Steam se zbláznil – v hlavním menu mění náhodně jazyky a ukazuje detaily o cizích účtech

Doporučujeme si změnit hesla a aktivovat SteamGuard. Jen tak pro jistotu.

Aktualizováno.

Vánoční slevy na Steamu běží v plném proudu a člověk by snad krom přetížení serverů nečekal žádné problémy. Až do této chvíle – největší herní distribuce světa se potýká s podivnými problémy.

Dnes večer tisíce hráčů ohlásilo, že Steam klient náhodně mění v hlavním menu jazyky, nejčastěji se objevuje ruština. Někteří dokonce říkají, že se jim v rohu zobrazují jména úplně cizích účtů, v nastavení pak mají přístup k e-mailovým adresám, historii transakcí a dalším ne úplně veřejným údajům.

Dle nejnovějších informací Valve řeší problémy s cache serverů, které se zblbly natolik, že náhodným uživatelům ukazují profily jiných. DLe nejnovějších informací již Store stránka nefunguje.

Steam doporučuje v tuto chvíli nepoužívat klienta ani webové stránky, ideálně se i odhlásit z účtu, popřípadě hrát hry v offline režimu.

My doporučujeme pro jistotu změnit přístupová hesla na Steamu a ideálně si k tomu aktivovat SteamGuard ochranu, pakliže vlastníte i drahé in-game předměty, tak i dvoufázové ověření na mobilu.

Však víte, co se říká – better safe than sorry!

steam hack

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz

2 komentáře

 1. Osobně bych heslo změnil až to opraví. Teď to může maximálně dopadnout tak, že změníte heslo, někdo kdo se dostal na váš účet ho změní současně taky a vám přijdou 2 potvrzovací maily a vy kliknete na ten druhý, který to zpřístupní tomu kdo se k vám naboural…možná je to nepravděpodobné, ale zároveň to nelze vyloučit.

  Odpovědět
  • Viet Tran

   Jojo, asi to v článku upřesním, díky. 🙂 Teď by bylo dobré nelézt na Steam vůbec.

   Odpovědět

Komentovat příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Požadovaná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: