Nintendo zřejmě chystá SNES Mini. Na trh by mohl přijít před Vánoci

Přichází druhá vlna retra

Revize legendární konzole Nintendo Classic Mini byla velkým prodejním hitem. Snad i oprávněně, jak tvrdí Martin ve své recenzi. O to víc nás zaskočilo prohlášení japonského herního giganta, že v následujících týdnech zcela zařízne výrobu svého herního zařízení. Na první pohled nelogický krok má ale poměrně střízlivý důvod.

NES Mini totiž zřejmě nahradí revize jejího nástupce – legendární konzole SNES (Super Nintendo Entertainment System, chcete-li). Alespoň tak tvrdí zdroje serveru Eurogamer.net, podle kterých bychom se nové konzole od Nintenda měli dočkat již letos na Vánoce.

Je to rovněž důvod, proč japonská firma ukončila dodatečnou výrobu NES Mini, přestože po něm byla, a stále je, obrovská poptávka. Jednoduše by produkce jejich retro konzole kolidovala s plánem uvést včas SNES Mini na trh. Dávalo by to smysl vzhledem k tomu, nakolik se předáci Nintenda bránili výrobě dalších kusů herního zařízení.

SNES dokázal trumfnout svého předchůdce jak technickou stránkou, tak katalogem her a jejich propracovaností, tudíž se těšíme, s čím vším Nintendo přijde. Zároveň může revize retro konzole posloužit jako slušná opravka – pochybujeme, že by hráči napodruhé odpustili krátký kabel ovladače, slabou nabídku titulů či nedostupnost v obchodech.

Z NES Mini se naopak stalo nedostatkové zboží, čehož aktuálně využívají prodejci. Zpráva z minulého týdne, v níž Nintendo ohlásilo poslední dubnovou várku pro obchody, vystřelila cenu konzole na internetových bazarech do šílených částek, a nejsme si jistí, zda se situace v následujících měsících zlepší.

Ačkoliv zatím stále jde o nepotvrzenou zprávu, Eurogamer si stojí za spolehlivostí svých zdrojů. Víc se o konzoli SNES Mini neví, k jejímu odhalení nejspíše dojde na E3 v rámci Nintendo Directu.

Čtěte také: Výroba Nintendo Classic Mini je u konce. Poslední várka vyjde do konce dubna

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz
Facebook komentáře