Steam ve svém obchodě povolí pouze neupravené materiály z her. Kvůli No Man’s Sky

Valve chce předejít problémům se zavádějícími materiály u her

No Man’s Sky způsobil vskutku velký (a zcela oprávněný) povyk okolo finálního vzhledu hry, Valve se proto rozhodlo zpřísnit pravidla pro vývojářská studia, aby k podobným problémům v budoucnu nedocházelo. U her přidaných na Steam by se tak už nadále neměly nacházet materiály, které nepocházejí přímo ze hry a jejichž vzhled neodpovídá skutečnosti. 

Valve žádá vývojáře, aby se u svých her vyvarovali používání snímků, které nevyobrazují přesnou podobu hry nebo s herním prostředím nemají absolutně nic společného. Obrázky budou muset být pořízené přímo ze hry a musí zachycovat ji tak, jak ji po zakoupení uvidí i hráči. Pro Steam tak vznikla nová pravidla, která se tímto zaobírají a v platnost by měla vstoupit teprve až za pár týdnů, kdy vyjde i nová aktualizace s názvem Discovery Update 2.0. Vývojáři mají ještě několik dní na to, aby své chyby napravili a předešli tak budoucím problémům.

„Žádáme, aby jakékoliv obrázky nahrané do sekce nazvané „screenshot“ vyobrazovaly podobu hry. To znamená žádné ilustrace, záběry z filmových sekvencí či obrázky s oceněními, marketingovým textem nebo popisy produktu. Prosím, ukažte zákazníkům, jak vaše hra opravdu vypadá,“ sdělil provozovatel Steamu ve svém vyjádření.

Dokonce i Valve přiznalo své pochybení u titulu Dota 2, na kterém mohl každý vidět, jak přesně se to dělat nemá. Pro přiblížení hry hráčům byl v obchodě vystaven trailer, jeden skutečný snímek ze hry a zbytek už byl vyplněn artworky, které toho o finální podobě hry zdaleka tolik nepoví. Valve už však svou chybu napravilo a dává tímto příklad ostatním vydavatelům, kteří úpravy doposud neprovedli.

No, další důvod, proč níže najdete naše oblíbené video.

Čtěte také: Dvakrát a dost. Za opakované špatné chování dostanete v CS:GO permaban

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.
Facebook komentáře