Seká se vám Dota 2 po updatu Windows 10? Tenhle tip vám možná pomůže

Vypněte Xbox Game DVR a zvedněte si framerate.

O tom, že Windows 10 svou poslední aktualizací zavařil nejen sobě, ale i uživatelům jejich systému, už všichni dobře víme. Znatelné problémy s výkonem a poklesy frameratu už ale hlásí i hráčské komunity, kterým na výkonu setsakramentsky záleží a bez plynulého běhu si hraní ani nedokážou představit. 

Před pár dny se na redditu objevilo nové vlákno od uživatele s přezdívkou Pimpmuckl, který se ozývá se svým problém ohledně poklesu výkonu při hraní Doty 2 a informuje ostatní hráče o možném řešení této nepříjemnosti, zapříčiněné nejnovější aktualizací systému Windows 10.

Pod příspěvkem se během chvíle sešla řada dalších nespokojených hráčů, které trápil stejný problém, a nyní vyvolávají slávu jejich zachránci, jenž jim připravil detailní postup možného řešení – zakázáním aplikace Xbox Game DVR, která je již od základu součástí nového systému.

Xbox Game DVR je herní aplikace od Xboxu, jež vám umožňuje pořizovat záznamy či snímky z vámi hrané hry bez zdlouhavého nastavování. Jedná se o jakousi slabší konkurenci aplikací Fraps nebo Bandicam, za kterou nemusíte vůbec nic platit a již od instalace je součástí vašeho systému. Jen vám o tom W10 neřekne.

Čtěte také: Více jak 11 000 hráčů CSGO a Dota 2 bylo zabanováno

dota_2_windows_10_game_dvr_message_1

 

Zdroj:

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.
Facebook komentáře