Valve žaluje čínské vývojáře, kteří prý vykrádají DOTA 2

V Číně se nikdy nehrálo moc na autorská práva, a proto není překvapením, když se tam čas od času objeví nějaká ta „vykrádačka“.

Podle nejnovějších neoficiálních zpráv se Valve Corporation, společnost vlastnící hru DOTA 2, rozhodlo zažalovat čínské vývojářské studio Lilith Games a vydavatele Longtu Game, pro porušení autorských práv. Žaloba byla podána soudu městského obvodu Chaj-tien v Pekingu.

Tento soudní případ se vztahuje na mobilní hru 刀塔传奇, nebo-li Dot Arena, ve které je údajně několik postav nejen ze hry DOTA 2, ale i z Warcraft III. Dot Arena později přišla i na evropský trh, což je jeden z důvodů, proč si jej Valve začalo všímat.

Valve požaduje odškodnění ve výši 5 milionů dolarů, což je poměrně malá částka, protože Dot Arena se v Číně zařadila mezi nejvyšší mobilní příčky během pár měsíců. V Číně porušení autorských práv není však novinkou, je tam již několik her, které mají různé prvky z první nebo druhé Doty. Lilith Games také už čelilo i žalobám od společnosti Blizzard kvůli již zmíněným postavám z Warcraftu a další žaloby asi ještě přibudou.

DOT-Arena-screenshot DOT_ARENA

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.
Facebook komentáře