Valve se dále posouvá od vývoje her. Přišel o dalšího scenáristu

My se toho Half-Life 3 vážně nedočkáme

Vztah hráčů k hernímu velikánovi Valve za posledních několik let značně vychladl. někdejší rodiště fantastických a velmi ceněných značek se místo vývoje her spíše soustředí na zlepšování svého obchodu, virtuální realitu nebo další neoznámené projekty. Není proto divu, že někteří zaměstnanci raději odcházejí.

Nejviditelnější odchody zažívají právě scenáristé, kteří vdechli život mnoha milovaným titulům. Na začátku letošního roku již odešel spoluautor příběhu Portalu 2 Eric Wolpaw, ještě před ním navíc odešli i Marc Laidlaw a Chet Faliszek. A exodus z Valve stále nekončí.

Nejnovějším bývalým zaměstnancem Valve se stal Jay Pinkerton. Do studia přišel v roce 2008, kdy se do obchodů dostal Orange Box. Vývojáři tehdy plánovali spoustu doprovodného obsahu pro Team Fortress 2 a další hry z balíku, Pinkerton se proto podílel na tvorbě série Meet the… a komiksů.

Svůj odchod včera ohlásil na svém facebooku. Zda se přesune na další herní projekt, nebo se raději zamíří k filmům a seriálům, zatím není jasné. Pro Valve to znamená další ztrátu a kromě podpory pro stávající tituly se nejspíše v dohledné době nových her nedočkáme.

Čtěte také: Steam Direct brzy nahradí Greenlight. Vývojáři budou muset zaplatit 100 dolarů

Jay Pinkerton Valve

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře