Pokémon GO

Follow
9.5

User Avg

Tipy a triky: Ultimátní návod pro Pokémon GO

Na co se nachystat, u čeho si dávat pozor, jak správně hrát? Na všechno vám odpovíme!

Varování: Tento návod je duševním vlastnictvím Battleforce.cz a podléhá autorskému právu. Kopírování textu pro vlastní účely (vlastní článek, video) je možné pouze po domluvě s autorem nebo editorem.

Stopování pokémonů se vrátilo do hry – přečtěte si, jak funguje!

AKTUÁLNÍ POUZE K UPDATU 0.31.0 pro Androidy (či 1.1.0 pro iOS) – brzy chystáme velkou lednovou aktualizaci

Zmizela mi funkce „transfer“! Už nemůžu posílat pokémony profesorovi?
Můžete, transfer se nově schoval pod tlačítko v pravém dolním rohu na kartě pokémona. Je to vlastně docela příjemná změna, jelikož hráč již nemusí sjet až dolů pod mapu. Posílání pokémonů profesorovi je hned o něco příjemnější a rychlejší, teď kdyby šli vybrat hromadně…

Mně zase zmizel veškerý postup! Jsem zpět na levelu 1!
Někteří majitelé iOS verzí Pokémon Go ztratili veškerý uložený progress. Nebo aspoň na první pohled. Jejich postup je naštěstí uložen a v pořádku na serverech Nianticu, „reset“ byl jen výsledek pozměněného systému logování a adresování při načítání hry. Návod, jak získat zpět svou postavu i pokémony, najdete na oficiálních stránkách technické podpory.

Zmizela mi funkce „transfer“! Už nemůžu posílat pokémony profesorovi?
Můžete, transfer se nově schoval pod tlačítko v pravém dolním rohu na kartě pokémona. Je to vlastně docela příjemná změna, jelikož hráč již nemusí sjet až dolů pod mapu. Posílání pokémonů profesorovi je hned o něco příjemnější a rychlejší, teď kdyby šli vybrat hromadně…

Přijde mi, že můj Vaporeon nakládá méně než předtím, co s ním je?
Vodní vývin Eeveeho nebyl úplně vyladěný, vývojáři se proto rozhodli Vaporeona i dalších několik jiných pokémonů nerfnout. Jeho základní útok je nyní o něco slabší, na druhou stranu Hydro Pump nakládá po nabití slušný damage. Nyní tedy už neplatí, že Vaporeon je z dostupné evoluční trojice nejsilnější.


Software, hardware a konektivita

Android: Na čem a jak začít hrát?
Pokémon GO je funkční na zařízeních s Androidem (4.4+) a iOS (funkční i na iPhone 4S, byť s kompromisy). Hra je již dostupná v České republice a řadě evropských zemích, tudíž stačí zavítat na Google Play či AppStore a stáhnout si aplikaci, případně hru rozjet přes instalační soubor, který si můžete stáhnout zde (musíte v Nastavení – Zabezpečení – Neznáme zdroje povolit instalaci z neznámých zdrojů). Pak už jen stačí se přihlásit do hry přes interní účet v Pokémon Trainer Club, případně využít pohodlí Google účtu. Postup se ukládá do nich, takže můžete bez obav smazat aplikaci a přestěhovat se na jiný telefon, kdyby bylo třeba.

Na jakých Android systémech můžu hru rozjet? Co třeba Androidi s Jelly Beanem?
Pokémon Go běží pouze na Androidech od verze 4.4 a výš. Starší modely tedy tím pádem ostrouhají, bohužel. Jan Formánek (obrovské díky) nám poslal i funkční návod, jak rozjet hru pro Android verze 4.3 Jelly Bean Počítejte ale s výkonostními kompromisy, dále čekáme na vyjádření vývojářů, zda je tento postup v souladu se všemi podmínkami používání – mějte tedy na paměti, že hru instalujete na nepodporovaný systém na vlastní nebezpečí. Videonávod najdete zde, ještě dodáváme, že budete muset používat Pokémon Trainer Club účet – googlovský nefunguje. V případě nejasností se ozvěte přímo autorovi videa do komentářů.

Ještě nějaké další softwarové a hardwarové požadavky?
Instalační soubor si vyžádá cca 60 MB místa ve vašem mobilu, po poinstalačních updatech ale hra sežere něco přes 150 MB. Není to moc, ale mnohé by to možná mohlo překvapit, je třeba počítat i s četnými budoucími updaty. Minimum? 1 GB RAM a silné dvoujádro by mělo s přimhouřením stačit, byť nepůjde o žádnou hitparádu a můžete očekávat i pomalou slideshow. GPS a internet jsou naprostou nutností, pokud vás láká i augmentovaná realita (zobrazování pokémonů v reálném prostředí přes přední kameru), ujistěte se, že vás telefon disponuje gyroskopem. To nejlépe zjistíte na stránkách výrobce či po chvilce googlování.

Potřebuju být připojený k internetu?
Jak jsme psali výše, bez internetu (wifi či dat) a GPS si Pokémon Go prostě nezahrajete.

meme pokemon

Už chybí jen powerbanka.


Google Play mi píše, že „aplikace není kompatibilní se zařízením“, přitom jsem do vydání hrál úplně v pohodě! Co s tím?
Klid, někteří hru ani nevidí v shopu. Občas se stane, že vývojáři „nepustí“ část uživatelů k instalaci kvůli lepší kontrole (a nedivíme se, evropské servery zařvaly) a zpřístupňuje aplikaci ve vlnách. Pokud ale po několika dnech vidíte stále stejnou hlášku, zkuste aktualizovat Google Play nebo operační systém, případně do shopu zavítejte přes webový prohlížeč místo aplikace. Pokud by ani tohle nepomohlo, nainstalujte si hru z APK souboru – zde je aktuální verze Pokémon Go.

Hru jsem sice nainstaloval, ale nejde mi pořádně spustit. Objeví se mi černý displej. Vždyť já ale splňuju všechny požadavky?
Pokud jste si stáhli nejnovější APK soubor, můžete bez obav pokračovat s ní, případně zavítejte na Google Play a aktualizujte si hru odtud, nebo ji kompletně přeinstalujte novou verzí. Měla by opravovat chybu s Intel procesory. Vyzkoušeno na Asus Zenfone 2.

iOS (iPhone): Na čem a jak začít hrát?
Mluvě o oficiálních požadavcích, autoři doporučují modely iPhone 5 a vyšší (iOS 8 a dál). Máme nicméně vyzkoušeno, že hru rozhýbete i na iPhonu 4S, ačkoliv tropí občas neplechu. Co se týče Pokémon Go, hra je již dostupná i v České republice, jednoduše zavítejte na AppStore a stáhněte si aplikaci odtud. Tak či onak se musíte přihlásit do hry Google nebo Pokémon Trainer Club účtem. Cože, jailbreak? Není podporován.

Splňuju všechny požadavky, ale augmentovaná realita (AR) mi nefunguje. Co s tím?
Podle všeho váš telefon nemá v sobě gyroskop, který je k tomu potřeba. Nic moc se s tím dělat nedá, bohužel. Můžeme akorát doufat v opravný balíček, byť tomu sami moc nevěříme. AR funkci můžete přepínat vpravo nahoře.

Díky uživatelům Tadeášovi a Káti (díky) jsme narazili a vyzkoušeli návod pro rozchození AR na telefonech od Huawei a Honor. Budete potřebovat Android 6.0 Marshmallow a root (zpřístupnění vývojářských funkcí). Návod najdete zde, ALE POZOR: ROOTEM ZTRÁCÍTE ZÁRUKU NA TELEFON! Na reklamacích vám pak stroj nemusí vzít. Opět dodáváme – instalujte na vlastní nebezpečí.


Neustále mi padá připojení na server, případně se hra seká, i když mám nadstandardní hardware. Co s tím?

Jelikož je hra nyní oficiálně v Evropě, doporučujeme si ji stáhnout z českého AppStore či Google Play. Nevíme, jakým způsobem se hráč přiřazuje k jakým serverům, nejspíše se připojuje k nejbližšímu stroji. Podle některých je i tak lepší, pokud si nainstalujete hru z oficiálních zdrojů. Pro jistotu, však to znáte. Pokud server nejede, nejspíš za to může údržba. Zkuste se připojit po pár minutách.

Tip od uživatele Mekron, který ještě musíme vyzkoušet: Stačí se připojit do hry v režimu letadlo (nevím, jak to funguje u Androidu), a po tom, co vám hra napíše, že není internet k dispozici stačí vypnout režim letadlo a hra by se měla načíst. Tahle metoda mi bez problémů funguje a hraju, kdykoliv chci.

Kdy tedy hra vyjde oficiálně v ČR?
Už tu je! Více o spuštění zde. 

Hra se mi sekla – po hodu pokéballu, při načítání gymu, neustále se mi točí kolečko vpravo nahoře…
Pokémon Go stále trpí hromadou bugů a neoptimalizovaných procesů. Máme proto jediný a účinný tip – restart aplikace. Nic lepšího občas ani nezbývá.

Žere Pokémon Go hodně baterky?
Jak prase. V případě baterií bude Pokémon Go docela žrout. Spíš než samotná aplikace spíš dá zabrat neustále zapnutá GPSka a mobilní data. Navíc musíte mít neustále rozsvícený displej, jinak se hra uspí. Na delších procházkách vás může zachránit buď městská wifi, nebo powerbanka (tu obzvlášť doporučujeme). Co se týče konkrétních tipů, na pozadí vypněte nepoužívané aplikace, snižte si jas, ve hře pak zapněte funkci „battery saving“ (vypne displej, pokud je telefon displejem dolů, nadále ale upozorňuje zvuky na okolí). Vývojáři by měli brzy vydat stabilnější verzi.

A co data?
V případě dat bychom řekli, že Pokémon Go tolik nesežere, spíš než aplikace je hlavním viníkem GPS. První updaty po instalaci si nechte nastahovat doma, než se budete venku spoléhat na mobilní připojení. Nejčastější čísla hovoří o cca 10 MB za hodinu nonstop hraní. My jsme jeli na fupnutých tarifech od Mobil.cz a T-Mobile (rychlostně je to 32 kbps pro stahování dat a 16 kbps pro odesílání) a jakž takž se hra dala hrát bez větších problémů. Kromě delšího načítání ikon a občas nepřesné navigace, kdy nám postavička pobíhala po celé Praze.

Update: Dobili jsme si 200 MB dat ve čtvrtek a nahráli několik dlouhých hodin, v sobotu jsme měli k dispozici ještě 130 MB. Samozřejmě jsme Pokémon Go kombinovali dalšími aplikacemi jako Messenger či Facebook. Pokud budete kamarádům posílat své screenshoty z lovu, počítejte s větším úbytkem.

pokémon go


Chytání pokémonů

Jsem ve hře, co dál?
Jakmile se dostanete přes úvodní obrazovku, nastahujete první data a přihlásíte se přes Google účet do hry, zvolte si přezdívku, vyberte ksicht a oblečte se do hader, které se vám zalíbí. Zatímco svůj vzhled můžete kdykoliv upravit, nick s vámi zůstane už napořád. Tudíž pozor, ať nechodíte s dementní přezdívkou jako šéfredaktor.

Na mapě se mi objevili první pokémoni! Kterého vybrat?
Po prvním přihlášení by se kolem vás měli objevit travní Bulbasaur, ohnivý Charmander a vodní Squirtle. Možná vás zklameme, ale je upřímně jedno, kterého vyberete – dost možná s nimi nebudete ještě dlouhou dobu bojovat. Pokémon Go funguje úplně jinak než jeho handheldoví bratři a nám doteď hnije Charmander v CP 12 v inventáři. Krom toho všechny zbylé startéry můžete chytit i jinde, mnohdy v silnější verzi.

A kde je Pikachu?
Tohle je obzvlášť milý easter egg pro všechny veterány, kteří zažili Pokémon Yellow. Jakmile se vám poprvé objeví původní startéři na mapě, jednoduše od nich popojděte v reálném světě. Po chvilce se vám objeví na mapě znovu – ignorujte jde a jděte ještě dál. Asi po zhruba 500 metrech by se vám měl zjevit i Pikachu. Zamordujte ho pokébally a je váš! Stejně jako Bulbasaur, Charmander i Squirtle, i žlutá myš jde chytit mimo tenhle fígl.

Dost, kde najdu první pokémony?
Ze začátku v okolí možná neuvidíte nic. To je v pořádku, pokémoni se vám objeví jen ve chvíli, když jsou poblíž. Nejlepším indikátorem je „radar“ vpravo dole se seznamem nejbližších pokémonů („Nearby“). Čím méně stop má u své ikonky, tím více se k němu blížíte. Pokud kolem sebe stále vidíte prázdnotu, není lepšího receptu než jednoduše chodit po okolí. Pokud v záložce narazíte na pokémona, který u sebe nemá vyobrazené stopy (Update – v aktuální verzi nefunguje, bohužel), zkuste na něj kliknout – teprve poté měl by se vám objevit pak na mapě.

Polétávající listí okolo většinou značí schovávajícího se pokémona, ve většině případů se nám vyplatilo se tedy vydat tím směrem, přestože daná oblast negarantuje výskyt stopovaného pokémona. Kompasu si nevšímejte – ten ukazuje sever, nikoliv směr, kterým se vydat. Níže přikládáme hrubý přepočet vzdálenosti, který možná někomu pomůže. Díky za tip, Dane!

i91sYzr

Šikovná pomůcka pro určování vzdálenosti pokémonů. Zdroj: Reddit


Naklikl jsem objeveného pokémona. Co teď?
Po nakliknutí se automaticky přenesete do „chytací obrazovky“. Na rozdíl od handheldové herní série nemusíte s pokémony nutně bojovat a oslabit je, abyste je chytili. Stačí po nich hodit svůj pokéball, kterých dostanete do startu více než dost. Chce to dobře mířenou mušku, ale nejde o nikterak náročnou minihru.

Základní pokémony chytnete hned, ti silnější mohou z pokéballu během animace ještě vyskočit, čímž vás donutí celý proces opakovat. Zelený kruh při chytání značí slabého pokémona, čím více barva směřuje k červené (přes žlutou, oranžovou…), tím tvrdohlavější pokémon bude při chytání. Jen pozor – pokud jste leví jako Mr. Bean na pouti a nepodaří se vám potvoru trefit pokéballem ani po několika pokusech, může vám pokémon zdrhnout, stejně tak pokud budete s chytáním otálet.

Tip od Ondry ohledně roztočení pokéballů, který ještě musíme vyzkoušet (zatím jsme se obešli bez něj): Když jsem ho neroztočil, tak jsem neměl šanci Pidgeota chytit. Po roztočení a trefení ho do zobáku s nápisem „Great“ jsem ho konečně po 150 pokéballech chytil. Takže roztočení je důležité, stejně tak jak moc velký je barevný kruh uvnitř. Čím menší, tím větší šance.

Nějaká šance pokémona oslabit, když už s ním nejde bojovat?
Ve hře můžete použít předmět zvaný Razz Berry, který snižuje odpor daného pokémona. Po jeho použití je tedy jednodušší ho narvat do pokéballu. Upozorňujeme, že pouze zvyšuje šanci chycení, ale negarantuje ho. Použít ho můžete i víckrát mezi jednotlivými hody. Bobule padají z Pokéstopů.

Docházejí mi pokébally, vyházel jsem je na *vložte libovolného pokémona, kterého potkáváte neustále dokola*. Co mám dělat?
Pokébally si můžete zdarma nahrabat u Pokéstopů (více o nich níže), případně zakoupit v obchodě za Coiny. Je dobré s nimi šetřit, ideálně neházejte pokébally jen palcem ruky, kterou držíte mobil, občas mají tendenci se stáčet. Místo toho házejte ukazováčkem. Další pokébally získáte i při postupu na novou úroveň, později k nim přibudou i greatbally s lepšími vlastnostmi. Jeden takový protip – pokud pokémona minete, můžete na pokéball ještě kliknout a získat jej zpět.

Pokémon chycen, co mám dělat dál?
Každý nový pokémon se zapíše do pokédexu a uloží do vaší kapsy o 250 slotech, kterou můžete rozšířit v shopu za virtuální mince. Potvůrky mají po chycení u sebe dvě herní měny – stardust a sladkosti („candy“ se jménem daného pokémona či její základní vývojové fáze).

Obě slouží k levelování, na rozdíl od handheldových her je tedy nemusíte hnát do boje a grindovat zkušenosti. V případně sladkostí mějte na vědomí, že slouží i k evoluci daného pokémona. A candies bud třeba hodně. Jak je získat? Odpověď najdete v dalším odstavci.

Má smysl chytat více stejných pokémonů? Nejde se jich pak zbavit?
Ano a ano! Pokud zrovna netrpíte akutním nedostatkem pokémballů, vyplatí se chytat vše, co potkáte, i sebeslabšího pokémona. Pomocí funkce „transfer“, kterou najdete za tlačítkem na kartě pokémona v pravém dolním rohu, je můžete poslat profesorovi, který si pokémona už natrvalo nechá u sebe. Na oplátku vám dá candy daného pokémona, které pak poslouží k i levelování a evoluci.

Chytání již vlastněných pokémonů a jejich následné odeslání profesorovi na farmu je nejjednodušší způsob, jak si přijít na celkem slušné virtuální bohatství a zpřístupnit si i brzkou evoluci. Pokud například máte víc Rattat, nechejte si jen toho nejsilnějšího a zbytek pošlete pryč. Pokémony s nízkým CP (o tom později) letí ze seznamu zpravila první, téměř vždy najdete jejich silnější variantu.

Bojím se, že nechtěně pošlu pokémona pryč k profesorovi! Jak tomu můžu zabránit?
Poměrně jednoduše – stačí označit daného pokémona jako „oblíbeného“, čímž se zablokuje možnost pro transfer, dokud neprovedete zpětnou změnu. Své oblíbené pokémony můžete označit na jejich kartě v tlačítku v pravém dolním rohu. Po nakliknutí najdete možnost „favorite“ nad transferem.

pokemon go growlith

Všimněte si progressového oblouku nad Growlithem. Indikuje, nakolik ho jde ještě boostnout levelováním.


Neustále nacházím stejné pokémony a kaká mě to!
Klídek, Pokémon GO je koneckonců i o cestování po okolí, stejně jako jím byl i Ingress. Ve městech není problém narazit na běžnější pokémony (normální, travní, létající, občas i travní), u vody zase na vodní, v příměstských lesích a parcích i na zemní a kamenné. V noci pak ze svých nor vylézají i pokémoní duchové jako Ghastly či jeho vývin Haunter, ačkoliv ani tohle není pravidlem, stejně tak jsme v parku nachytali jak vodní, tak ohnivé.

Není od věci si pamatovat, kde jste vaši potvoru objevili a vrátit se třeba později, možná tam na vás bude čekat jiný druh. Vzácnější pokémoni se objevují jen na některých oblastech, například Onix byl nahlášen pouze u Libeňského mostu v Praze, zatímco Dratiny především v okolí Vltavy. Jakmile najdete kompletní mapu výskytu, přidáme ji sem.

Dle všeho se výskyt pokémonů na mapě odvíjí od počtu bran v Ingressu – Pokémon Go je postavený na jeho základu. Někteří uživatelé se vrhli na porovnání obou her a zjistili, že Pokémon Go má o ždibec více spawnovacích bodů než Ingress, přestože by tomu tak nemělo být. Zřejmě se počet pokémonů odvíjí i od počtu mobilních připojení v daných oblastech – zkusmo stačí refreshnout GPS či celou aplikaci, společně s tím se pak aktualizuje i seznam pokémonů poblíž.

Nemůžu ty pokémony k sobě nějak nalákat?
Jasně! Pomocí předmětu zvaném „Incense“ vám pokémoni polezou i do baráku. Vábnička funguje celou půlhodinu skvěle a obzvlášť ve městech budete potvory potkávat téměř na každém kroku. Podobně funguje i „Lure Module“, který se aplikuje na pokéstopy. Pokémoni se ovšem budou objevovat všem hráčům v jeho okolí (a lákat je k vám).

Mluvě o prvním předmětu, udělali jsme dva různé testy – jeden ve městě, jeden z pohodlí gauče. Po půlhodině ve městě s aktivovanou incense jsme v malém městečku narazili celkem na 17 pokémonů. Je to slušná cifra vzhledem k tomu, že jsme ušli jen dva kilometry a občas postávali na jednom místě. Z domova k nám vlezlo 8 pokémonů, aniž bychom se hnuli z gauče. Kdo třeba chytá z práce, možná tuhle věcičku ocení. Stále však platí, že největší užitek z těchto předmětů dostanete při cestování. Předmět najdete v položce Items.

Kde jsou legendární pokémoni? A co další generace pokémonů?
O těch se ví v tuto chvíli velice málo. Legendárky z první generace 151 pokémonů nejspíše půjde chytit buď s velice nízkou pravděpodobností nálezu, nebo při speciálních eventech pořádaných autory hry. Nejcennější úlovek, který jsme zahlédli, byli zatím poslední evoluce startérů a Dragonite. Co se týče dalších generací pokémonů, těch se nejspíše dočkáme později v podobě updatu, zřejmě na začátku příštího roku. Doufejme, že nezpoplatněného nebo aspoň rozumně naceněného.

rarity


Combat Points a evoluce

Co je to CP? 
Tzv. Combat Points je celková síla daného pokémona, kombinace několika statistik do celkového čísla. Čím větší CP, tím silnější je daný pokémon. Obecně platí, že pokud chytnete v přírodě pokémona s vysokým CP, všechny stejné druhy s menším číslem můžete poslat profesorovi. CP můžete zvyšovat levelováním, které stojí stardusty a candies.

Čím vyšší CP má, tím dražší pak bude ho levelovat. Ke konci křivky může takový boost pokémona stát klidně 1500 dustů a 2 candies, případně i více. Snažte se tedy hospodařit se svými materiály co nejšetrněji, nejlépe do 5. levelu nic neboostujte – později stejně najdete základní pokémony s mnohem vyšším CP než na začátku, ušetříte tak slušnou hromádku dustů.

Dosáhl jsem stropu a nemůžu zvýšit CP, co s tím?
Maximální CP u všech pokémonů se zvedají s úrovní samotného trenéra. Čím vyšší level má tedy váš avatar, tím více můžete levelovat svého pokémona, a zároveň máte mnohem větší šanci narazit na silnější základní verze pokémonů, jako 180 CP Pidgeyho nebo 300 CP Drowzeeho.

Vyplatí se nejdříve boostovat pokémona a pak ho teprv vyvinout, nebo naopak?
Už týden se řeší, zda by se pokémoni měli boostovat před, nebo až po evoluci. Upřímně je na jakékoliv přesné soudy brzo, v tuto chvíli probíhá několik testů (reddit se nezdá, ale je plný matematiků), kteří zkoumají vztahy mezi jednotlivými statistikami. A zatím z toho vyplývá následující – šetřit dusty až do té doby, dokud nechytíte opravdu silný základní vývoj dané větvě. Ze začátku jsme boostovali třeba Pidgeyho na 100, o den později jsme chytili jiného s CP 192. To už je výhodnější vyvinout jeho.

Ale abychom odpověděl na otázku. Obecný předpoklad (k němuž jsme se taky přikláněli), že je výhodnější je nejdřív levelovat a pak vyvíjet, nepočítá ale s jedním faktem – u evolucí při každém levelování získá pokémon mnohem víc bodů, než kdybys leveloval jeho předešlou fázi. Ukazuje se, že dopad není tak velký, jak se zdá.

Příklad? Čistě na teoretické rovině – za každý level up Charmandera dostane 10 CP, jakmile se namaxuje, bude mít třeba 150 CP (strop závisí na levelu trenéra). Při vývinu pak dostanete Charmeleona s 300 CP. Kdybyste Charmandera vyvinuli už na 50 CP, dostaneš Charmeleona třeba na 150 CP. Jenže s každým level upem Charmeleon nedostane 10 CP, ale třeba 30. A vesměs za stejnou cenu v dustech i candies. Hodnota CP se navíc liší podle daných pokémonů a proměnných zde figuruje příliš mnoho, je tedy v tuto chvíli obtížné určit, co z toho je výhodnější. Chytáním základních vývojových fází s vysokým CP si ale nic nepokazíte, naopak ušetříte.

Má cenu si vyvíjet více stejných pokémonů?
Jak píšeme níže, rozhodně má už proto, že při obsazování a bránění gymů nemusíte mít po ruce vždy dostatek pokémonů. A sílu třech Pidgeotů a pěti Hypnů s CP okolo 800 dokáže nepřítele pěkně otrávit. Společně s Beedrily jsou nejčastějšími protivníky a je dobré jich mít v zásobě víc. Navíc s každou evolucí dostanete slušnou porcí zkušeností (o tom více níže).

Jak je to s evolucí u Eevee? Je potřeba evolučních kamenů?
Nikoliv. Pokud hráč nijak nezasáhne, vývoj Eevee funguje v Pokémon Go náhodně, byť jsme zpozorovali, že podle barvy zvoleného týmu se zvyšuje šance získat danou evoluci (modří Vaporeona, žlutí Jolteona a červení Flareona). Jak ale píšeme, jde, o vyšší procentuální šanci, nikoliv garanci. Existuje ale návod, jak evoluci malé lištičky usměrnit a získat tak vývoj dle vlastních preferencí – díky odkazu na animovaný seriál.

V něm Ash narazil na trojici trenérů Eevee evolucí – Rainer měl na povel vodního Vaporeona, Sparky zase elektrického Jolteona, Pyro se zase mohl chlubit Flaeronem. Přejmenujte svého Eevee podle jména daného trenéra a s velkou pravděpodobností získáte vysněný vývin. Můžeme potvrdit, že tato metoda opravdu funguje, nicméně jen napoprvé. Rozhodujte se tedy pečlivě, kterého z této trojky chcete nejvíce.

pokemon-go-evolucion-eevee

Chcete Jolteona? Přejmenujte Eevee na Sparkyho! Za obrázek děkujeme lidem z emezeta.com


Vajíčka! Vajíčka!

Počkat, vajíčka?
Ano, vajíčka! Padají právě Pokéstopů (víc o nich níže) a mohou sloužit jako skvělý zdroj nových pokémonů – občas se z nich vylíhnou i takové druhy, které byste v okolí nenašli (dračí, vodní, električtí…). Vajíčka stačí dát do inkubátoru a po delším chození (podle rarity je třeba ujít 2, 5 nebo 10 kilometrů) se z nich něco vylíhne. Stačí si otevřít ikonku pokéballu v dolní části uprostřed, následně položku Pokémon a vpravo nahoře si najít záložku Eggs a vybrané vejce dát do inkubátoru (základní má neomezeně použití). A pak si třeba jít zaběhat.

Nechce se mi chodit 10 kilometrů kvůli jednomu vajíčku. Jde to nějak ochcat?
Do jisté míry ano. Počítadlo zaregistruje pohyb pod 50 km/h, tudíž s autem spíše nepočítejte. Kola a kolečkové brusle by měly být v pohodě, aspoň podle některých uživatelů. Tramvaje a trolejbusy pořádně registruje jen při rozjezdech a zastavování, velkou měrou ale pomohou.

Jeden inkubátor mi nestačí. Nejde jich sehnat víc?
My jsme dostali jeden pouze při postupu na levelu 6 (na tři použití). V obchodě si pak můžete koupit další za zlaťáky.

inkubatory pokemon

K našemu štěstí jsme dostali jeden inkubátor navíc, celkem na tři použití. Na vyšších levelech je budete dostávat častěji.


PvP, souboje a gymy obecně

Jak funguje PvP?
K soubojům se dostanete až po 5. úrovni, kdy se vám zpřístupní virtuální gymy – stadiony, kde si můžete změřit síly s ostatními hráči z nepřátelských týmů. Prozatím nejde bojovat s hráči napřímo, přestože tato možnost dle všeho přibude v budoucích updatech.

Gymy vypadají jako vytuněné pokéstopy a nemusí být nutně vázané na okolní památku – občas jde jen o křižovatku či značku. Podle dominantního týmu se odvíjí i barva gymu na mapě (červená, modrá, žlutá). S každým obsazeným stadionem si můžete po 21 hodinách vyzvednout v in-game shopu mince a stardust zdarma, tudíž stojí za to se zapojit do mely. Jakmile zahlédnete na mapě nepřátelský stadion, stačí k němu zajít a nakliknout.

Jak probíhá souboj? Stejně jako na handheldu?
A teď pozor – souboje nejsou tahové. Nám se osvědčila následující taktika – jednoduše na nic nečekejte a nepřestávejte klikat na nepřátelského pokémona – receptem k úspěchu je ho poslat k zemi dřív, než on sundá vás. Útokům se můžete i vyhýbat, tak toho využijte.

Pro základní útok stačí klepat na displej jako zběsilý, jejich síla ale nebývá tak závratná, dokud nebojujete s mnohem slabší protivníkem. Modré čárečky pod ukazatelem životů indikují nabití speciálních útoků. Když se vám nabije, podržte prst na displeji a tím jej aktivujete. Přejetím prstu doprava či doleva pak uhýbáte útokům nepřítele.

Mají pokémoni slabiny a odolnosti?
Samozřejmě. Zde se nic nemění – na oheň platí voda, na ni zase travní a elektrické útoky, na normální pokémony zase pořádné kopance od bojových pokémonů. Typ obou útoků vašeho pokémona zjistíte na jeho kartě, slabosti a odolnosti si můžete ověřit níže v tabulce (první sloupec je pro slabiny, druhý pro odolnosti, poslední pro absolutní imunitu). Berte však v potaz, že se jedná o údaje pro handheldové hry. Částečně jdou aplikovat i zde.

pokemon_types_weakness_chart_by_saragonvoid-d7itu18

Vodní útoky udělují ohnivákům dvojnásobné poškození, travní zase poloviční.


Je třeba se více věnovat speciálním útokům?
Co jsme vypozorovali, každý druh může mít 3 až 4 různé speciální útoky a rozhodně se vyplatí sledovat, které zrovna má. Nemá moc smysl boostovat pokémona, který má sice slušné CP, ale slabé speciální útoky (Gust udělá mnohem větší paseku než Air Cutter atd.). Silnější útoky si zase vyžádají delší dobu k nabití a aktivaci, bude tedy záležet, jakému stylu boje dáte přednost. Žádné doprovodné efekty kromě otrávení (poison útoky) jsme nezaznamenali.

Stadion je můj! Co dále?
Jakmile porazíte všechny protivníky, můžete na stadionu nechat jednoho ze svých pokémonů, aby bojovat s případnými vetřelci. Nijak vám nezmizí, jen se v seznamu „zablokuje“. Jakmile ho někdo porazí (a ve velkých městech to bude docela rychlá záležitost), vrátí se k vám polámaný. Stadion mohou posílit i další hráči a ztížit tím nepřátelskému týmu obsazování. Čím vyšší úroveň má gym, tím drsnější bude obrana.

Vylepšování levelu gymu probíhá strašně pomalu! Jak ji urychlit?
Je dobré, abyste bojovali s pokémonem s podobným CP, jako má váš protivník. Kupříkladu získáte mnohem více bodů prestiže, když pošlete svého Jolteona s CP 500 proti Venomothovi s CP 470, než kdybyste vyřešili souboj Charizardem s CP 1100 – v tom případě byste dostali minimum prestiže a protahovali celý proces „expení“ stadionů.

stadion pokemon go

Obsazený stadion vám každých 21 hodin generuje odměnu, pokud tam necháte svého pokémona na obranu. Nebojte se tam nechat největší mazáky, tenhle moc dlouho třeba nevydrží.


Aha, jak tedy zvýším úroveň gymu?
Stačí vyzvat svého pokémona či pokémova vašeho spoluhráče z týmu k zápasu. Z každé fackovačky dostanete malou porci zkušeností a prestiže, po několika zápasech byste měli navýšit level a tím i sloty pro dalšího souputníka. S vyšší úrovní gymu se celý progress dost zpomaluje, pokud jste na to sami – zavolejte si tedy kamarády ze stejného týmu, sedněte si poblíž stadionu a trénujte. Rychlejší metoda není.

Mám z toho něco, když nechám v gymu svého pokémona?
Zajisté. Každých 21 hodin si můžete vyzvednout odměnu v shopu. Za každý gym s vaším pokémonem dostanete 500 dustů a 10 goldů. Čím víc stadionů teda bude pod vaší kontrolou, tím lepší odměny dostanete. Proto se vyplatí spolupracovat s okolními spoluhráči a bránit nejbližší stadiony ve skupinách.

odmeny pokemon go

Vidíte ten štítek nahoře v pravém rohu? Pokud máte obsazený stadion, můžete si po několika hodinách vyzvednout odměnu.


Nemůžu obsadit gym, poslednímu protivníkovi neubývají životy!
Netřeba si nic nalhávat, hra stále není perfektní a v této fázi trpí několika bugy. Nesmrtelný protivník je jednu z chyb hry. Občas se prostě stane, že při souboji mu zbude poslední HP a nejde s ním hnout, v tu chvíli je lepší se odpojit do hry a restartovat ji. A absolvovat souboj znovu, bohužel. Jedinou záchranou mohou být otrávené útoky (poison), které nepřítele mohou sundat jedem.

Zmlátili mě, co s tím?
Zavolejte si sanitku a policii, prioritně zastavte krvácení, volejte o pomoc.

Myslel jsem tím pokémona! Toho potřebuju vyléčit!
Aha, soráč. Pokud se vám pokémon vrátil polámaný a zraněný, můžete ho vyléčit dvěma způsoby – jednak chozením (pomalejší možnost), jednak potionem, který padá z Pokéstopů, případně jej dostanete při level upu. Také můžete potiony zakoupit v shopu za zlaťáky, kdyby byla nouze. Pakliže váš pokémon žere hlínu, netřeba se chystat na pohřeb – předmět jménem „revive“ ho postaví na nohy. Získává se obdobně jako potion.

A jak je to s týmy?
V jistém bodě hraní si budete muset zvolit mezi třemi týmy – Team Mystic (modří), Team Valor (červení) a Team Instinct (žlutí). V tuto chvíli není možné mezi nimi vandrovat a není jisté, zda vůbec někdy přibude možnost vyměnit týmové dresy. V jejich barvách budete obsazovat výše zmíněné stadiony a bojovat o body s nepřátelskými tábory i v reálném světě. Jako v Ingressu.

My volíme #TeamInstinct, jelikož červených je v Česku podezřele hodně, nicméně je zcela na vás, na kterou stranu barikády si stoupnete. Vytvořte si s kamarády gangy a bojujte ve stejných barvách, je to sranda. A jak jsme řekli výše, největšího profitu z gymů dosáhnete dobrou kooperací se zbytkem týmu. Rozcestník na FB skupiny jednotlivých týmů najdete dole pod článkem, stejně jako odkaz na největší FB skupiny.

pokémon go týmy

Kterému týmu se upíšete?


Gameplay a zbytek

Z čeho všeho dostávám zkušenosti? Jde expení postavy urychlit?
Možností je několik. Za každý roztočený Pokéstop (více níže) dostanete 50 EXP (a to i přesto, že máte plný inventář). Za každého nového chyceného pokémona dostanete po zápisu do pokédexu 600 EXP, při chycení starého druhu to dělá jen 100 EXP. Za každou evoluci dostanete 500 EXP, což je asi nejlepší zdroj zkušeností. Stovku dvě zkušeností obdržíte i za vylíhlé vajíčko či zvednutí prestiže v gymu.

Tip na expení postavy: Všimli jste si předmětu Lucky Egg? Po jeho použití budete následující půlhodinu dostávat dvakrát víc zkušeností ze všech akcí. Nám se vyplatilo si nechat v zásobě OPRAVDU HODNĚ Pidgey a Rattat (jsou nejjednodušeji k sehnání) a s hrstí candies je evolvovat do posledního. Za každou evoluci tím pádem máte 1000 EXP. Speed-leveling is real!

V seznamu chycených pokémonů mám bordel! Nejde je nějak roztřídit?
Jasně, že dá! Vpravo dole budete mít ikonku hodinek – to označuje třídění podle posledně chycených pokémonů (ti jsou symbolizováni u modrým pozadím). Po nakliknutí můžete své potvory seřadit podle CP, životů, čísla v pokédexu (což se hodí, chcete-li srovnat statistiky stejných druhů, budou zobrazeni vedle sebe) či abecedně. Své oblíbence si můžete i označit.

A co jsou Pokéstopy?
PokéStop jsou významné body na mapě – sochy, památky, obchody či zajímavosti ve vašem okolí. Stačí k nim dojit, počkat, až se načte ikona místa a pak ji rychlým gestem prstu „roztočit“. Odměnou vám budou pokébally, vajíčka či vzácné předměty. Refreshují se po pěti až deseti minutách, tudíž si touto cestou můžete jednoduše „nafarmit“ pokébally do zásoby a pak je vesele rozhazovat po okolí.

Ve velkých městech asi nebudete mít problém s nalezením Pokéstopů (v okolí bytu šéfredaktora se jich nachází přes 10), leckdy jde i o pouhé značky u silnice. V malých městech okolo 5 tisíc obyvatel jsme nezaregistrovali problém, Pokéstopů jsme našli dost, lidi z Chomutova ovšem hlásí, že většina bodů je skrytá v zoo. Stadiony bývají o něco vzácnější a na vesnicích zpravidla bývá jedna jediná, jestli vůbec nějaká.

pokémon stop

Stačí roztočit disk s obrázkem a dostanete pár předmětů zdarma. V práci máme dva hned nad redakcí, takže odcházíme domů s plným inventářem a porcí expů.


Bude se počet stadionů a Pokéstopů navyšovat?
Je to možné. Ingress měl na rozdíl od Pokémon Go mnohem menší záběr a marketing, s aktivní komunitou bychom mohli teoreticky počítat i s lepší podporou do budoucna. To samé platí i pro spawnovací místa pokémonů. Vývojáři nicméně přijímají žádosti o přidání či odebrání pokéstopů i gymů na svých oficiálních stránkách.

Můžu si pokémony vyměňovat s kamarády?
V tuto chvíli ne. Sama hra je okleštěná o spousty hratelnostních prvků z Pokémonů pro Nintendo konzole, nicméně trading by měl být dostupný později v jednom z budoucích updatů, alespoň podle vyjádření vývojářů na letošní E3. Zajímavůstka na závěr – údajně chtějí Pokémon GO nějak propojit s hrami Pokémon Sun / Moon pro Nintendo 3DS, které vyjde v listopadu.

Je bezpečné kupovat in-game měnu a další předměty?
Řekli bychom, že ano. Už se k nám hlásila spousta hráčů kteří vyzkoušeli koupit zlaťáky za menší finanční obnos a neměli s tím naprosto žádný problém. Šlo ovšem o hráče s Android verzí, kde se nákupy realizují přes Google peněženku či kartu. U iOS bychom bylo mnohem opatrnější už proto, že tam je možné hrát jen přes nově vytvořený (a falešný) účet s novozélandským, australským a americkým regionem.

Jaké předměty tedy ve hře jsou?
Z Pokéstopů padají pokébally a vajíčka, od pátého levelu pak i speciální bobule (Razz Berries, více o nich výše v sekci Chytání pokémonů), léčivý Potion (20 HP) a Super Potion (50 HP), dále pak Revive, který pokémona oživí s polovinou životů. V shopu najdete za zlaťáky pokébally, obě verze vábniček, Lucky Eggs, inkubátory, možnost rozšíření úschovny pokémonů a batohy i možnost zakoupit zlaťáky za reálné peníze. Některé předměty budete dostávat při postupu na vyšší úroveň.

Jak vypadají odměny na vyšších úrovních?
Od 10. levelu začnete dostávat Super Potiony a Great Bally, postupem času se dostanete i k Ultra Ballům (pokébally s vysokou hodnotou úspěchu), Max Potiony a Max Revive, k nim tu a tam přibudou i lury, incense, inkubátory a další a srandičky. Níže máte obrázek pro představu.

pokémon go rewardsrewards pokémon go 2

Tady máte téměř kompletní výčet odměn za postup na další úroveň. 


Kam se ukládá postup ve hře?
Dle všeho na Google účet, Appstore profil či Pokémon Trainer Club. Naštěstí nejsou vázané na server dané země, takže není problém aplikaci smazat nebo se přestěhovat na jiný přístroj. Po loginu budete pokračovat tam, kde jste skončili.

Co je to Pokémon Go Plus?
Dle všeho docela užitečná pomůcka. Jedná se o náramek, který vám značně usnadní chytání pokémonů a ušetří i baterii. Funguje tak, že po propojení aplikace se zařízením skrze bluetooth můžete mobil v klidu dát do kapsy (samozřejmě se zapnutou hrou na pozadí, GPS a internetem). Pokud se při svých toulkách přiblížíte k pokémonovi, náramek zavibruje – pak stačí na něm zmáčknout světélkující tlačítko, čímž hodíte pokéball.

Nemusíte tedy neustále civět na displej mobilu, barva světla bude indikovat, jak obtížný pokémon proti vám stojí, případně zda jste uspěli s chycením či nikoliv. V českých obchodech bude dostupný v září za cenu 1099 až 1119 Kč.

A Pokémon Go teda bude zdarma?
S naprostou jistotou to můžeme potvrdit. Jediné platby probíhají skrze mikrotransakce v shopu při nákupu herní měny, ale není to podmínkou ke hraní. Za nás můžeme říct, že mantinely jsou nastaveny velice dobře a příjemně, rozhodně zde nic nezvýhodňuje platící hráče natolik, aby to odradilo neplatiče od hraní. Coiny, pokébally i jiné předměty jde naštěstí získat jinak než placením.

Ještě nějaké rady?
Cítíme se zodpovědní se o tom alespoň zmínit, tak tedy – buďte ohleduplní ke svému okolí. To, že na hřbitově vidíte stadion a Pokéstopy, neznamená, že je vhodné tam jít s partou svých kamarádů. Přinejmenším se snažte mluvit potichu a neběhat po areálu. A to, že u pokladny nebo úzkých koridorech vyskočí Bulbasaur, taky neznamená, že byste měli blokovat cestu ostatním. Tohle se prostě nedělá a rozhodně nechceme mít na krku nařčení, že vychováváme generaci buranů. Myslete na to.

Na co si dávat ještě pozor?
Vesměs byste měli být připravení na nástrahy augmentovaného světa pokémonů, nicméně si dovolíme ještě finální tip – dávejte si venku pozor. Sama hra při načítání upozorňuje, abyste si všímali okolí a nenechali se jí zcela zahltit. Opatrní buďte především u frekventovaných silnic a na přechodech, už za éry Ingressu (podobné hry od stejných vývojářů) se během honby za virtuálními portály zranily tisíce lidí, pár z nich i smrtelně.

Určitě si zapněte zvuky nebo vibrace, které vás upozorní na pokémony v okolí. Ač musíte mít neustále zapnutý displej, eliminujete tím nutnost neustále civět na mobil a můžete se bez obav rozhlížet okolo. Věřte nebo ne, i ten reálný svět je vlastně docela fajn a Pokémon GO vás zavede i na místa, o kterých byste nikdy nevěděli.

Chci se do dění zapojit i přes sociální sítě! Kam mám zamířit?
Níže najdete odkazy na největší facebookové skupiny i pro jednotlivé týmu, stejně tak na fanstránky českých zástupců Nintenda:
Facebooková stránka českého Nintenda
Facebooková stránka Battleforce.cz
Oficiální facebooková stránka Pokémon Go
Facebooková skupina Pokémon Go
Facebooková skupina Pokémon Go 2

Týmy a discordy (skupinové chaty):
Skupina pro Team Instinct (žlutí) + discord
Skupina pro Team Mystic (modří) + discord
Skupina pro Team Valor (červení) + discord

Máte další tipy do hry, otázky  či případně jste našli nepřesnou či špatnou informaci v článku? Dejte nám vědět!

Zdroj:

Vlastní

Viet Tran
Editor in chief portálu SkillZone.cz, weeaboo, Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. E-mail: tran@skillzone.cz, Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz

283 komentářů

 1. Zdravim, nejaky zkusenosti s Honor 7 ? nejak mi nejde vubec hra nainstalovat, i kdyz mam povolene zdroje …

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, co ti to píše? Honor 7 by měl být zrovna úplně v pohodě, kamarádovi jede i na Honor 6 a Honor 5X. :/

   Reply
  • povedlo se mi už appku smazat takže hlasím, google ukládá 😀

   Reply
   • koment neměl pařit sem ale mělo tu být že na honor 4x mi běží 😀

    Reply
   • Viet Tran

    Super, doplním do článku. Díky! 🙂

    Reply
  • Ahoj, tak včera zakoupen Honor 7 premium a apka běhá suprově, jen klasicky blbnou stopy a ukládání pokemonů v P-ballu, někde jsem i četl že telefony Honor musí mít root aby fungovalo AR ale po aktualizaci na android 6.0 všechno šlape fakt v pohodě, tak třeba se to bude někomu hodit kdo si není jistý 🙂
   PS: baterka 3100mAh vydrželo při prakticky nepřerušeném hraní Pokemonů 4 hodiny, což je teda (podle mě) masakr málo 😀

   Reply
  • Zlopy: zkus přes Google Play. (Pokud není kompatibilní s Honorem 7 tak ti nepůjde ani přes neznámé zdroje). Já mám mobil LG a jde to a mám tablet Lenovo B8080-F a tam to není kompatibilní (zatím) a ani z neznámých zdrojů (apk) to nejde. Takže tak no…

   Reply
 2. Díky za super návod!

  Reply
  • Viet Tran

   Díky za pochvalu! Ještě je tam třeba něco málo doplnit, těch informací je víc a víc. 🙂

   Reply
 3. Když hru zapnu a přihlásím se přes google email tak mi to píše: Our servers are experiencing issues. Please come back later. Píše to ještě někomu, nebo je chyba pouze u mě?

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, pak to doplním do článku, ale nebj – píše to všem. 🙂 Okolo 18-19 totiž servery nestíhají – jde ostatně o australské stroje, které dávají lidem z toho regionu přednost v připojení. A bude tomu tak i nadále, dokud hra oficiálně nevyjde i u nás a bude mít vlastní server.

   Zkus se připojit okolo půlnoci nebo až ráno, to je jistota, že hra pojede. 🙂

   Reply
 4. mno, nejdriv sem juchal, ze to pouziva stejne spoty jako ingress.. ale potom sem zjistil ze jich to pouziva tak 1/3 🙁 A to je dost skoda.
  proc Niantic nepouzil vsechny spoty z Ingressu? Tak by se nestalo, ze na vesnicich a malejch mestech je celkem nedostatek vseho 🙁

  Mam Huawei p8 lite .. a pri spusteni AR mi to hlasi ze nedetekuje pozici (gyroskop?) telefonu……… a asi z toho duvodu v AR nevidim pokemony 🙁 jen kdyz ho vypnu… nevite co stim?

  Diky

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, zkusím nějak popořadě, AR a dalším věcem jsem chtěl věnovat odstaveček, ale jsem dneska rozbitej z hromady práce a cestování. 😀

   Taky jsem čekal víc spotů, no. Ono se nabízí i otázka, co je ta APK vlastně za verzi, zda je hotová, zda obsahuje vše a zda se při EU vydání dočkáme něčeho navíc. Můžeme jen doufat, vesnicím moc nezávidím, když mají třeba všechny stadiony mimo obec a dokola se spawnující stejné potvory. Na druhou stranu je milé, že si malé komunity už domlouvají výlety do velkoměst. Sociální hra se vším všudy. 🙂

   AR mi taky nefunguje, můj Asus Zenfone Max nemá gyroskop (zase ale má nechutně velkou baterii :D), neví se ale, zda je to 100% tenhle důvod. Redditoví jaderní fyzici sami taky netuší, ale bude to dost pravděpodobné. Možná vyjde nějaký patch nebo aspoň nějaké zjednodušení, byla by škoda ošidit tolik hráčů o tak zajímavý tahák. Zítra nebo pozítří si k tomu zkusím najít něco víc.

   Snad jsem nějak pomohl, otázky zakomponuju do článku. 🙂

   Reply
   • Mám stejný problém s AR, jde to nějak vyřešit?:)

    Reply
    • Viet Tran

     Už jsme to doplnili v článku. Pokud nemáš v mobilu gyroskop, tak prozatím nijak, bohužel.

     Reply
     • Gyroskop v mobilu mám a stejně nefunguje:( a u jiných her mi funguje, schválně jsem to zkoušel, a pohybuje se vše podle toho jak nakloním telefon 🙂

 5. Jinak super navod 🙂 spousta lidi tim usetri penize..

  Reply
  • Viet Tran

   Děkujeme, byla to docela fuška a stále je, jdeme návod trošku překopat. 😀

   Reply
 6. bohužel jsou zvýhodňována města oproti vesnicím

  Reply
  • Viet Tran

   V některých ohledech jo, počet Pokéstopů a gymů se s vesnicemi nedá ani náhodou srovnávat, bohužel. Pokémonů se ale vyskytuje jakž takž obdobný počet. Teď jsem utekl z Prahy za rodiči na Moravu a dokonce některé chytám z pohodlí gauče. Pokémony, ne rodiče. 🙂

   Reply
  • nejsou zvýhodňovány, jde o to že ty stopy a gymy jsou postavený na místech kde jsou v Ingressu portály, a ty prostě byli víc tam kde je víc věcí = města. Celej poke svět se stopama a gymama je totiž postavej na Ingress mapě, to je všechno, proč je někdo toho víc a někde míň, a před rokem zastavili přidávání nových portálů v Ingressu, takže se nedají dodat tam kde chybí nebo by mohli být ještě.

   Reply
   • Viet Tran

    To je cenné info, díky moc. Tušil jsem, že jádro GOčka bude skálopevně v Ingressu, v mnohém by to dávalo smysl. Stojí to za to doplnit pak do článku. 🙂

    Reply
 7. Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak je to s nákupy mincí za peníze, když to ještě u nás není oficiálně. Díky moc.

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, čistě teoreticky by s tím neměl být problém, pokud jsi přihlášený přes Google účet, na který se ukládá veškerý progress. Ruku do ohně za to ale nedám, stále se nejedná o oficiální evropskou verzi, tudíž bych asi byl ještě opatrný. Můžeš zkusit nakoupit menší obnos viděl jsem něco kolem 30 Kč) a otestovat, zda je všechno v pořádku.

   Reply
   • Ahoj, díky za odpověď. Asi zatím raději zkusím počkat. Možná 😀 neví se alespoň hrubý odhad kdy to bude u nás oficialni?

    Reply
    • Viet Tran

     Co jsem četl vyjádření Nianticu, tak v horizontů dnů, maximálně týdne. Nejdříve chtějí zatočit s padám australských serverů (což je spíš způsobený tím, že jim tam chodí půlka světa :D), tak snad se dočkáme co nejdříve. 🙂 Už to chce vlastní evropský server, aby hra tolik nepadala a nesekala se.

     Reply
     • Ahoj, tak jsem to se dostal k stolnímu PC a možnost být na něm víc jak 20 minut a u toho ještě balit na odjezd na víkend za příbuznýma. A po dalších 20-30 minutách brouzdání jsem našel:
      http://androidforum.cz/nejde-instalovat-apk-z-sd-t41930.html
      http://sgalaxy.cz/forum/sgs2-obecna-diskuse/nelze-instalovat-apk/
      A tak jsem vypnul screen filter a už to šlo 🙂 Takže, pokud se někdo seknul taky na tom, tak pomůcka pro ostatní… počkám až se dobije phone a jdu na noční lov 🙂

     • Viet Tran

      Pecka, díky. 🙂 Kouknu po tom a pak to přidám i do návodu, zase se tu hromadí další tipy a já nestíhám pomalu ani na všechno reagovat 😀

 8. Čahoj lidi potřeboval bych poradit (kompletně vysvětlit) jak se mam orientovat, mam dole nearby pokemona, kliku na něj a on se označí v modrém kruhu a jedu za červenou šipkou. Pořád mám 3 stopy co tam sou. Apkka mi pak kousla a musel sem to zapnout znovu. A už se mi nezobrazoval jako nearby ale ůplně zmizel. Tak sem jel zpátky domů tam se zase objevil jako nearby a zase mě to vedlo z Bělče někam do Hradce nebo Třebechovic. A co sem koukal v zahraničí tak tam se jim zobrazujou na mapě všude po městě a nemájí s tím problémy (možná proto že sou ve městech.) SAMOZŘEJMĚ BYDLÍM NA VESNICI tak jestli to je tím že nebydlíme ve městě tak je mi tahle aplikace kničemu.

  Reply
  • Viet Tran

   Čahoj!

   Je to trošku na delší povídání, které doplníme do článku se screenshoty, ale zkusím to nějak letecky vysvětlit.

   Ze všeho nejdřív se neřiď podle kompasu, ten jen ukazuje sever a nemá s lokací pokémonů moc společného. V záložce Nearby se ti ukazují pokémoni, kteří jsou poblíž (čím víc paciček, tím dále jsou od tebe). Směr si musíš už tipnout, nebo alespoň nikdo nepřišel na opravdu zaručený recept než chvilku pobíhat okolo a trefit směr. Podle některých je indikátorem poletující listí, tam je pravděpodobné, že se skrývá nějaká potvora. Alespoň my tomu věříme a ve většině případů tomu tak bylo.

   Pořadí pokémonů v Nearby se mění podle toho, kdo je k tobě blíž. Jakmile kompletně zmizí pacičky / stopy u pokémona, stačí na jeho siluetu – teprve v tu chvíli by se ti měl objevit na mapě. Občas se ti objeví i dál o tebe, pokud máš štěstí. Každopádně jediným receptem je chodit a chodit, nicméně uznávám, že vesnice v tomhle mají horší pozici, přinejmenším kvůli menšímu počtu Pokéstopů a gymů, možná i virtuálních bran pro spawnování.

   Mimochodem, incense by to mohl vylepšit, zvyšuje šanci spawnutí pokémona i mimo Nearby záložku.

   Reply
   • Tak díkec to s těma listma skusim a jo jeden pokéstop a jedna gyma v celý vesnici 😛 takže dobrý no

    Reply
    • Viet Tran

     Tak se aspoň popereš se sousedy 😀

     Reply
 9. Zdravím mam Asus Zenfone 5 a když zapnu aplikaci tak mam jen černou obrazovku a nezapnese nějaké rady?

  Reply
  • Tomáš Cuc

   S touto první verzí hry má problém spousta hráčů, ale většině se alespoň rozběhne. Šéfredaktor vlastní model Asus Zenfone Max s operačním systémem Android ve verzi 5.1 a se hrou nemá žádný velký problém, ba naopak. Pokud se ale nemýlím, máš telefon osazený procesorem od Intelu, se kterým hra doposud není kompatibilní. Dej tomu čas, s postupem času se chyby doladí.

   Reply
 10. Zdravím, mám problém s AR. Funguje skoro jak má a nehlásí mi to žádnou chybu ale vždy když mám možnost chytit pokemona a zapnu AR tak ho nevidím:(

  Reply
  • Viet Tran

   Takže tobě hra nehlásí, že nedokáže zachytit pozicování, ale stejně v AR nevidíš potvoru? Fíha, tak to netuším, čím by mohlo být, kouknu po internetech a dám vědět, jestli něco najdu. K ARku jsem chtě jeden odstaveček do článku.

   Reply
   • Ahoj, mam podobný problém. Když jsem blízko pokemona, kliknu na něj, zapnu AR a vyskočí na mě normálně kamera ale i když mířím tam kde by měl podle mapy být, na kameře není, což je celkem škoda (Huawei P8 Lite)

    Reply
    • Viet Tran

     Zdarec, něco podobného tu už řešíme s Katty v komentářích. Zkus se mrknout výše, jde o to, ze P8 Lite nemá gyroskop, ale jde to ochcat rootem. Návod bys měl mít taky někde ve vlákně, jen si zkontroluj, zda s rootem neztratíš záruku + je potřeba mít systém 6.0 Marshmallow.

     Případně je tady i status na FB, kde to řešíme, hledej v komentářích Tadeáše. http://bit.ly/29Nf0zB

     Reply
 11. Ahoj, díky za super návod, dost mi pomohl se orientovat. Jenom mě zajímá jedna věc – psali jste, že avatar se dá kdykoliv změnit, ale nenapsali jste, jak a já to nemůžu nikde najít. Zatím jsem lvl 4, tak mě napadá, jestli to nejde až od 5? Díky moc za případné rady.

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, nemáš zač, ale tohle je jedna z věcí, kde jsme se sekli – sami teď nemůžeme přijít na to, jak si pozměnit avatara (ne, že by na něm tolik záleželo, ale nick mám strašný). Vycházeli jsme ze zahraničních zdrojů, ty se teď v lecčems rozcházejí. 🙁 Moc moc se omlouváme, do rána chceme nahodit rozšířený návod o tunu nových informací, tak to pak zmíníme.

   Reply
 12. Zdravím. Nemůžu přijít na to, jak prodávat pokemony. 🙁

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, nijak je prodávat nemůžeš (holt trenéři nejsou otrokáři :D), ale můžeš je posílat profesorovi, pokud třeba máš jednoho druhu víckrát a chceš si jen nechat toho nejsilnějšího od každého pokémona. To pak stačí otevřít položku s pokémony, vybrat toho, co nechceš, a sjet úplně dolů – tam najdeš tlačítko Transfer.

   Jen pozor, po odeslání bude pokémon nadobro pryč, na oplátku ale dostaneš candy daného pokémona, což se hodí k levelování a vývoji. Můžeš si aspoň tímto způsobem boostnout pidgeyho nebo rattatu, kteří jsou skoro všude. 🙂

   Reply
 13. Ahoj,
  mám Sony E3 (D2203) Android 4.4.4; povolil jsem si instalaci aplikací z jiných zdrojů, stáhnul jsem si z apk instalačku, otevřu a když se „mačkám“ na instalovat, tak se to ani nehne… asi slabej smartphone 🙁 Ale jestli mi poradíš jak na to, byl bych ti neskonale vděčen.

  Reply
  • Viet Tran

   Čau,

   kua, to zní divně. Zkusil jsi restartovat telefon, případně APK soubor stáhnout z PC a pak ho jen hodit do mobilu a pak nainstalovat? Možná se to na cestě mezi serverem a mobilem porouchalo, kdo ví. To jen hádám. Ráno se po tom mrknu, třeba mě něco napadne, ale hardwarově i softwarově by to snad mělo být v poho, pokud to nemá procesor od Intelu. Ten není podporovaný.

   Reply
 14. Ahoj,
  chtěl bych se zeptat na náročnost na data. Na měsíc mám 700MB a nevím jestli má cenu hru vůbec stahovat, abych ji nakonec hrál jen na wi-fi. Kolik to tak sežere MB za 30 min běhání po městě 😀 .
  Předem děkuji za odpověď 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Čus! Někde v článku to tuším je napsaný, ale brzy to doplním jako samostatnou sekci. 🙂 700 MB je docela bohatá nadílka, zkušenosti mám takové, že co hodina, to 10 MB dolů. Je to hrubý odhad, ale co jsem koukal různě po internetu, nějak by to tak odpovídalo.

   Samozřejmě záleží na dalších souběžně zapnutých aplikacích jako messenger nebo FB. Ve čtvrtek jsem si koupil 200 MB dat od Mobil.cz a měl hru poměrně dlouho zapnutou na různých místech. K dnešnímu dni mi zbývá 130 MB. 🙂

   Ještě dodám, že s FUPem hra pojede jakž takž taky, jen se budou data načítat déle a GPS nebude tak přesná. Ale jde to.

   Reply
 15. U těch gymů tam máte nesmysl. Gymy jsou vázané na konkrétní reálné lokace, stejně jako pokéstopy, nejsou „virtuální“, protože všechny pokéstopy i gymy jsou vzaté z ingress portálů. Akorát v případě vašeho extrerního zdroje to asi byla zrovna výjimka, to se v ingressu občas stalo, že založili portál někde, kde nic není.

  Reply
  • Viet Tran

   V tom případě jsme narazili na více výjimek, ale chápeme, co myslíš. Na Žižkově jsou dvě, které jsou pojmenované jen jako „crossroad“ bez obrázku. Ale výjimky jsou výjimky, chybu tam máme a zrovna článek editujeme. Pražský orloj i Prašná brána jsou reálné až až. 🙂 Díky za echo.

   Reply
 16. „Jo, a pokud jste poblíž hřbitovů…“ jak to pokracuje dal ? jelikoz ja dnes chodil asi hodinu a pul po nejvetsim hribitove co tu v Olomouci je a nenasel jsem tam ani jednoho pokemona.

  Reply
  • Viet Tran

   Na hřbitovech je větší výskyt duchů i psychických pokémonů, aspoň z naší zkušenosti. Teď je otázka, jestli to ovšem platí ultimátně pro všechny hřbitovy, které má google na svých mapách vyznačené. I na vodních plochách jsme včera třeba narazili na ohnivého pokeše. 😀

   Reply
   • Tak zrovna Olomouc neni mala dedinka 😀 a ten hrbitov je tu taky opravdu velky … tak je divne no ze jsem tam nic nenasel :/

    Reply
    • Viet Tran

     Možná je to nedostatek z dob Ingressu. Pokémon Go využívá jeho brány a ne všude Google přidával nějaké záchytné body, popř. je tam špatně mobilní pokrytí. Těch faktorů může být několik, ale taky se divím.

     Reply
 17. Neviete, kedy bude hra oficialne aj na europskych app storoch?

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, je to jen odhad, jelikož to nikdo neví, ale vývojáři původně říkali, že „v nejbližších dnech až týdnu“. Včera zase zahlásali, že nejdříve chtějí zatočit s padajícími stroji a ujistit se, že při oficiálním spuštění bude hra opravdu běžet. Osobně si tipuju, že do týdne hra bude veku globálně pro obě mobilní platformy.

   Reply
 18. Zdravím, k té nedostupnosti serverů a jak píšeš že je to přetíženo.
  Někde na internetu jsem našel, že stačí se připojit do hry v režimu letadlo (nevím, jak to funguje u Androidu) a po tom, co vám hra napíše, že není internet k dispozici stačí vypnout režim letadlo a hra by se měla načíst. Tahle metoda mi bez problémů funguje a hraju kdykoliv chci.

  Reply
  • Viet Tran

   Tohle zní super, dopíšu to tam. Díky za tip! 🙂

   Reply
   • Mohu potvrdit, že tímto postupem KONEČNĚ vše funguje na iPhone 6s s iOS 9.3.2 🙂 Moc díky za skvělý tip!

    Reply
 19. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se dají mince získat i jinak než nákupem za opravdové peníze, popřípadě jak.

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, už je to v článku, ale dokousnu to – jedině ještě obsazováním pokémoních stadionů za svůj tým, přičemž tam musíš nechat svého pokémona na obranu a doufat, že vydrží. Po 21 hodinách si pak můžeš vyzvednout odměnu v shopu, je to cca 10 coinů a 500 dustů za obsazený a bráněný gym. 🙂

   Reply
   • Dobře, děkuju.

    Reply
 20. Zdravím, mám problém. Když hru zapnu objeví se bílá obrazovka s logem NIANTIC a pak mi to spadne. Mám LG Optimus L9 II D605 A verzi Androida: 4.4.2 Hru už jsem zkoušel reinstalovat třikrát a nezabralo to. Za každou radu budu rád.

  PS: jestli tu už někdo stejný dotaz měl tak se omlouvám, nejspíše jsem to přehlédl.

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, fíha, to asi budu jen hádat. Je možné, že máš příliš nainstalovaných aplikací a nestačí na to paměť telefonu. 1 GB RAM je spodní hranice, ale i tak jsem si myslel, že by to mělo jen alespoň se sekáním. Jak říkám, to je jen můj odhad, Může to způsobovat kde co.

   Zkus restartovat telefon, vymazat mezipaměť, zapnout si dopředu navigaci a internet. Třeba se to posune.

   Reply
   • Dobře díky za radu. Vyzkouším 😉

    Reply
    • Viet Tran

     Není zač, dej pak vědět, třeba to pak pomůže i ostatním. 🙂

     Reply
     • Děkuju moc za radu. Odnistaloval jsem pár aplikací vymazal nějakou přebytečnou mezipamět a hra opravdu funguje 🙂 Teď už mi stačí vyřešit jen to, proč když chodím, tak to aplikace nebere a ukazuje mi, že stojím pořád na místě a otáčím se jen dokola, když chodím do různých směrů.

     • Viet Tran

      Není zač, tušil jsem, že bude problém v tom. 🙂 Co se týče špatné responsivity GPS, tak je to buď špatným signálem, pomalým připojením (zvlášť u dat) nebo sekajícím se serverem. Naštěstí to už nebude nic s mobilem. 😉

 21. Gyroskop má väčšina zariadení, bohužiaľ niektoré slabšie zariadenia ho už nemajú, keďže výrobca nechce do týchto zariadení investovať viac peňazí. Čo sa, ale týka gyroskopu na iPhone, ten mal už starý iPhone 3GS z roku 2009.

  Reply
  • Viet Tran

   To nepopíráme, ale právě levnější modely už musí fungovat bez gyroskopu. Iphony jsou na tom o dost lépe (což je k dané cenové kategorii pochopitelné). Každopádně teĎ koukáme na návod, jak to rozchodit. Tak snad!

   Reply
 22. na lg gflex bez problemu včetně ar. a 4.4.2 a snapdragon 800 . jediné co mě štve je že se asi nevyplatí vylety do lesa a přirody a podobně šel jsem k rybníku na prochazku a nikde nic a na cestě někoho potkam co 5 min:((

  Reply
  • Viet Tran

   Kolega zase pročesával lesy a v pohodě, ale to možná proto, že to byl les u Prahy 😀 zpravidla platí, že nejvíce pokešů je ve městech, stejně jako stdionů a pokéstopů.

   Reply
 23. Nevím jestli Vás to zajíma, ale podělím se o zkušenost. Dnes jsem si chytil SQUIRTLE a BULBASAURa. Hraju to první den a s jeli jsme na výlet na Velkou Ameriku(lom) a tam jsem je chytil. Hledal jsem je asi 30 min, ale mám je :D. Tak kdo chce jeďte tam.

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, jojo, oni se tihle pokémoni objevují všude možno, jen je menší šance na jejich nalezení. Squirtla jsem třeba našel v parku, Bulbasaur se mi vyklubal 😀

   Reply
 24. Ahoj, tiež mám Huawei P8 lite Dual sim a je tam problém s tým gyroskopom, včera som hľadala na nete a našla som túto stránku http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/gyroscope-vr-t3363354 , kde vraj gyro nahrádza akcelometer a magnetický senzor, je však potrebný root a android 6.0 .. android 6.0 mám ale roor sa mi nepodaril nechápem prečo. Tak by som sa chcela poradiť a nejaké nové info k tomu ako to konečne opraviť aby to šlo. Ďakujem za skorú odpoveď 🙂

  Reply
  • áno a ešte, nepustí ma ku vloženiu toho súboru do permission aj keď som si stiahla root explorer

   Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, zrovna na ten návod koukáme, ale upřímně nemáme na čem ten návod vyzkoušet – nikdo z nás nemá Huawei ani Honor. Ale dneska jsem se bavil s jedním chlapíkem na FB v diskuzi a říkal, že jemu to šlo. Tady je odkaz ke statusu, hledej v komentářích Tadeáše. http://bit.ly/29Nf0zB

   Reply
   • a to práve znovu skúšam tak dám vedieť či sa to vydarilo, Ďakujem za odkaz

    Reply
 25. Ahoj, chtěl jsem se zeptat, když zamknu telefon a nechám běžet pokemony na pozadí, odhalí mi je to? 🙂 Dále, mám asi problém s GPS, že vajíčka se mi inkubují nějak pomalu, 2 kilometry do města a píše mi to asi 700M. Xiaomi Redmi Note 3

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, u pokémonů je problém v tom, že hra musí být neustále zapnutá na displeji, tudíž pokud ji necháš na pozadí, nebude aktivní, případně se sama zresetuje. Možná proto ta vajíčka pořádně nezaznamenala delší pohyb. A bacha, rychlost nad 40-50 km/h to nebere. 🙂

   Reply
   • dobře, tudíž musím mít neustále zaplej display ? To jsem dělal celou dobu, ale vajíčka se stejně inkubují špatně :/

    Reply
    • Viet Tran

     To je podivný, no. :/ Ono se ta vajíčka řídí podle vzdálenosti měřené GPSku, třeba se někde cestou sekla a po „teleportování“ se už nic nezapočítalo. Ale to jen tipuju, každopádně hra musí být zapnutá nonstop.

     Reply
     • Dobře, děkuji za vše a ještě poslední dotaz. Když půjdu k vodě tak nejdu nějaký extra Pokémony? Nebo je to je jenom fáma? Nasel jsem vodního Pokémona na hřišti daleko od vody, nebo třeba, že v noci vylézá gasty (nevím jak se to píše), přitom jsem ho chytil ve všední den

     • Viet Tran

      Zkusím to říct jinak – je to jen otázka vyšší pravděpodobnosti. Taky jsem chytil Ghastlyho ve dne a Squirtla v parku, nicméně u vody se výskyt vodních pokémonů zvýší, stejně tak v noci je snažší narazit na Ghastlyho. Přes den je ta pravděpodobnost nižší.

     • Dobře, děkuji za vše a ještě poslední dotaz. Když půjdu k vodě tak nejdu nějaký extra Pokémony? Nebo je to je jenom fáma? Nasel jsem vodního Pokémona na hřišti daleko od vody, nebo třeba, že v noci vylézá gasty (nevím jak se to píše), přitom jsem ho chytil ve všední den
      Btw dá se změnit team, který jsem si vybral na lvl 5?

     • Viet Tran

      Jo, co se týče týmů, v tuto chvíli měnit nejdou, anebo jsme na to nikdo zatím nepřišli. Podle mě tahle možnost přibude v budoucnu, ale kdy tomu tak opravdu bude, si netroufám odhadovat. Klidně to může být v horizontu jednoho půlroku.

 26. Wow díky za užitečné rady 😀 Zítra vyrazím za pokémony :DD ^^

  Reply
 27. Ahoj me by spíš zajímalo kde se daji sehnat nake ty evoluční kameny? rad bych jiného pokemona než vaporeona 😀

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, evoluční kameny asi vůbec nejsou, v mnohém se Pokémon Go liší od svých handheldových sourozenců. Netuším, podle čeho se Eevee vyvíjí, ale nezjistím to dřív než budu mít těch 25 candies. Jinak evolvovat nejde. 😀

   Reply
   • Je to náhodné, takže nezbývá než zatnout kulky a doufat.

    Reply
    • Viet Tran

     Škoda, já chtěl na jistotu Jolteona, když už jsem u žlutých. 😀

     Reply
 28. Tak hlásím, že u mě v maloměstě a ve vedlejším maloměstě je to celkem slušný. Dvě hoďky ježdění na kole – cca 6km a chyceno asi 15 pokémonů a obsazeny resp. posíleny dvě tréninková centra. Ale pořád mám jen nejvíc CP 195, nu což 5. level.

  Reply
  • Viet Tran

   Slušný, na lvl. 5 je to dobrej start. 🙂 Škoda, že ne všechna městečka jsou na tom stejně.

   Reply
 29. Do infa k lovu tvrdohlavého Pokémona by se mohly doplnit maliny, které slouží na podplácení. 🙂 Z „Items“ v pravém dolním rohu chytací obrazovky vyberete „Razz Berry“ a mrsknete ji po něm. Objeví se u něj srdíčko a na další pokus by už neměl dělat problémy. 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Jojo, více o itemech bychom chtěli napsat později, je toho ještě mraky 😀

   Reply
 30. Ahoj, potřeboval bych poradit. Dostanu se do fáze výběru základního pokemona(výběr ze 3) a prostě nejde nikoho vybrat. Hra normálně běží, vidím kolem sebe 3 pokemony ale na žádného nejde tapnout, nebo si ho nějak vybrat. Tady posílám screen. https://i.imgsafe.org/35ba1eb696.png

  Vyzkoušeno se zapnutou GPS i internetem.

  Reply
  • Viet Tran

   Zdarec, ze screenu můžu vyvodit jen to, že hra nějak nedokáže pojmout GPSku – proto máš kolem sebe modro, poloha z nějakého důvodu nechce natahat mapu tvého místa, proto tě hra nepustí dál, dokud nebude GPS fungovat v pořádku. Ale co to způsobuje, to netuším. Zkoušel jsi restart telefonu, otestovat GPS v Google Maps?

   Reply
 31. Ahoj, někde jsem četla, že když se připojíte k nějakému týmu tak z toho něco dostanete a z pokestop budou padat lepší věci…. Je to pravda? Jestli ano co se od jakého týmu dostává? :>

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, je to trošku jinak – týmy na to nemají žádný vliv, jen od 5. levelu, kdy se zpřístupní obsazování stadionů, budou z Pokéstopů krom vajíček a pokéballů (které byly do té doby jedinými odměnami) padat i další předměty – incense, potiony, revive, berries a další podobné předměty. 🙂

   Reply
 32. Ahoj,
  super navod, nechces ke gymum doplnit tabulku, a pro hrace objasnit, za jake situace muzou sveho pokemona pridat do gymu sveho tymu. Aby se za urcitych okolnosti nedivili, ze jim to nejde? 🙂

  GLevel Total Prestige Prest Gain Deploy Slots
  1 0 0 1
  2 2,000 2,000 2
  3 4,000 2,000 3
  4 8,000 4,000 4
  5 12,000 4,000 5
  6 16,000 4,000 6
  7 20,000 4,000 7
  8 30,000 10,000 8
  9 40,000 10,000 9
  10 50,000 10,000 10

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, díky díky, gymy chci určitě rozšířit, stejně jako sekci ke skillům, slabostem a odolnostem a hromadu dalších informací. Ten rozcestník s bude hodit, díky i za něj 🙂

   Reply
 33. Ahoj když mám zaplý Internet na mobilu a jdu ven hledat pokémony tak u památek se to vůbec nechce načíst. Tak se chci zeptat čím to může být jestli připojením nebo počtem hráčů kteří jsou momentálně na servru?

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, může to způsobovat obojí, je docela obtížné určit, co z toho to je. Největší jistota je restartovat aplikaci, pokud se pak nepřipojíš do hry, bude to zatíženým serverem.

   Reply
 34. Zdravim, chcel by som sa opytat ako opustim gym? Pridal som sa k jednej, bola lvl 3, ale nemohol som odist tak som ju dal na 4, ale stale nemozem. Su tam traja ludia (aj so mnou).

  Dakujem (;

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, jakmile do gymu vložíš pokémona, už ho odtud nedostaneš, dokud ho neporazí nepřátelé. Ostatně ti pokaždé vyskočí varovné okýnko, které jsi asi přehlédl 😀

   Reply
 35. Zdravim,dnes jsem zjistil,ze pokud vam inkubator spatne ukazuje vzdalenost,nebo vam stopy u pokemonu neodpovidaji lokalite(muj nejvetsi problem pri hledani) tak staci vypnout v nastaveni GPS presnou polohu.a zapnout gps only.sice vam to bude na startu pomaleji nacitat lokalitu,ale pak to pojede presne a plynule.me ten pajdulak porad prebihal pres cesty a na travu a to byly wifi spoty kde se to porad prepojovalo.

  Reply
  • A jeste jeden dotaz.proc nemuzu dat pokemona do gymu ktery je zabrany nasim tymem? Tousim bojovat i s vlastnima? Jsou tam 3 borci kazde tam ma potvoru 400 +, ja mam nachozeno za 3 dny 16 kilometru a nejsilnejsiho mam 280,asi pesek.

   Reply
   • Je to dane prestizi gymu, na to aby ses mohl pridat, je prestige nizka, viz moje tabulka vys. Takze zbyva jedine vytrenovat gym tak aby mel vyssi prestig a pribyl slot pro dalsiho pokemona.

    Reply
 36. Mam Doogee F5, gyroskop pisou ze ma. Ale stejne mam problem s AR. Je mozne ze to je jeste neofiko verzi ze to nefunguje?

  Reply
  • Tiež mám rovnaký problém:/

   Reply
   • Viet Tran

    Ahoj, fíha, tak to těžko říct, čím by to mohlo být. Zkusme počkat na oficiální vydání v EU, třeba se to spraví. Pokud ne, poohlédl bych se po anglických fórech, na redditu určitě někdo bude něco podobného řešit.

    Reply
 37. Zdravím, chcela by som sa spýtať ako môžem vylepšiť úroveň gymu? Ďakujem.

  Reply
  • Ahoj, zapasenim.

   Reply
   • Takže tým že porazím toho svojho ktorého tam mám?

    Reply
    • Ano presne tak.

     Reply
  • Viet Tran

   Je to tak, jak píše Petr. 🙂 Jen pozor, nepřátelé zase level gymu mohou sundat, je fajn tedy do nich narvat ty nejsilnější pokémony.

   Reply
 38. Myslíte,že hra bude fungovat na Lenovo P70? 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, na něm by to nemělo být problém, navíc má docela slušnou baterku. 🙂

   Reply
   • Chci si Lenovo P70 pořídit a zajímalo by mě, zda má gyroskop. Každý zdroj tvrdí něco jiného… Díky!

    Reply
    • Viet Tran

     Ahoj, soudě podle této stránky gyroskop nemá, bohužel. Ale zahraješ si i tak, jen bez AR. 🙂 http://gadgets.ndtv.com/lenovo-p70-2383

     Reply
     • Na druhou stranu jsem zase četla v recenzi zde: https://www.svetandroida.cz/lenovo-p70-recenze-201504 , že na něm hráli Real Racing 3, nevyžaduje právě tahle hra gyroskop?

      Btw na Alza.cz je přímo sekce Pokémon GO, kde by měly být přístroje, co splňují požadavky na hraní a Lenovo P70 je tam hned jako třetí. https://www.alza.cz/hra-pokemon-go/18859616.htm Takže těžko říct, možná jen ten gyroskop jako požadavek ignorují…

     • Viet Tran

      Ono vtip je v tom, že to není nutné ke spuštění hry – jediné, co absence gyroskopu způsobí, je nemožnost zapnout AR funkci (zobrazování pokémonů v reálném prostředí přes kameru). Hra jako taková ale pojede bez problémů, taky ji hraju bez AR. Člověk tím přijde snad jen o hezké fotky, jak se Psyduck válí na záchodku nebo Koffing lítá v muzeu holokaustu, co jsem dneska četl zahraniční média. 🙂

 39. Ahoj
  Naozaj pekný článok, dosť mi pomohol. Len pri otvorenej apke mi na mape skáče avatar z cesty na cestu, niekedy aj kilometer/2 odomňa. Plus keď kráčam mi to ide tak sekavo. Mám 4G internet aj GPS. Nevieš čím to môže byť? Diki

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, díky! 🙂 Tohle se děje spoustě lidem, často to bývá samotnou GPS, která ve změti různých signálů a vln nedokáže přesně zachytit lokaci. Nepřesná je i s LTE a wifi, takže internetem to nebude. V nastavení telefonu můžeš zaškrtnout možnost „pouze GPS“ místo velmi přesné polohy, některým to pomohlo.

   Reply
   • Díki!

    Reply
 40. Pochopil jste někdo, jak správně bojovat v gymu? Nebo taky do toho jen bušíte? Jak se používá ten druhý útok? Co znamenají ty čárky u něj? Jak se uhýbá?

  Reply
  • Viet Tran

   V článku to máme zmíněný – bušení je základní útok, držením po nabití těch modrých čárek použiješ speciální, gesty doprava a doleva uhýbáš. Ještě se o tom víc rozepíšeme, až bude čas.

   Reply
   • To jsem četl. Ale co je treba ta „morseovka“ u speciálních útoků?

    Reply
    • Viet Tran

     Klikáním základních útoků se nabíjí ty čárky – ty slouží ke spuštění těch speciálních útoků. 🙂

     Reply
 41. Pokud máte problémy s načítáním mapy, otevřete si Google Maps, vlevo v liště Offline oblasti a stáhněte si oblast, kde nejčastěji hrajete. S načítáním už by neměly být problémy.

  Reply
  • Viet Tran

   Máme v plánu to dopsat do tipů, jen podle google inženýra na Twitteru je to jen nějaký placebo efekt a údajně to nemá tak velký dopad. 🙂

   Reply
 42. Zdravím chtěl bych říct ještě něco ohledně toho ar módu mám Sony m2 a taky mi ar mód nefunguje gyroskop nemam.jenze sem koukl do foťáku a mam tam na výběr ar efekty které fungují stejně jk ten ar mód v pokemonech tak teď Tvle přemýšlím čím by to mohlo být 😀

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, AR efekt u fotek nemusí vůbec souviset s funkcí ve hře, takže to stále stojí na tom, že nemáš gyroskop.

   Reply
 43. Je nová verze. Jen nevím, kde jí bezpečně stáhnout…
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=666394686858782&id=661667727331478

  Reply
  • Nerad bych si stáhl hacknutou variantu …

   Reply
   • Viet Tran

    To už se ale vyplatí asi počkat na oficiální launch, ne? Kouknu pak po zdrojích, ale možná bude lepší vydržet těch pár dnů. 🙂

    Reply
    • Odkud víš, že to bude pár dnů? 😉

     Reply
     • Viet Tran

      Zahraniční weby jako Polygon, VG247 nebo Techradar se odvolávali na někoho z Nianticu s tím, že do týdne by ty evropský servery mohly být. Původně to chtěli odložit kvůli padajícím serverům (ani se není čemu divit, když celá Evropa a kus Asie lozí na australské servery :D), ale co koukám, už jsou mnohem stabilnější. 🙂

 44. Dekuji za rady. Uz uspesne hraju a udelal jsem 5. Lvl a zvolil modry tym. U nas ma vesnici je jeden Gym a ma ho v moci hrac z modryho tymu, ze stejnyho jako ja, tak jsem si myslel, ze do gymu poslu pokempny na podporu. Ale dalo mi to jedinou moznost, a tou je vyzvat ho na souboj. Mate to tak vsichni ?? Ze s hracem ze stejnyho tymu, ktery Gym ovlada se musite utkat ?? Myslel jsem, ze kdyz je ze stejneho tymu tak s nim nebusu muset bojovat, diky za rasy predem. A omlouvam se za chyby, pisu na mobilu.

  Reply
  • Viet Tran

   Je to jedna z věcí, co jsme ještě nestihli pořádně rozepsat v článku – pokud chceš posílit gym svého týmu, samozřejmě můžeš – ale musí tam být volné místo pro další lidi. Ty zvyšuješ zvedáním levelu (prestiže) gymu, a ten zase zvyšuješ právě bojováním s pokémonem tvého spoluhráče.

   Není se čeho bát, nijak ho tím nevyženeš ze stadionu. Jakmile zvýšíš level gymu, budeš moci tam dát jednoho ze svých pokémonů, co má plné životy. Čím vyšší level prestiže, tím více hráčů z týmu se tam vleze (každý tam může narvat jen jednoho pokémona. Snad jsem pomohl, do článku to doplním po práci. 🙂

   Reply
   • Jo děkuju za radu. Nedaleko práce je stadion mé barvy a byli tam 2 hráči, jeden z nich slabší než já a s ním jsem si právě zvětšoval prestige gymu. Po asi čtyřech soubojích dostal Gym lvl up a já tak mohl umístit svého prvního pokemona do Gymu. Ještě jednou dík za rady 🙂

    Reply
 45. Čus, prosim lidi o radu, mám tablet Acer Iconia 10 ale bez LTE, takže jsem odkázán na wifinu, což je na prd ale i okolo baráku s návnadou sem chytil asi 6-7 potvor, a napadlo mě jestli by nestačilo odejít se zapnutým internetem aby se načetla hra a pak jen s GPS, mohl by mi k tomu někdo něco říct ? Nikde jsem nenašel takovou otázku. Díky

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, nemáš tam aspoň 3G/4G? Venku se bez mobilních dat neobejdeš a veřejných wifin je málo. Bohužel, tvůj nápad fungovat nebude, GPS sama potřebuje připojení k internetu, nefunguje jak navigace v autě.

   Reply
   • No já tablet mám uplně bez SIMkarty a teda bez netu, ale už jsem vypozoroval že tam je víc funkcí závislých na internetu takže s tím sem taky smířen.

    PS: ověřuji že dnes provedena mikrotransakce na 100poképeněz a utraceno za pokebally a vše proběhlo v pohodě jen jsem čekal asi hodinu.

    Reply
    • Viet Tran

     Škoda, tak aspoň můžeš hrát v blízkosti wifin, pokémoni ti neutečou. 🙂 Jinak díky za potvrzení, tušili jsme, že by to mělo být ok. O té prodlevě napíšeme, je to asi dobré vědět.

     Reply
 46. Takže , prosim vás dočkáme sa hry aj na Huawei P8 lite , mám ho objednaný alebo máme smolu a tak … niekde som tu započul že sa to spraví alebo tak nejak , je to pravda? Velmi by ma mrzelo keby som si to nemohol zahrat , Dakujem za skorú odpoved

  Reply
  • A aby som to správne pochopil AR je vlastne že to bude fungovat tak že v reálnom svete to bude , inak to budem moct hrat? Takže sa to bude dat hrat ale iba v tom poke-svete 🙂 bez gyroskopu? na Huawei P8 lite

   Reply
   • Viet Tran

    Ahoj, na Huawie P8 Lite už někteří hrají už teď, takže by to mělo být v poho. Hrát to jde i bez AR funkce, zas tak důležitá není. Jen to vypadá hezky. 🙂

    Reply
    • AR funkcia , je že to máš v reálnom živote ? Dakujem teda 🙂

     Reply
     • Viet Tran

      Jojo, vesměs přes kameru vidíš virtuální potvory v reálném prostředí. Já ji třeba taky nemám, holt se objedu bez kuriózních fotek. 🙂 Není zač!

 47. http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/
  Instaloval jsem přes stávající verzi.

  Reply
  • To je NOVÁ VERZE pro Android!!!!!!!

   Reply
   • Viet Tran

    Jak ti to fachá, všechno v poho? Nějaké zásadní změny ve stabilitě?

    Reply
    • To se uvidí hlavně až večer….

     Reply
     • Prej to ale podporuje procesory Intel. Pod vykricnikem jsou patchnotes.

 48. Cau, chtel bych se zeptat, jak udrzim stale zapnuty display na telefonu, kdyz nekam jdu, aby se mi vylihly vajicka atd? Musim to furt prubezne mackat, at to udrzim a to se mi nelibi.. Mam Huawei android..
  Diky za info

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, v nastavení se vypnout spořič obrazovky, ne?

   Reply
  • před hrou jsem měl nastaveno 2 min na vypínaní displeje.
   aktuálně hra mi to změní na 30 sec.
   i když vstoupím do nastavení displeje změním to (na cokoliv třeba 5 min. ), při vstoupeni do hry zase se vypne po 30 sec.
   Aktuálně zkouším že mám zapnuto nevypínat display při nabíjení ( v menu možností vývojáře) a vypadá že by to mohlo fungovat. Display ztmavne a hra běží dál. ještě musím vyzkoušet s powerbankou.
   mobil LG 295

   Reply
 49. Rád bych se zeptal, jestli někdo nevíte proč se mi u pokestopu nezobrazí uvnitř kola ten obrázek – foto. Tím padem můžu točit jak chci a nic z toho. Net i GPS funguje.

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, na vině může být vícero faktorů, od přetížených serverů po slabý signál a pomalý internet. Občas i kombinace toho všeho. Občas je lepší restartovat aplikaci. 🙂

   Reply
   • Díky, taky mi připadá že T-mobile internet je na houby. S půjčeným O2 jsem to ted zkousel a jelo to.
    T-mobile a Vodafone je katastrofa

    Reply
    • Viet Tran

     Já jedu na Mobil.cz, za dobitý kredit nad 200 Kč mám 200 MB dat + pomalý internet i po vyčerpání. Jakž takž to stačí, byť žádná hitparáda. 😀

     Reply
 50. Zdravím, hra mi normál funguje akorát mám pořád jen náhled z vrchu. Jak zapnu normální kameru během hry ? uplně na začátku se mě to ptalo na zapnutí kamery a omylem sem odklikla ne. Jak tedy ted zapnout ? Díky

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, teď nevím, co přesně myslíš. Pokud mluvíme o mapě, náhled seshora je v pořádku, tam žádná kamera netřeba. Pokud se myslí AR kamera, je to tak, jak píšeme v článku – na chytací obrazovce je posuvník vpravo nahoře.

   Reply
 51. Jste TEAM MYSTIC? Přidejte se do našeho chatu na Discordu! – https://discordapp.com/invite/tRVdkEA

  Reply
  • Viet Tran

   Dobrej nápad, přidáme to večer do článku. 🙂 Díky za odkaz.

   Reply
 52. Jste TEAM MYSTIC? Přidejte se do našeho chatu na Discordu! – https://discordapp.com/invite/tRVdkEA

  PS: Discord je chat pro hráče her. Lze ho stáhnout z Obchod Play nebo přistupovat přes prohlížeč.

  Reply
  • Viet Tran

   Už to sem házej tvůj kolega, byl o pár minut rychlejší. 🙂

   Reply
 53. Zdravím, je už nějaký pokrok v tom zda první namaxovat a pak evolvovat nebo opačně? Popřípadě ta nová verze funguje? Asi první odinstalovat tu starou a pak nainstalovat novou, že? Děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, my se nakonec přiklonili k jiné verzi – šetřit dusty až do té doby, kdy nechytíš opravdu silný základní vývoj dané větvě. Ze začátku jsme boostovali třeba Pidgeyho na 100, abychom o den později chytili jiného s CP 192. To už je výhodnější vyvinout jeho.

   Ale abych odpověděl na otázku. Na Redditu se výsledky dost liší a asi to chce povolat gardu matematiků, protože obecný předpoklad, že je výhodnější je nejdřív levelovat a pak vyvíjet, nepočítá s jistým faktem – a to, že u evolucí při každém levelování pokémon získá mnohem víc bodů, než kdybys leveloval jeho předešlou fázi.

   Příklad – za každý level up Charmandera dostane 10 CP, jakmile se namaxuje, bude mít třeba 150 CP. Při vývinu pak dostaneš Charmeleona s 300 CP.

   Kdyby to bylo opačně a vyvinul bys Charmandera už na 50 CP, dostaneš Charmeleona třeba na 200 CP. Jenže – s každým level upem Charmeleon nedostane 10 CP, ale třeba 30. A vesměs za stejnou cenu v dustech i candies.

   Tohle chce ještě komplexnější měření, než aby se dalo jednoznačně říct, jak to vlastně je. Strop pro CP se navíc zvyšuje s každým levelem trenéra, což to celé ještě více rozhazuje.

   No, snad jsem aspoň trošku pomohl. 😀

   Reply
  • Viet Tran

   A ještě odpovím na zbytek – nová verze někomu funguje, někomu tropí problémy, tak či onak stačí stáhnout novou verzi APK a jednoduše ji přeinstalovat na původní, nemělo by to vadit. Nepíšeme o ní ale kvůli individuálním problémům, za nás je lepší si už těch pár dní počkat na oficiální Google Play verzi. Servery v Německu a UK už jedou, brzy přijdeme na řadu. 🙂

   Reply
   • Super informace děkuji, btw. skvělé rady článek super a komentéře taky kolikrát pomůžou 🙂

    Reply
    • Viet Tran

     Není vůbec zač, rádi pomůžeme. 🙂 Byť teda editace článku trvá déle, než jsme si mysleli, holt jsme ještě v mnoha směrech pomalí.

     Reply
 54. ahoj, dneska jsem absolvoval prvni souboj a naskocilo mi jen sede pole, sice jsem videl zivity pokemonu ale to bylo tak vsechno. nevite cim by to mohlo byti??

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, nespíš se sekla buď aplikace, nebo hra. Pokémon Go jednoduše stále trpí hromadou bugů, tudíž známe jen jeden recept – tvrdý restart aplikace.

   Reply
 55. Ahoj,
  nekde jsem cetl, ze Lucky Egg padaj i z Pokestoru?
  Nevite, co je na tom pravdy? Stalo se to nekomu?
  Necekam, ze budou padat porad..
  Diky

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, zatím to za sebe nemůžeme nijak potvrdit, ještě nám nepadl. Objevil se jen jednou při level-upu postavy. 🙂

   Reply
 56. Ahoj! Mohu tě poprosit o přidání odkazu na Discord server Instinctu? Děkuji!

  https://discordapp.com/invite/NgRePpe

  Reply
  • Viet Tran

   Čau, jasně, hned to bude. 🙂 Sláva zapdosákům!

   Reply
 57. Ahoj všem, měl bych jednu technickou. Chápe tu někdo, co přesně je CP? Mám stejné pokémony jeden CP 50 a druhý 150, ale ten s CP 50 má na těch dvou útocích v přehledu větší damage než ten s CP 150. Navíc ten s menším CP je nějak větší a podezřívám ho, že má na CP 50 více životů než měl ten teď se 150. Je CP tedy na nic a co ty velikosti? Kterému se věnovat?
  Děkuji za vysvětlení. 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, o CP chceme napsat víc, ale protože je kolem toho stále zmatek, zatím jsme to nechali na obecných faktech. Velikosti rozhodně v tomhle hrají roli (XS, XL), ale jaké jsou přesně vztahy mezi nimi a CP, to se ještě počítá. Na jednu stranu můžeš chytit pokémona s vyšším CP (už nalézáme pidgey s 200 CP) a ušetřit tak dusty, na druhou stranu při každém levelování dostane pokémon méně CP, pokud není kdovíjak veliký. Naproti tomu je zase levelování časem docela drahá záležitost.

   Samozřejmě nejideálnější stav je najít pokémona s vysokým CP a zároveň v XL nebo XS velikosti. Ale upřímně si netroufáme říct, co je v konečném důsledku lepší. 🙂

   Reply
 58. Ahoj
  Můžu se zeptat jestli jde změnit jméno postavy?
  A pokud jde tak jak? 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, docela by se to hodilo, ale na nic jsme za ten týden hraní nepřišli. Bohužel. Taky máme úplně otřesný nick. :/

   Reply
 59. Ahoj, mám menší problém, když hru zapnuu tak asi po 5 sekundách se mi sekne a vypnese. Když jsem zkusil vypnout gps tak hra pohodě běžela ale když jsem ji zapnul hra se hned sekla. 🙁 Neví te někdo co s tím?

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, fíha, to zní jako docela komplexní problém. Co máš za mobil? Kolik máš volného místa? Co restart telefonu?

   Reply
   • mám Lenovo A5000, místa mám dost, právě restart byla hned první věc co jsem zkoušel. Ale nejvíc je zajímavé, že někdy se ta hra chytne a běží a když jí pak zase zapnu tak už zase nejde. Ale zase včera celí den běžela v pohodě a k večeru to spadlo poprvé právě.

    Reply
    • Viet Tran

     To zní jako anomálie. Kdyby se jen sekla (což se stává třeba při chytání nebo načítání), tak budiž, mohlo by to být i servery. Ale aby se vypla. :/ Netuším, jak víc poradit, no. Teď vyšla oficiální česká verze na Google Play, třeba pomůže.

     Reply
     • Tu už jsem si stáhnul, pomohla jen v tom že hra se nevypne ale celé se sekne. 🙁

 60. Ahoj a můžu se ještě zeptat jestli můžu zeptat jestli nejde něco udelat abych začala úplně od začátku?
  Předem dík za odpověď

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, jinak než založením nového google účtu (či použitím jiného gmailu nebo Pokémon Trainer Club acc) to nejde, bohužel.

   Reply
 61. Ahoj, máte někdo zkušenosti s funkčností na Huawei Ascend G6? Píše mi to že aplikace není kompatibilní s mým zařízením. A vše mám dle návodu, kontroloval jsem to raději 2x. Nevíte co s tím :-)?

  Díky M

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, hláška, že hra není kompatibilní s mobilním zařízením, se objevuje jen proto, že Pokémon Go jetě není vydaný v České republice a dalších evropských zemích. To by se mělo změnit… už dnes. 🙂

   V návodu píšeme, že se hra dá stáhnout jako APK soubor, ale vzhledem k tomu, že je vydání hned za rohem, doporučujeme počkat a pak to stáhnout přímo z Google Play.

   Reply
 62. tak už to prý vyšlo, ale já to stále v google play nemám, nevíte proč? telefon jsem restartoval a taky nic

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, jak píšeme v článku, ne všem se hra objeví okamžitě na Google Store, zpřístupňují hru ve vlnách, aby se netvořily fronty na serverech. 🙂 Do konce dne by se měl Pokémon Go objevit všem v Google Play.

   Reply
  • Viet Tran

   Jen poznámka – teď zažívají servery docela nápor, takže načítání jede o něco pomaleji, někomu zas hra padá. Asi není tím pádem třeba spěchat. 🙂

   Reply
   • tak už je to v ČR tak to pro jistotu nepojede vubec 🙁

    Reply
    • Viet Tran

     Nejede to nikomu na celém světě.

     Reply
     • Každopádně na můj Zenfone GO to nejde stáhnout z google play, protože není podporován prý, přitom apka mě tam jede, tak to nechápu.

     • Viet Tran

      Ano, ani mně nejde stáhnout, přestože APK jede v pořádku. Moje odpověď se ale nemění. Vzhledem k tomu, jak dnes blbly servery, je logické, že nepustí další hráče na servery, dokud to nevyřeší. Hláška o nekompatibilitě se dávají i u řady jiných her při region locku.

 63. Návod ako nainštalovať POKEMON GO na PC bez problémov za pár minút 🙂
  https://www.youtube.com/channel/UCF9uo45y9xWM4DuErVLqn9Q

  Reply
  • Viet Tran

   A pro všechny ostatní – instalace hry na PC není podporována vývojáři a je v přímém rozporu s podmínkami používání. Takže instalujte na vlastní nebezpečí, zodpovědnost je na vás a případný van taky.

   https://www.nianticlabs.com/terms/pokemongo/en

   Reply
 64. Prosím potrebujem pomoc. 1.Keď ulovím pokemona tak sa to začne načítavať a nepustí ma to naspäť na mapu (musím hru reštartovať.)
  2. Išiel som po celej dedine a nechytil som ani jedného pokémona aj keď som mal zapnutú tú vábničku (ukazovalo mi to že nearby sú 5 ale nič sa mi neukázalo 🙁

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj,

   bohužel se pokéball buguje všem, jediné, co můžeme dělat, je počkat na update a doufat, že se chyba opraví. Nám se hra v tomto momentu sekne docela často. Na internetu je tip, že je dobré nechat pokéball, až se kompletně načte, a pak teprve restartovat hru. Je tam šance, že se po dalším spuštění hry objeví pokémon už v seznamu, pokud se lov podařil. Pokud ne, tak… no, to už nezjistíš. 🙂

   Druhý problém mohl být způsobený haprujícími servery. Poslední dobou dost padaly, případně se neustále něco načítalo. Na vesnicích může být chytání těžší, nicméně vábnička by měla vyspawnovat aspoň „něco“, ať už je člověk kdekoliv. :/ Zkus to ještě někde a ujisti se, že servery fungují bez problému.

   Reply
 65. Ta poslední aktualizace je otřesná, nic nejde, furt mám tři pacicky v tom seznamu blízkých pokemonu, navíc se ten seznam neaktualizuje a furt se něco načítá a hra padá, chci se zeptat, kdy aspoň odhadem se toto opraví, vyřeší, cokoli?

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, děje se to všem, bohužel. Ty servery to očividně nedávají, ale neví se, kdy přijde nějaký záplata. Vývojáři jsou v jednom kole, takže můžeme jen doufat, že co nejdříve.

   Reply
 66. Ta poslední aktualizace je otřesná, mám tři pacicky v tom seznamu blízkých pokemonu, ten seznam se neaktualizuje, hra padá, furt se něco načítá, chci se zeptat, mdy bude, alespoň odhadem, dostupná aktualizace která tyhle problémy vyřeší? Je to k pos*ani, fakt.

  Reply
 67. Je možné, že je rozdíl mezi přihlašováním přes Google a Pokémon Trainer Club? Protože už většina serverů zase běží a kamarádi se přes Google přihlásit můžou, ale já přes PTC stále ne (Unable to authenticate. Please try again.).

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, upřímně se nám tohle děje i u Google účtu, takže spíš vidíme problém u serverů než někde jinde. 🙂

   Reply
 68. Ahojtee
  Už asi 2 dny Mi to nejde zapnout, komplet celá hra. Pořád Mi to píše „Our servers are humbled by your incredible response. We are working to resolve the issue. Please try again soon.“ Vůbec nevím, co s tím mám dělat. Poraďte Mi prosím..
  Moc děkuju předem za odpověď:)

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, s těmi servery teď je docela problém. Ono když se vývojáři rozhodnou v jeden den spustit 28 serverů pro celou Evropu, blbě se to kočíruje. 🙂 Já se teď v poho připojil, do odpoledne bývají servery jakž takž v pořádku. Dej tomu čas, oni to dají dohromady.

   Reply
 69. Ahoj, muzete mi pls poradit, jak vybrat Pokemony (jak je seradit/nastavit) pro boj v Gymu? Priklad, mam Gym lvl 3 a ze vsech svych pokemonu bych chtel urcit poradi, jak pujdou za sebou, nejak mi unika, jak na to.

  Druhy dotaz – je k necemu placeny upgrade Bagu a Pokemon Storage?

  Dik

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, je to docela easy – jakmile naklikneš, že chceš bojovat s protivníkem v gymu (musí jít o nepřátelský), vyskočí ti šestice nejsilnějších pokémonů – ten na posledním slotu půjde jako poslední v pořadí. Pokud chceš pokémona vyměnit, klikni na něj a následně vyber jiného ze svého seznamu. Hodí se to, pokud máš protitypy k nepříteli (např. na první pozici je ohnivý, tak jako prvního pošleš vodního apod.). Jak bude čas, dohodím screenshoty do návodu.

   Reply
   • Aha jasny, dik, zatim jsem zkousel jen „vlastni“ Gym a tam mi teda nic nevyskocilo, prvniho jsem porazil a druhej silnejsi me pak sejmul. Aspon jsem zvysil reputaci 🙂

    Reply
   • A jeste jeden dotaz, kdyz obsadim cizi Gym a necham tam Pokemona, vrati se mi, kdyz ho obsadi zpatky?

    Reply
    • Viet Tran

     Jojo, vrátí, jen bude po souboji polámaný a budeš ho muset vyléčit potionem 🙂

     Reply
 70. Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se neví něco o těch packách (vzdálenosti pokémonů) jestli to opraví, protože takhle se to fakt nedá chodit a doufat, že třeba tímhle směrem to výjde 😀
  Jinak mě začíná unavovat furt to seknutí při chycení pokemona, nebo sbírání km na vajíčka a nejvíc teď ty stopy..

  Reply
  • Viet Tran

   Ta hra je snad rozbitější než před spuštěním oficiálních českých serverů. 😀 Hele, žádný recept na to nemáme, bohužel. Ani na seknutí při chytání, ani na packy. 🙁

   Reply
 71. Ahoj, mám dotaz, mám telefon Samsung Galaxy S4. Kdyz se snažím vystopovat pokemony, mám u všech pouze a jen 3 stopy, nikdy nemám žádnou, 1 nebo 2. Někdy náhodně narazím na pokemona, nebo podle pohybu listů. Ale nemůžu ho vystopovat. Nevíte čím to může být? Děkuji

  Reply
  • No já mám taky přesně tohle, jen 3 stopy.

   Reply
   • Viet Tran

    Čau čau, píšeme o tom úplně nahoře – je to chyba, která se děje drtivé většině hráčů a nic se s tím nedá dělat, dokud sami vývojáři nevydají novou verzi hry. Bohužel.

    Reply
  • Přesně tenhle mobil má moje kámoška a má stejný problém. To je tím že to jsou bugy které spraví jen autoři. Jinak 1 stopa je 100 m nebo jak a pokud ani tak to nejde tak to budou ty bugy. A toto nejde spravit jen aktualizací od autorů.

   Reply
 72. Zdarec, mám takovou možná blbou otázku. Aplikaci jsem po velkém úsilí nainstaloval a zaregistroval se na ten trailer club, ale když se chci přihlásit, tak kliknu do kolonky pro psaní textu a nevyjede mi klávesnice. Dá se s tím něco provést? Mám starou mrdku HTC Desire X. Díky 🙂

  Reply
 73. Tak ještě jenom že jsem měl od sebe kus Dratinyho ale u letiště Ruzyně, jakože nejčastěji třeba u Vltavy ale i tady to jde, nechytil jsem ho protože ty debilní stopy vůbec nefungujou.
  Tak jen hlásim pozici 🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Ty stopy jsou na pytel, snad to brzo opraví. 🙂

   Reply
 74. Neví náhodou někdo co dělat, když mi nefunguje ten úsporný režim Battery Saver? Zatrhnu ho v settings, otáčím telefon vzhuru nohama a nic. 🙁 Jinak hra běží normálně. Vlastním telefon značky Samsung, přítel má Gigabyte a jde mu to v pohodě. Neví někdo kde by mohla být chyba? Jestli je někde něco v nastavení telefonu?

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, na mém Asus Zenfone MAx ta funkce taky nefunguje, displej svítí vesele dál. Ale netuším, čím to je. 🙁 Zkusím se k tomu nějak dopídit.

   Reply
 75. Zdravím, ve hře mám problém: Když spustím Incence, zapne se mi místo 30 minut jen na 14 minut a nepřínáší žádný efekt.. to stejné i při Lurování – kamošovi nabíhají pokémoni jeden za druhým a mě se neukáže za celou půl hodinu ani jeden. Verzi mám oficiální, nově aktualizovanou, zkoušel jsem i reinstal atd. Nemá někdo podobný problém, nebo řešení? Díky:)

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, ty jo, tohle slyším prvně. Večer buu mít něco času, tak zkusím pogooglit a poredditovat, jestli někdo na tom není stejně. Díky za echo!

   Reply
  • PeeteeDaKing no to bude asi bug. Mi se to taky stávalo ale ted už ne protože sem to 5x reinstallovala. Ale hra je nová a je plná blbostí a bugu a problémů. Takže budeš muset počkat na aktualizaci aby byla hra stabilnější a aby neměla tolik bugů a různých herních blbostí.

   Reply
 76. Ahoj, co takhle přidat do návodu i nějaké info o levelovani, kolik xp na jaký level a co se za to dostane? A taky bych se rád zeptal jestli by bylo možné přidat i třeba nějaký info o výskytu Pokemonů podle prostředí? Díky moc 😉

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, teď jsem byl mimo PC, tak jsem moc do návodu nefušoval, ale přidám tam obojí. 🙂 Díky za tip!

   Reply
 77. Něco překopírováno

  Level
  Unlockable Rewards
  Level2
  Poké Ball x10
  Level3
  Poké Ball x15
  Level4
  Poké Ball x15
  Level5
  Poké Ball x20 Potion x10
  Revive x10
  Incense
  Level6
  Poké Ball x15 Potion x10
  Revive x5
  Egg Incubator
  Level7
  Poké Ball x15 Potion x10
  Revive x5
  Incense
  Level8
  Poké Ball x15 Potion x10
  Revive x5
  Razz Berry x10
  Lure Module
  Level9
  Poké Ball x15 Potion x10
  Revive x5
  Razz Berry x3
  Lucky Egg
  Level10
  Poké Ball x20 Super Potion x20
  Revive x10
  Razz Berry
  Incense
  Lucky Egg
  Egg Incubator
  Lure Module
  Level11
  Poké Ball x15 Super Potion x10
  Revive x3
  Razz Berry x3
  Level12
  Great Ball x20
  Super Potion x10
  Revive x3
  Razz Berry x 3
  Level13
  Great Ball x10
  Super Potion x10
  Revive x3
  Razz Berry x3
  Level14
  Great Ball x10
  Super Potion x10
  Revive x3
  Razz Berry x3
  Level15 Great Ball x15 Hyper Potion x20 Revive x10 Razz Berry x10 Incense Lucky Egg Egg Incubator Lure Module
  Level16 Great Ball x10 Hyper Potion x10 Revive x5 Razz Berry x5
  Level17 Great Ball x10 Hyper Potion x10 Revive x5 Razz Berry x5
  Level18 Great Ball x10
  Hyper Potion x10
  Revive x5
  Razz Berry x5
  Level19 Great Ball x15
  Hyper Potion x10
  Revive x5
  Razz Berry x5
  Level20
  Ultra Ball x20
  Hyper Potion x20
  Revive x20
  Razz Berry x20
  Incense x2
  Lucky Egg x2
  Egg Incubator x2
  Lure Module x2
  Level21 Ultra Ball x10
  Hyper Potion x10
  Revive x10
  Razz Berry x10
  Level22
  Ultra Ball x10
  Hyper Potion x10
  Revive x10
  Razz Berry x10
  Level23
  Ultra Ball x10
  Hyper Potion x10
  Revive x10
  Razz Berry x10
  Level24 Ultra Ball x15
  Hyper Potion x10
  Revive x10
  Razz Berry x10
  Level25
  Ultra Ball x25
  Max Potion x20
  Revive x15
  Razz Berry x15
  Incense
  Lucky Egg
  Egg Incubator
  Lure Module
  Level26
  Ultra Ball x10
  Max Potion x15
  Revive x10
  Razz Berry x15
  Level27
  Ultra Ball X10
  Max Potion x15
  Revive x10
  Razz Berry x15
  Level28
  Ultra Ball x10 Max Potion x15 Revive x10 Razz Berry x15
  Level29 NEZJIŠTĚNO
  Level30
  Ultra Ball x30 Max Potion x20 Max Revive x20 Razz Berry x30 Incense x3 Lucky Egg x3 Egg Incubator x3 Lure Module x3

  Chycení Pokemona 100 XP
  Chytací bonusy:
  -Hezky
  -Paráda
  -Skvělé
  -Roztočený P-ball 10 XP
  50 XP
  100XP
  10XP
  Hatch a Pokémon
  -2km
  -5km
  -10km 200 XP
  500 XP
  1,000 XP
  Evolve a Pokémon 500 XP
  Register a new Pokémon in your Pokédex 500 XP
  Check a PokéStop 50 XP
  100 XP (If 6+ Items)
  Defeat Pokémon in Training 10 XP
  Defeat Pokémon at a Gym 100 XP
  Defeat all Pokémon at a Gym 50 XP

  Reply
  • Viet Tran

   Díky díky, asi z toho uděláme nějakou přehlednější tabulku 😀

   Reply
   • Jo jo to jsem doufal, ale mě to nešlo furt nějak porovnat abych se v tom sám pak vyznal tak jenom CTRL-C/V ale myslim že se to hodí 😀 🙂

    Reply
 78. Ahojte chci se zeptat, jde aplikace Pokémon GO zapnout bez wifi a s Datami (3G) a GPS? Jinak mě to nejde zapnout bez wifi a když jí mám zaplou tak jde zapnout ale jak se mi to načte tak s Wifi mi ten panáček chodí ale s Datama a GPS to nejde. Nějakou radu? MOBIL: LG D605 android 4.4.2

  Reply
  • Jde to zapnutou s 3G, sám sem si ještě neobstaral LTE simku a funguje to v pohodě, jestli to není tím že máš špatnej signál na telefonu, ta wifi je v tomhle stabilnější. Sám sem s tím dost experimentoval a 4.4.2 už je podporován takže taky v pohodě.
   Rada je, jestli už nemáš FUP (kvůli zpomalení) tak skus být někde s dobrým signálem a jestli ani tak to nepůjde tak to může být GPS, mě to bere polohu při zapnuté wifi samo a nemusím tedy GPS ani zapínat. Jinak, je toho ještě mrak, co všechno musejí dodělat.

   Reply
 79. Zdravím, jde nějak změnit vzhled postavy nebo je to permanentní jako nick?

  Reply
  • Viet Tran

   Zdarec, zrovna včera vyšla nová verze hry, která dovoluje změnit vzhled postavy, takže nyní už ano. 🙂

   Reply
 80. Zdravím, ještě včera se mi na mapě v celé vesnici ukazovaly 2 gymy a asi 7 pokestopů a dneska nic. chodil jsem kolem toho a na mapě se mi žádný nezobrazil. ani pokemoni se už neukazují. problém s wifi ani daty to není. nevíte, co je to za problem? díky

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, je dost možné, že ses logl do hry chvilku před tím, než spadly servery. Teď by snad měly být stroje ok, jinak nás nic kromě pomalého připojení či haprující GPS nenapadá.

   Reply
 81. Ahoj,

  jde nějak „ochcat“ gyroskop na Samsung Galaxy J5 s androidem 5.1.1 jako u Huawei? Moc díky za odpověď.

  Reply
  • Viet Tran

   Zdarec, co jsme hledali návody pro Samsung, tak zatím nic moc spolehlivého zatím nikdo nevymyslel. Buďto root telefonu poslal OS do háje, nebo gyroskop fungoval jen každých 10 minut po restartu hry, což nám nepřijde moc ok.

   Reply
   • Ok. Děkuji.

    Reply
 82. Mám nerootovanej Honor 4C… Udajne bez gyroskopu. Tak jak je mozny, ze na Androidu 4.4. mi AR fungovalo BEZ PROBLEMU, ale jakmile jsem nainstalovala Android 5.1.1, tak mi AR prestalo fungovat??? A co s tim???

  Reply
  • Viet Tran

   Fíha, normálně je už samo o sobě těžké řešit jeden oříšek, ale takhle dva najednou… 😀 Tady fakt netušíme, čím to může být, asi by bylo nejlepší projet zahraniční fóra, zdali nemají řešení. První anomálie je, že ti AR na Honoru 4C fungoval, druhá anomálie je, že ti po upgradu už nefunguje. Pokud bez něj nemůžeš žít, asi zkus rollback na 4.4 Androida.

   Reply
 83. Ahoj, po poslední aktualizaci hry už nefunguje easteregg s přejmenováním Eevee.

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, kolega trik zkoušel předevčírem a naprosto v pohodě. Buď tedy trik stále fachá, nebo to byla shoda náhod. Písneme do Redditu, jestli někdo může potvrdit funkčnost nebo nefunkčnost. 🙂

   Reply
 84. Zdravicko
  Mam iphona a chci si koupit pokecointy, ale vzdy po overeni platby mi to hodi ze „Vas nakup nebylo mozne dokoncit“ kontaktujte itunes atd….
  Je chyba u me nebo applu? Zjistil jsem ale i u jine hry,ze i mikrotransakce to hodi stejnou hlasku :/
  Nejaka rada? Slo by se teoreticky ucet prihlasit na androidu,tam si zlataky koupit a pak jit na ios? Pokecointy by tam meli byt, ze?

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, momentálně u sebe nemáme iPhone, na kterém bychom to ověřili, možná je to šoatně nastaveným regionem nebo chybně zadanou kartou (zkus obojí ověřit). Každopádně nákup na androidu by to měl v pohodě vyřešit, uložený progress se nachází v Google účtu, do kterého se můžeš přihlásit z jakéhokoliv founu. 🙂

   Reply
 85. Ahoj uprav jenom u evoluce Evee
  „evee evolucí – Rainer měl na povel vodního Vaporeona, Sparky zase elektrického Jolteona, Pyro se zase mohl chlubit Jolteonem“ (Flareonem)
  🙂

  Reply
  • Viet Tran

   Čus, díky za upozornění, upraveno. 🙂 Asi bychom měli přestat editovat v ranních hodinách bez kafe, moc nám to nesvědčí!

   Reply
 86. Hloupý dotaz ale asi zásadní. Jaké minimální data povolit abych mohl načíst hru Pokémon GO a hrát ji?
  Zjistil jsem že povolit čistě hru nestačí, po pádu hry ani za boha hra nenajede, musím vždy k nejbližší free wifi, která je někdy i několik pokéstop daleko (asi v Praze to bude 10-20 pokéstopů u nás jsou to 3), upřímě se mi vracet do kopce z nově lognutým účtem nechce tak většinou jdu dál, horší je když nikde v okolí není free wifi a jste cca 300m od nejbližší wifi ale bohužel sedíte v autobuse, přibližně ze sadů k free wifi to je cca 500m, z místního parku je to k nejbližší wifi 1,1km, park je o ničem jelikož velice malinká část je na české straně.
  proto mě zajímá jaké data povolit aby app žrala co nejméně a šlo se relognout kdekoliv.
  Také nějaký přehled Mobilních operátorů kteří poskytují připojení k internetu by se hodil kdo je výhodnější.
  Kdo je majtelem sítě Mobil.cz bylo mi řečeno T-mobile ale to asi bude hloupost.

  Reply
  • Viet Tran

   Čau a promiň mi opožděnou reakci. Momentálně teď hraju na pomalých datech od Mobil.cz a musím říct, že naprostá pohoda. Jo, občas to trvá, než mi vyskočí pokémoni (místo nich je tam chvilku pulzující kruh), ale do minutky většinou vyskočí. Pokud ne, relog to v drtivé většině případů vyřeší. Já jsem rozhodnutý tak, že si další data kupovat už nebudu, jelikož mi tohle ke hraní stačí (32 kbps download, 16 kbps upload).

   Jinak Mobil.cz by měl být pod T-Mobilem, ten přinejmenším obstarává pokrytí. 🙂

   Reply
 87. Dobrý den, začal jsem chytat pokémony a když jsi dám radar neukazuje žádné tlapičky ale jen stín pokémona a v pozadí trávu, je to normální?

  Reply
  • Viet Tran

   Zdravím, teď už to normální je – od nového updatu se úplně změnil systém trackingu, ten ovšem ani v současné verzi hry nefunguje. Siluety pokémonů v trávě jsou spíš na okrasu, brzy by ale měla přijít velká změna. Snad na konci měsíce.

   Jinka článek budeme aktualizovat, jakmile se vrátíme z Německa, je tu strašný šrumec. 🙁

   Reply
 88. Ahoj, mam problem, kdyz chci chytat pokemona, tak je najednou cela obrazovka bila a hra se sekne. Takto me to zlobi zhruba tyden. Obcas se hra cely den seka. Mam samsung galaxy s4 mini, android aktualizovany. Az do minuleho tydne vse bez problemu. Prosim, co s tim?

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, po nejnovějším updatu (0.33) nám to už nezlobí, zkus aktualizovat i aplikaci. 🙂

   Reply
 89. Ahoj. Koupil jsem Lenovo TAB 3 730x android 6.0 a má gyroskop a těšil se jak budu honit pokémony. Vše funguje až na zásadní AR. Když to přepnu mám pozadí bílé po stranách trojhelníčky a pokémon nikde. Po vypnutí AR pokémon tam je a je zase jenom barevné pozadí. Už někdo ví co s tím. Díky Piké.

  Reply
  • Viet Tran

   Zdarec, ono největší problém asi bude v tom, že Pokémon Go není na tablety nikterak optimalizovaný a tu a tam někdo zahlásí problém, které se na mobilech vůbec neobjevuje. Zde asi pomůže jen googlování a prolézání redditu, bohužel. My to nemáme jak otestovat.

   Reply
 90. Ahoj, mám problém s Pokemon Go. Nainstaloval jsem hru normálně přihlásil jsem se přes google. 2-3 dny jsem hru hrál dostal jsem se na úroveň 7 a další den jsem se opět přihlásil přes google ale hra se nespustila jen se stále načítá (točící se pokeball) Hru jsem odinstaloval ale nepomohlo to….

  Reply
  • Viet Tran

   Ahoj, stále to dělá? Pár lidí mi odpoledne hlásilo, že jim pokémoni nefungují, nejspíše se něco dělalo se servery. Teď to zkouším a hra už jede v pohodě, případně zkus aktualizovat hru, vyzkoušet nový účet (stačí použít jiný gmail)…

   Reply
 91. Prosím kdo hraje Pokemony Go na iphone 6 tak i na ipadu. Při chytání pokemona vždy na začátku obrazovka je hned bílá. Nic se neděje a musí se hra resetovat. Vyzkoušeno i restart tel. a pořád dokola. Nevíte někdo v čem je chyba. Díky

  Reply
  • Viet Tran

   Tohle se mi stávalo někdy na verzi 0.31 na Androidu, u iPhonu o tom slyším prvně. Předevčírem vyšel nový update, tak třeba pomůže. Pokud ne, zkus sehnat starší verzi hry.

   Reply
 92. Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď :-), ještě mě prosím zajímá když jedu v autě nebo autobusu můžu hrát nebo je to proti pravidlům?

  Reply
  • Viet Tran

   Zdarec, v autobusu klidně hrej, ale proboha, v autě hrej jen jako spolujezdící 😀

   Reply
 93. Ahoj, prosimtě, sou nějáké informace z Reditu popř. jiných zdrojů o výměně Pokešů ? O soubojích PVP sem se dočetl že jsou určitě v plánu ale „údajně“ na nich ještě ani nezačali pracovat ale ta výměna mě zajímá,
  další věc že jsem sehnal už relativně dost druhů, squirtlů a bulbasaurů taky ranec ale ten charmander prostě ne a ne, nějakej jinej tip krom benzínovejch pump a pěších zon atd ? 😀

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, co jsem nedávno sondoval, tak si autoři sami nejsou jistí, kdy to vydaj nebo nevydaj. 😀 Vůbec jsou poslední dobou dost zmatení a hráči jim to dávají sežrat už proto, že stále nefunguje tracking. Můj tip je, že později na podzim, případně na jaře ve větším updatu. Jak to ale bude fungovat, to netuším, ale novináři mají obavy z toho, aby se kvůli pokémonům nedělaly aukce za reálný prachy. Znám blázny, co si za Charmandery zaplatí…

   …a mluvě o Charmanderech, tak ti moc neporadím, znám jen okolí Prahy a tam se furt jejich pozice mění 😀 o Bulbasaurech aspoň vím, že jsou na Letné. Oni vývojáři totiž změnili spawn systém, takže potvory, které se vždy objevovaly na stejném místě, se teď střídají po celé oblasti.

   Reply
   • Viet Tran

    Když nad tím přemýšlím, už dlouho jsem neaktualizoval návod, chce to napravit. 😀

    Reply
    • Začnu nejdřív od konce, s tou aktualizací máš pravdu, chtělo by to troška (víc) napravit 😀
     Nicméně snad to vydají protože UŽ TEĎ jsou i na Bazoši inzeráty s celejma účtama takže tahle jejich myšlenka je sice oprávněná ale tak jestli už nás na to navnadili tak by byla fakt škoda se na to vyprdnout, vždycky se najde % lidí který na tom chtěj vyvařit ale to samí je v CSku s nožema (nehraju ale slyšel jsem horentní sumy), ten tracking je sice teď krkolomnej ale podle mě mají větší mezery. No já taky znám ve Stromovce spawny na Bulby, kde jsou i 2 blízko sebe ale Charizard mi tam chybí víc 😀
     Obracím se na tebe protože jak jsi předtím už víckrát predikoval dost věcí a ona to byla pravda tak jsem doufal že i tady pšenka pokvete, takže díky moc za rekapitulaci ! 🙂

     Reply
     • Viet Tran

      Díky díky, rozhodně mám ještě co pilovat. 🙂 Ještě před měsícem Niantic docela komunikoval, teď už se bojí cokoliv slibovat, aby nedostali od fandů přes držku. 😀 Trading bude ještě chvilku záhada společně s trackingem, ale řekl bych, že to budou hlavní priority pro vývoj, co se týče nějakých funkcí v dohledné budoucnosti. Za sebe doufám, že to přijde co nejdřív, lidi jim odpadávají strašně rychle.

      Na charmandery se zkus zeptat v Pokémon Go skupinách (celkových nebo týmových), tam by mohl někdo vědět. Někteří používají i spawmapy, ale na ty opatrně, vývojáři ani Google je nevidí moc rádi.

 94. No jenom to trochu zaktualizovat a bude to supr ;). Jasný chápu, absolutně nečekali takový rozmach, čekali něco ve stylu Ingres a né takhle komplexní hru pro „všechny“, spíš doufám že se na to nevyserou a to co do teď dělali nebo alespoň na začátku že se snažili vycházet hráčům vstříc a na ruku že nezačnou jenom kalkulovat jak hru vyždímat a poslat do kytek.
  Na moderní dobu asi divný ale FB nemám 😀 používal jsem jenom takovej Pokemon chat přímo ve hře z Playe ale tam aktivity moc není a jinak spawnmapy jsem taky testoval jenom na počítači abych se podíval kde co tak je, jenže Mr.mime hlásej v Americe, Farfe(blabla)e kdesi v evropě a prostě to co vim že NEJDE, tak na spawn mapě je možný, takže v to jsem ztratil důvěru a blbost permaBanu za to co nefunguje 🙂
  Jestli se pohybuješ nějak po Praze mužem dát spich a klidně to probrat, určitě máš spoustu podpultových informacích které by se hodili 😀

  Reply
 95. Ahoj, koupil jsem iPhone 6s(iOS) nainstaloval jsem aplikaci, přihlásil jsem se přes google účet a vrátilo mě to do prvního levelu. Šlo by to nějak udělat abych nemusel hrát od úplného začátku, když už jsem poměrně daleko? Předem děkuji za odpověď :))

  Reply
  • Viet Tran

   Hojas, fíha, docela koukám, že se ten návod furt čte, i když je už pěkně starej. 😀 Asi to chce aktualizaci.

   No, ale k věci – docela slušná anomálie, veškerý progress by měl být uložený na Google účtu, případně Pokémon Trainer Clubu. Jsi si jistý, že ses logl do toho správnýho e-mailu? Dřív než zítra se na to asi nestihnu mrknout ani otestovat, ale možná bude něco i na Googlu. Mě by tohle třeba nasralo, obzvlášť po takovém kaufu. 🙂

   Reply
   • A nemůže to být třeba tím, ze se mi to asi nejspíš na googlu nezálohovalo? Jojo jsem si jistý, ze jsem zadal správný mail. Jojo dobře až budeš moct tak se na to mrkni díky a věř že mě to teda sere??

    Reply
 96. Prosím o radu. Mám verzi aplikace Pokemon go 0.59.2 , nejde mi zapnout, zadám prihlaš. jméno a heslo a pak se objeví barevný obrázek pokemonu s ohnostrojem a pak hláška „failed to get game data from the server“.
  mám telefon samsung S III neo. Na jiném telefonu účet běží bez problémů?
  Prosím o radu, už jsem prošel snad všechno, ale nic nepomohlo. Díky moc Luky

  Reply
  • Ahoj, telefonem by to být nemělo. Klidně se mohlo stát, že ti haprovalo připojení k internetu, případně nefungovaly Pokémon Go servery. Ty výpadky jsou stále docela časté… Pokud problém přetrvává, možná by stálo za to zkontrolovat, zda nevydali novější verzi aplikace na Google Play.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*