VIDEO: Mrkněte na více než hodinový záznam ze streamu Kingdom Come

Užijte si tuny informací ze zákulisí i mlácení Němců

Čekání na české středověké RPG Kingdom Come se po nedávném oznámení ze strany Warhorse Studios prodloužilo na příští rok, což otrávilo nejednoho tuzemského pařana. Vývojáři si chtějí nechat více času na vyšperkování své ambiciózní hry, už soudě podle nejnovějších záběrů ale vypadá více než slibně.

Zdeněk Princ (Prima Cool, ex-Hrej.cz) připravil živý stream, v němž se společně s vývojáři z Warhorse Studios mrkli na zoubek na aktuální verzi Kingdom Come: Deliverance a podělili se o několik zajímavých poznatků ze zákulisí vývoje.

O samotné hře se rozpovídal PR manažer studia Tobi Stolz-Zwilling (až se s ním uvidíme na GamesComu, vyčiníme mu, že s námi nemluvil česky) a designér hry Ondřej Bittner. Ani jeden z nich na informacích a zajímavostech rozhodně nešetřil a už se nemůžeme dočkat, až se v kůži bezstarostného Jindřicha (nebo Heidricha, dáváte-li přednost německé alternativě) rozbijeme ve Skalici pár středověkých hromotluků.

Vývojáři se dotkli celé řady témat – ukázali minihru s kostkami, přiblížili spory mezi Zikmundem (Zmikundem?) a Václavem IV., které rezonují na pozadí příběhu, rozpovídali se o skillech, (ne)tvorbě postavy i designování questů a v neposlední řadě připomněli důvody, proč se nakonec rozhodli pro odklad data vydání na příští rok.

Docela nás potěšilo tvrzení, že je hra jakž takž kompletní, alespoň teda co se týče jádra hratelnosti. Aktuálně se tedy „jen“ leští a optimalizuje. Grafickou stránku asi netřeba rozebírat, přinejmenším nám lahodí oku.

Na celý záznam z velmi plodného streamu se můžete podívat níže. Kingdom Come: Deliverance vyjde 13. února 2018 na PC, XONE a PS4.

Čtěte také: Kingdom Come vyjde až v únoru příštího roku. Zveřejnil HW požadavky

Ondrej Resl
Student médií, povaleč, ruská krev a vůbec taková smutná existence, kterou baví hry, pivo a holky. V náhodném pořadí.
Facebook komentáře