Steam mění pravidla pro kartičky. Chce bojovat proti falešným hrám

Vinu nese také Greenlight

Vypadá to, že se Valve po dlouhé době probudilo, alespoň co se týče podpory jejich obchodu. Steam nedávno dostal několik aktualizací, které zpřísnily pravidla darování her nebo zlepšily technickou podporu. Ve svém tažení ale zdaleka nekončí.

Nejnovější update se týká kartiček padajících během hraní podporovaných her. Systém Trading Cards byl představen v roce 2013 a během čtyř let se stal nedílnou součástí komunitní ekonomiky. Na skiny z her asi nemají, přesto kartičkami proteče pořádné množství peněz.

Někteří vývojáři ale využívali svých her k neférovým výdělkům. Do programu Greenlight přihlásili dle slov Valve „falešnou hru“, přes slíbené klíče a boty ji protlačili do obchodu a pak vydělávali na kartičkách. Nejnovější aktualizací tuto taktiku zablokovala.

V novém systému Steam počká, než počty prodejů a aktivních hráčů prokážou, že si daný titul pořídili opravdový lidé. Až poté začne rozdávat kartičky, v horším případě hru odebere z nabídky. Řešení problému to je zajímavé a určitě zlepší data a fungování Steamu. Samotný program Greenlight by si ovšem také zasloužil pozornost.

Čtěte také: Steam zpřísnil pravidla pro darování her. Už je nelze posílat přes inventář

Steam Trading Cards

Facebook komentáře
Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
%d blogerům se to líbí: