TOP 10: Nejlepší herní hrdinky

Kdo letos získal korunku Miss Battleforce?

Už je to necelý rok, co jsme aktualizovali náš žebříček nejkrásnějších herních hrdinek. Bez holek by byl svět prostě chudší, u her tomu není samozřejmě jinak. A kdy jindy než během Valentýna aktualizovat článek o nové přírůstky, že ano. Cože, Mezinárodní den žen? Sakra, zkusíme pak vymyslet něco jiného…

Asi je dobré zdůraznit, že jsme nevybírali nejkrásnější virtuální holčiny, ale ty nejpropracovanější, alespoň co se tyče jejich charakteru, (příběhového) pozadí a role ve hře. A věřte nám – nerozhodovalo se nám jednoduše. Ale nějak jsme to zmákli.

Níže se tedy podívejte na deset virtuálních slečen, které bychom neváhaly pozvat na Valentýna na rande. Že s naším výběrem nesouhlasíte? Dejte nám vědět, kterou herní hrdinku byste pozvali na rande, a vyhrajte skvělé ceny!


10. Quiet (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain)

Nějaký ten fanservice na začátek neuškodí. Sniperka Quiet z nového Metal Gear Solid sice vypadá, jako kdyby kromě značně odhaleného těla neměla co nabídnout, opak je ovšem pravdou. Pod něžnou maskou totiž skrývá svou brutální a nelítostnou povahu.

V zajetí si prošla peklem a o fous přežila pravidelné týrání. Právě tato zkušenost ji zocelila natolik, aby své mise plnila s maximální precizností a minimem empatie – stal se z ní tichý zabiják, likvidující nepřítele na potkání, aniž by z ní vylezla byť kapička soucitu.

Čím více času s ní ale strávíte, postupně zjistíte, že se za drsnou (a spoře oděnou) holčinou přeci jen skrývá lidskou bytost se svými motivy, radostmi a starostmi. To jí však na efektivitě v misích nikterak neubralo. A nejpamátnější moment ze hry? Striptýzový taneček v dešti. Kodžimo, tak teda díky!


9. Liara T’Soni (Mass Effect 1, 2, 3)

Mohli jsme vybrat sice Mirandu (pro Yvonne Strahovski máme prostě slabost) nebo v helmě zavřenou, ale suprově napsanou Tali’Zorah, nakonec jsme se však rozhodli pro tento asarijský příspěvek do posádky Normandie.

Liara coby vedlejší postava totiž za všechny tři díly uběhla největší kus cesty, alespoň co se týče vývoje osobnosti. Z ubrečené a bázlivé vědkyně se v Mass Effectu 2 stala obávaná osobnost podsvětí městské planety Illium, která k teroru většinou nemusela chodit moc daleko.

Jako kdyby se její povaha otočila o 180 stupňů a hodila za zády svou andělskou nevinnost, pro kterou ji v prvním díle mnozí milovali i nenáviděli. Pokud by se náš Shepard měl s někým vyspat, tak určitě s ní. Asarijka Peebee z chystaného pokračování Mass Effect: Andromeda totiž moc neoslnila.

liara_tsoni


8. Lara Croft (Rise of the Tomb Raider)

Přiznáme se – jsme rádi, že nám Square Enix vyměnil prsatou variantu lovkyně pokladů za mladší kost. Lara Croft se svého restartu dočkala v roce 2013 a dařilo se jí natolik, že jsme v loni na podzim (a vloni v případě PC) dočkali skvělého pokračování, které jsme označili za jednu z nejlepších akčních adventur roku 2016.

Zaměřme se však na novou Laru a vymažme z paměti její starší verze s cudnými beranidly (jo, Angelino, ty taky). V rebootu Tomb Raider se nám líbilo, že jsme nehráli za žádnou abnormálně šikovnou archeoložku, která s prstem v nose (nikde jinde) ničila loupí jeden krám za druhým.

Lara Croft prostě v rebootu dostávala čočky od všeho, co se jen pohnulo. Zvířata, pasti, banditi i příroda – to vše stálo proti ní. Možná proto nás ale bavilo sledovat, jak se z věčně vystrašené holčičky stává opravdový dobrodruh – jakou je ostatně v nejnovějším Rise of the Tomb Raider. Uvidíme, jak si poradí ve filmu.


7. Evie Frye (Assassin’s Creed Syndicate)

Ještě teď si pamatujeme hloupé výmluvy Ubisoftu, že nemohou do hry zakomponovat ženskou hrdinku. Animace by byly prý příliš náročné, říkali. Naštěstí se vývojáři vzchopili a v Assassin’s Creed Syndicate jsme dostali možnost hrát za Evie Frye. Stačilo pouhých prvních pár hodin a stala jednou z nejoblíbenějších postav celé herní série.

Na rozdíl od svého brášky, mladšího dvojčete Jacoba, plnila Evie zadání od asasínského řádu s chladnou hlavou a bez cavyků. Pro templáře byla ale neméně nebezpečná jako její horkokrevný brácha -vrhací nože v rukou zkušené asasínky málokdy minuly cíl. A pokud ano, jednoduše protivníka v tichosti zrubala vycházkovou holí, kterou neustále nosila u sebe.

V civilu ovšem šlo o milou, inteligentní, elegantní a veselou holčinou, která pálkovala Jacobovy nemístné fóry s grácií. Její kousavé a sarkastické průpovídky jsme si rychle oblíbili. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se v dalším díle objevila jako hlavní postava v indickém Assassin’s Creed…


6. Leliana (Dragon Age: Inquisition)

V Origins trošku přitroublá a otravná, v Inquisition pragmatická a tajemná. Takovým přerodem prošla Leliana, bývalá hraničářka, bardka a kněžka ze série Dragon Age. V nejnovějším díle epické RPG ságy se dočkala výrazných změn a nebyla už zdaleka tak naivní trdlo jako v Dragon Age: Origins.

Nakonec skončila po boku Inkvizitora a v čele své jednotky zvědů likvidovala nepřátelské buňky hezky ze stínů. Její změna povahy se velice podobala té u Liary z Mass Effectu, až bychom vlastně řekli, že Bioware má zřejmě ve svých kanclech nachystanou šablonu na postavy do jejich RPG her. A víte co? Budiž, nám se její temná stránka v Inquisition moc líbila.

Klidně se jí můžete dvořit (obzvlášť, pokud jste to zkoušeli už v Origins), ovšem i s chytrými výběry v dialozích budete mít co dělat, abyste s ní načali romantický pokec. Ale přesto to zkusíte. Protože Leliana. Nám se to nepovedlo a klofli jsme místo ní Seru.

Leliana_inquisition


5. Max Caulfield (Life is Strange)

Life is Strange bylo skvělé a procítěné dílo, které nás naučilo se znovu zbožňovat point & click adventury, které trošku zředil zástup titulů od Telltale Games. Za vysoká hodnocení po celém světě vděčila z velké části Maxine Caulfield, hlavní protagonistce hry.

Čerstvě plnoletá studentka elitní umělecké školy, která se najednou naučila ovládat čas, sice ani zdaleka nepatřila k nejhezčím holčinám Arcade Bay, přesto nás dokázala okouzlit. Nejmilejší nám na ní přišla její geekovská povaha i snaha vytěžit z její nově nabyté schopnosti co nejvíce dobra. Občas to skončilo vtipným rozuzlením nebo záchranou vedlejších příběhových postav, jindy (a nejčastěji) z hrátek s časem vylezla řada těžko žehlitelných průšvihů.

Kousek za ní vyčnívala i Chloe Price, její někdejší nejlepší kamarádka a povahový opak, tahající Max z jednoho průseru do druhého. Obě dívky tvoří silné jádro příběhu, které stojí za to prožít. Zahrajte si Life is Strange a zamilujete si je.


4. Alyx Vance (Half-Life 2, Episode 1 & 2)

Sice nenosila krátké sukně, nechodila s odhalenými ňadry a nesypala jeden dvojsmyslný vtip za druhým, přesto jsme si Alyx Vance hned zamilovali. Parťačka němého Gordona Freemana obstojí i v současné konkurenci herních hrdinek. A to mluvíme o postavě z více než 10 let staré hry.

Ještě abychom si k ní nevybudovali silné pouto, když zůstala po našem boku celé tři Half-Life hry, počítaje i s epizodami. Ne, že by bylo zrovna v této sérii z čeho vybírat, ale Valve zřejmě vsázelo na kvalitu než kvantitu – jedna ženská hrdinka si hravě omotala kolem prstu téměř všechny fanoušky hry, která se třetího dílu zřejmě nikdy nedočká.

Alyx nejenže vypadala (a stále vypadá) dobře, ale taky se uměla dobře ohánět zbraněmi, rozuměla kvantové fyzice a nedělalo jí problém opravit třeba robotického čokla. Víte, co se říká – smart is the new sexy.


3. Ellie (The Last of Us)

The Last of Us patří k naprosté špičce akčních adventur a není žádným tajemstvím, že tento povedený kousek od Naughty Dog konzolistům upřímně závidíme. Jejich adventura uměla okouzlit nejen nádherným postapokalyptickým světem a propracovaným příběhem, ale i prokresleností hlavních hrdinů. Obzvlášť dívčí polovička.

Ellie byla prostě fantasticky nadesignovaná, napsaná i naprogramovaná postava. Fascinovalo nás, jak pohotově dokázala ve hře reagovat na okolní dění. Při plížení nepřekážela, v boji se snažila pomáhat, jak jí dovolovaly okolnosti, mnohdy dokázala překvapit i nečekaným výpadem na protivníky, když teklo Joelovi do bot. Lydia ze Skyrimu by se od ní mohla učit.

Netřeba asi dodávat, že oznámení pokračování The Last of Us nás nenechalo chladnými. Návrat Ellie na naše obrazovky si rozhodně nenecháme ujít. Mimochodem, naučila se docela hezky zpívat. Mrkněte na trailer a přesvědčte se sami.


2. Ciri (Zaklínač 3: Divoký hon)

Odebrali jsme Triss. Víme, omlouváme se, ale krví jsme podepsali úmluvu, že se v naší TOP 10 objeví jen jedna zástupkyně z každé hry. A po vydání Zaklínače 3 jsme se nemohli rozhodnout jinak než pro vládkyni časoprostoru a dítě Starší krve – Ciri.

Celým jménem tedy Cirilla Fiona Elen Riannon, chcete-li být o něco vzdělanější. Tuhle stříbrovlasou dívku jsme si oblíbili už v pětidílné knižní sáze o Zaklínači, o to větší jsme pak měli obavy o její herní zpracování. Naštěstí ale dopadla lépe, než jsme si mohli vůbec přát.

CD projektu se podařilo zpracovat Ciri tak, jak si ji pamatujeme z knížek – chvilku naivní, jindy zase lišácky chytrou, občas možná horkokrevnou, jindy zase klidnou a pragmatickou. Mladá polo-zaklínačka uměla hráče rozesmát, napumpovat adrenalinem i rozbrečet jako malou holčičku. Sorry, Triss, sorry, Yen, ale stříbrnou korunku jsme předali Lvíčeti z Cintry.

ciri_in_the_witcher_3_wild_hunt-1920x1080


1. Elizabeth (Bioshock Infinite)

Trůn Miss Battleforce 2017 opět obsadila jedna z nejlepších herních postav, které jsme kdy potkali. Špičkově napsaná, vizuálně vyšperkovaná, mistrně nadabovaná a svou čiperností okouzlující. Elizabeth je postava, na kterou nejde zapomenout.

V kůži soukromého detektiva Bookera DeWitta jsme potili krev, abychom ji zachránili z oblačného města Columbia, kde byla držena jako vězeň. Že se celý příběh během toho strašně zamotal a z Elizabeth se nakonec vyklubala mnohem komplikovanější postava, než se zprvu zdála, asi nemusíme dodávat. Elizabeth tvořila tvrdé jádro celé hry a byla také naším hnacím motorem, které se zastavilo až na samotném konci Bioshocku.

Po celou dobu hraní jsme po ní pokukovali, kontrolovali, zda je v pořádku, poslouchali její uštěpačné poznámky na naši adresu a panikařili, když na chvilku zmizela z očí – až tak moc výjimečná podle nás byla. Pokud jste Bioshock Infinite minuli, měli byste to napravit – příběh Elizabeth a Bookera DeWitta nejde jen tak převyprávět. A nezapomeňte na kapesníčky.


 

Zdroj:

Vlastní

Redakce
Jsme pisálci, studenti, snílci a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě. A občas jej zaprasit svými divnými a ujetými nápady. Powered by SkillZone.cz