Zakladatel CD Projektu ještě nehrál Zaklínače 3. Nemá na něj čas

O Cyberpunku 2077 toho taky moc neví

Založit si vlastní herní studio není vůbec jednoduchá věc. Na každém kroku člověka děsí šance neúspěchu a pro postkomunistické Polsko to platí dvojnásob. Své o tom může vyprávět Michał Kiciński, který v roce 1994 spoluzaložil CD Projekt.

Aktivního vývoje se již pět let neúčastní, stále ale vlastní 11 % akcií svého studia. Dalo by se tedy očekávat, že Zaklínače 3 zná lépe než svoje boty. Avšak opak je pravdou – nejúspěšnějšího titulu z dílen studia CD Projekt RED se ještě nedotkl.

V rozhovoru pro polský web Gazeta.pl přiznal, že na hraní už nemá čas. Prostě ho v životě baví jiné věci. Counter-Strike, hry od Blizzardu a sérii RPG, na které se sám podílel, odsunul na vedlejší kolej. Soustředí se už na jiný byznys, především na svoji nově otevřenou vegetariánskou restauraci.

Kiciński je z úspěchu pochopitelně velmi šťastný, momentálně ale věří v Cyberpunk 2077. O jeho vývoji ví zhruba tolik co my, podle něj sci-fi téma přitáhne mnohem více hráčů ze západních zemí. Rozhodně k tomu přispívá postoj CD Projektu RED k pirátům. Dle slov Kicińského jsou to jen zákazníci, se kterými se špatně zacházelo.

Snad si Kiciński někdy v jeho restauraci najde čas a Zaklínač 3 se mu na disk dostane. Pokud se chcete podívat na celý rozhovor, můžete tak udělat buď zde v polštině či tady v angličtině.

Čtěte také: Zaklínačský Gwent brzy doplní Nilfgaard se svým balíčkem

Momentka z dob, kdy Michał stále pracoval na hrách a Geralt odháněl příšery svým pohledem.

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
Facebook komentáře