11.22.63(4 minuty čtení)

Ano, ten podivný shluk čísel je opravdu název. A nejen to, jedná se o datum 22. 11. 1963, kdy se stala jedna z nejhorších událostí v americké historii – atentát na prezidenta J. F. Kennedyho. Kdybyste mohli změnit minulost, jaký den byste si vybrali vy?

Středoškolský učitel Jake Epping z amerického Maine prožívá životní krizi. Zrovna se rozvádí, zemřel mu otec a svůj román už nejspíš nikdy nedopíše. Navíc se při obědě dozví, že jeho kamarád Al má rakovinu. Moment… Proč když Al před pěti minutami odcházel do kuchyně, byl v pořádku a teď vypadá o dvacet let starší a kašle krev? Odpověď se dozví záhy, když mu jeho přítel ukáže „králičí noru“, průchod do 21. října 1960. Zároveň ho požádá o to, aby po něm převzal úkol, který on sám již nezvládne – zachránit J. F. Kennedyho. A také mu prozradí tajemství svých bezkonkurenčních burgerů. 

Nebude to ale nijak snadné, i králičí nora má svá pravidla. Každý průchod do minulosti ji „resetuje“, takže pokud se Jake vrátí z minulosti do přítomnosti, už skrz ní nesmí projít, jinak zmizí všechny změny, které provedl. Dostat se do 22. listopadu 1963 tak pro něj znamená, že bude muset tři roky prožít v šedesátých letech. Naštěstí v přítomnosti uběhnou jen dvě minuty bez ohledu na to, zda jste tam tři měsíce nebo třicet let. Vyplatí se obětovat (minimálně) tři roky života kvůli něčemu, co se nemusí povést? Jak bude Jake žít a pracovat ve světě, který je mu naprosto neznámý? 

Seriál, který vychází z knihy Stephena Kinga s názvem Dallas 63, byl natočen v roce 2016 jako osmidílná série. Kromě skvělého Jamese Franca (Spider-Man, Zrození Planety opic) v titulní roli si v něm zahrála Sarah Gadon (Temný případ), George MacKay (The Outcast) nebo Chris Cooper (Zaříkávač koní, Agent bez minulosti).

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X