci podstatným způsobem upravit, v češtině musí být návody, všechny budoucí aktualizace i podpora uživatelů. Je to hodně práce, která čistě ekonomicky nemusí dávat smysl, ale vývojáři tvrdí, že jim záleží na tom, aby se tuzemští muzikanti zapojili do mezinárodní komunity okolo aplikace Rytmik,“ doplňují, proč se rozhodli pro Startovač.

Pokud autoři vyberou alespoň 60 tisíc korun, tak Rytmik Studio (Steam verze pro PC/Mac) bude v češtině, a to včetně manuálu nejen při vydání finální verze, ale i ve všech dalších aktualizacích a rozšířeních. V případě, že překročí hranici 120 tisíc korun, připraví v češtině i videotutoriály, které usnadní první kroky s Rytmikem. Jak vypadají video tutoriály k aktuální verzi Rytmik Ultimate, se můžete podívat jejich Youtube kanále. Aplikace má navíc vyjít i na Nintendo Switch.

Čtěte také: Herní server IGN odkoupil Humble Bundle. Má pomoct s rozvojem projektu

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz