Přes 4 miliony hráčů a 50 tisíc uživatelských výtvorů. Arma 3 se chlubí výživnou infografikou

Jak se dařilo českému vojenskému simulátoru od vydání?

Česká Arma 3 už se přes pět let těší oblibě nadšenců do vojenských simulátorů po celém světě. Za tu dobu se jí prodalo přes čtyři miliony kopií, což je na PC exkluzivitu od studia Bohemia Interactive velký úspěch, pokud bereme potaz relativně vytříbenou cílovku. Na konci dubna vývojáři vydali infografiku, která odhalila spoustu zajímavých dat.

Od svého vydání v roce 2013 získala Arma 3 více než 75 aktualizací zdarma, skrz které se hra dočkala nových zbraní, techniky, terénů, funkcí a řady dalších vylepšení. Komunita českého válečného simulátoru čítá už přes čtyři miliony hráčů a každý z nich má ve hře průměrně nahráno více než 150 hodin.

Nejnovější velký přídavek nese jednoduchý název Tanks, který přidává do hry několik nových kusů těžké techniky i nový herní mód. Překvapivě nejprodávanějším DLC byl ovšem balíček Arma 3 Karts, čili žádný nášup v podobě nových map či bojových vehiklů. Nejspíš za to může fakt, že Karts stojí pouhých 1,49 euro.

Na Steam Workshopu se vyhřívá už přes 50 tisíc uživatelských výtvorů, od drobných skinů a úprav až po totální konverze, které razantně mění celou hratelnost. Kompletní statistiky naleznete v přiložené infografice s těmi nejzajímavějšími údaji.

Čtěte také: Česká hra Attentat 1942 zvítězila na festivalu v Berlíně. Přesto je v Německu nedostupná

Zdroj:

Tisková zpráva Whispr

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz